ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.03.2011
DIN: baile herculane
ÎNSCRIS: 13.03.11
JAN-2011

O primire calda....la -15 grade...

Buna dimineata tuturor...

In acest review vreau sa va vorbesc despre locul unde am fost cazati in vacanta din iarna aceasta petrecuta in frumoasa statiune Kaprun din Austria si anume apartamentele Domizil, apartamente ce erau impartite in 5 corpuri.

Rezervarea a fost facuta de la inceputul lunii noiembrie 2010 pentru perioada 2-9 ianuarie 2011

Costul apartamentului pentru 4 persoane in care am fost cazati a fost de 440euro pentru tot sejurul, pret destul de ok de altfel. Pe langa acesti 440 de euro a trebuit sa mai platit taxa de statiune care a fost in jur de 1 euro/pers/zi si garantia in valoare de 70euro/ap/sejur; cei 70euro sunt returnati cand se preda cheia la sfarsitul sejurului si dupa ce este verificat apartamentul.

Dupa un drum lung si obositor am avut parte de o primire calda de catre doamna de la receptie, receptie ce se gaseste doar in interiorul unui singur corp din cele 5...

Apartamentul unde am fost cazati era format dintr-un hol, o incapere unde ne puneam skiurile, o baie cu cada, balcon, televizor (doar programe cu sporturi de iarna), o sufragerie cu o canapea extensibila, dormitor cu pat dublu si chicineta dotata cu frigider, plita, vesela... numai buna de gatit, asta in cazul in care nu doriti sa serviti masa la unul din restaurantele ce se gasesc in statiune, unde preturile sunt un pic cam mari (ex: o portie cartofi prajiti si un snitel = 13euro)

In cazul in care nu aveti lenjerie de pat in bagaj trebuie sa platiti 10 euro pentru a primi o lenjerie.

Apartamentele se afla aproape de centrul statiunii iar parcarea este gratuita; nu am avut probleme cu caldura sau apa calda (erau non-stop)... dispun si de wireless (acces cu parola pe care o primiti de la receptie)...

Aceste apartamente sau mai bine zis apartamentul in care am fost noi cazati ar avea si cateva minusuri cum ar fi: nu sunt prosoape la baie, trebuie sa aveti detergent si burete de vase, hartie igienica am primit doar la cazare... dar... daca nu sunteti foarte pretentiosi este totul perfect, perfect asa cum a fost pentru noi.

Nu merita sa-ti strici o vacanta doar pentru faptul ca locul unde esti cazat nu este chiar pe placut tau... si trebuie avut in vedere si raportul calitate/pret...

Deci... in concluzie... pentru noi a fost mai mult decat bine...

Va puteti face o idee despre cum arata apartamentul si din pozele atasata acestui review; sper sa va fie de folos candva aceste informatii.

O duminica frumoasa va doresc...

Trimis de katy. in 20.03.11 02:50:13
Validat / Publicat: 20.03.11 06:53:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 2531 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (katy.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 living-canapea extensibila
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 54.00 EUR pe cameră

Michaell
    [20.03.11 10:46:10]

buna katy,

faptul ca ai enumerat totusi si unele puncte care nu ti-au placut, dar pe care le descri cu o oarecare ingaduinta, ma face sa-mi pun intrebarea: oare ai fi reactionat la fel de indulgenta daca eceste minusuri (lipsa hirtie igienica, garantie + controlul camerei la plecare, etc.) le-ai fi intilnit la o unitate in romania?

katy.AUTOR REVIEW
    [20.03.11 11:56:00]

@ michaell

eu lucrez la un hotel din baile herculane... aici nu luam garantie insa camera o verificam la plecarea turistului...

din cate stiu asa se procedeaza... insa nu este o regula...

acum scriu despre un weekend petrecut la ranca unde am intalnit si acolo cateva minusuri... insa pentru mine nu au contat... multumesc ca ai citit review-ul si te invit sa-l citesti si pe cel care urmeaza...

O duminica frumoasa sa ai...

katy., Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂAppartements Domizil [Kaprun]: