ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.03.2011
DIN: Braşov
ÎNSCRIS: 09.12.10
JUN-2010

Cred ca ne place sa exageram

Am fost in acest hotel impreuna cu inca o familie de prieteni din Brasov, ambele familii cu cate un copil de 6 respectiv 7 ani, pot spune ca sunt si minusuri reale dar per total impresia este buna spre foarte buna.

Minusuri sa incep cu ele:

-miros in baie de la canalizare

-farfurii la restaurant uneori murdare, trebuia sa verifici cand le foloseai :))

-posibilitati de distractie prea putine pentru un numar asa de mare de turisti cazati, dar aveti marea si piscina

Plusuri:

-Cazare rapida

-Ospitalitate maxima

-Promptitudine in rezolvarea cerintelor (schimbarea lenjeriilor, curatenie intre anumite ore stabilite de noi, excursii, petreceri tematice optionale platite suplimentar etc)

-Mancare diversificata, de la fiecare masa nu lipseau fructele si legumele, cartofii piure sau prajiti, carnea de pui, porc si peste, prajituri mai multe feluri, branza, etc. Prietenii nostri erau vegetarieni si nu au avut nici o problema in a-si alege meniu zilnic. Fructele erau la discretie: Mere, piersici, cirese gigantice si foarte dulci, capsune, pepene verde etc.

Pot spune ca am luat si in camera cate un mar sau o piersica pentru copil dar nimeni nu a zis nimic, sa nu se inteleaga ca este voie sa iei cu sacosa cum ar proceda unii :))

Plaja este impecabila, sezlonguri gratis, cu exceptia celor din primele doua randuri care se platesc, acolo tipii care se ocupa de sezlonguri pot fi acuzati ca sunt nepoliticosi dar te uiti la ei si-ti amintesti si de tiganii nostri cu sezlongurile de pe plaja din Mamaia :)

Hotelul curat barmanii serviabili, bauturile locale: bere, sucuri, cafea la dozator, vin alb si rosu la discretie. Cocteiluri, berea straina, bauturile alcoolice straine si fresh-urile de portocale se platesc. Atentie mini barul se plateste.

Pe plaja poti sa iei bauturi de la bar si cafele.

Intre anumite ore se servea la barul de la piscina pizza si inghetate.

Sunt multi care nu stiu sa se poarte cred ca daca au platit all inclusiv trebuie sa manance cat pentru tot anul, daca ati vedea cat isi pun in farfurii si cat le ramane pe masa ca doar nu pot manca cat zece. Dar trebuie sa fac paguba daca am platit: asa gandesc anumite persoane))

Uni spun ca nemtii sunt tratati altfel, este adevarat doar pe jumatate sunt tratati altfel pentru ca si ei stiu sa se poarte, nu se bat pe mancare ca romanii, sunt discreti nu sunt galagiosi, sunt respectuosi etc. Noi cu rusii tipam la masa varsam pe mese mancare si bauturi facem galagie pe holuri, trantim usi...

Cat despre ce au scris unii ca erau serviti in pahare de plastic si nemtii in pahare de sticla total neadevarat. Cocteilurile si bauturile de la barul din receptie sunt servite in pahare de sticla toate, la cel de la piscina si restaurant se servea in pahare de plastic dar pentru ca multi luau bauturile pe plaja si nu mai vin cu paharele simplu nu?

Rautati putem gasi, parcare aglomerata-da -dar daca te invarteai putin se elibera un loc si puteai parca.

Noi am fost multumiti de sejur, se putea si mai bine dar raportul calitate pret este ok.

Trimis de vali30 in 13.03.11 23:21:18
Validat / Publicat: 14.03.11 06:44:30

VIZUALIZĂRI: 4360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vali30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 fresh de portocale atentie pahar de sticla:)))

ADIGHETU1
    [14.03.11 08:26:51]

cum era camera?

parcarea cat a costat pe zi?

slavuna cum vi s-a parut?

[15.03.11 10:12:32]

Camerele duble standard cuprind un pat dublu si o canapea extensibila pentru copil. Camera era curata cu tv si aer conditionat, balcon cu masa si doua scaune din plastic, nu era exagerat de mare dar nici mica, sa trebuiasca sa te urci in pat sa treci in partea cealalta Camerele sunt curate, au facut curatenie in fiecare zi si au schimbat toate prosoapele. A fost totusi o problema cu camera, adica mai exact cu baia, in care mirosea ingrozitor, nu am putut sa stam in baie decat daca am lasat usa deschisa mereu sa se aeriseasca prin camera.

Apropierea de rezervatia Baltata care se intinde in spatele hotelului si a celorlalte hoteluri anterioare este un dezabantaj pt. ca sunt insect, in special seara. Trebuie sa aveti neaparat aparat de tantari in camera si crema pt. corp, daca iesiti la plimbare, seara.

Parcarea m-a costat 5 leva acolo spunea ca este 5 leva pe zi dar la receptie unde se plateste mi-a luat doar 5 leva. Daca iesi si intri in localitate ti se da un card de la receptie cu care intri si iesi de cate ori vrei, noi ne-am plimbat la Balcik la Varna, Nisipurile de Aur etc.

Si Slavuna este ok, foloseste piscina lui Gergana dar hotelul pare mai vechi nu am fost in interior, dar mai bine Boriana este cam la acelasi pret si este mai ok

Cred ca acum ai si copii, ca in Turcia sotia ta era insarcinata (in 2009 dupa Impresiile tale din Turcia) asa ca eu iti recomand Albena este statiune linistita pentru familii cu copii, sunt o multime de copii pe acolo si se joaca intre ei, rusi, nemti, bulgari, romani, unguri, olandezi etc se inteleg ei prin limbajul semnelor

[15.03.11 10:23:33]

Cine are intrebari sa mi le adreseze in limita posibilitatilor si a timpului voi raspunde cat mai repede si la obiect. Multumesc celor care m-au votat.

doctorul45
    [16.03.11 15:42:46]

salut tuturor

referitor la pahare pot sa va spun ca peste tot la barurile de la piscine se serveste in plastic mai ales pentru siguranta. La toate lobby-uri pe unde am fost se servea in sticla chiar si la amaritii de la Elenite.

Despre caratul mincarii in camera cred ca in primul rind se tine cont ca turistii sa nu se imbolnaveasca si mizeria care s-ar face pentru ca, slava Domnului, mincare e destula si cred ca se arunca destul. A fi civilizat inseamna in primul rind a respecta

[18.03.11 20:26:24]

Multumesc mult ca mai este cineva care imi da dreptate, eu cred ca nu sunt singurul "nebun" care s-a simtit bine in bulgaria

ADIGHETU1, doctorul45, vali30
    Alte impresii din această RUBRICĂGergana Hotel: