ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.03.2009
ÎNSCRIS: 04.03.09
MAR-2000
single

la PMM* = 158 USD

Las Vegas, a doua mea casa!

Nimeni nu stie cum arata BELLAGIO sub fosta administrare a lui WYNN. Acum arata ca un simplu casino, ce-ii drept de 5 * high. Pe vremea cand am fost acolo insa, nici Banderas cu soata nu erau primiti fara rezervare.

Super cochet, cu imaginea localitatii Bellagio din Italia, este unul dintre cele mai minunate din Vegas. Ce veti spune oare de jocurile fantanilor muzicale, din 15 in 15 minute?

Nu ramaneti numai in el. Si celelate hoteluri din retea (Mirage, Treasure Island) sunt oaze de liniste. Toate sunt proiectate in stil Feng Shui si te simti ca nici unde altundeva.

Nu ratati vizita in downtown unde puteti vedea (UNIC in LUME) Freemon Experience cu desene animate, pe muzica, pe un tavan cu lumini lung cat o strada.

De excursiile in zona ce sa mai spun. Valley of Fire, Hoover Dam, Colorado River, Baza Aeriana NELLIS, Area 59.

Pentru amanunte contact raduluigi@hotmail.com

PS: Nu cumparati de pe strada principala (STRIP) sau din cazinouri. Sunt de cel putin 10 ori mai scumpe decat le alte magazine din oras.

PS2. AM FOST de 3 (trei) ori in Vegas, cate 45 de zile.

Trimis de raduluigi in 04.03.09 15:20:36

VIZUALIZĂRI: 2630 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raduluigi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 158.95 USD pe cameră

zoloft
    [08.03.09 12:04:47]

Eu am fost o singura data, 5 zile; te pot contrazice cu 3 aspecte: jeturile de apa sunt la 30-30 min daca nu chiar ora-ora, cu exceptia weekend; Preturile in afara Strip nu sunt de 10 ori mai mici ci de maxim 2-2,5 ori; Daca Bellagio ar fi ramas un hotel exclusivist poate nici tu nu ai fi ajuns acolo-asta nu se poate intampla avand in vedere Cesar Palace, Venetian, etc care odata deschise publicului ar fi lasat Bellagio sa-si astepte clientii aia smecheri si fandositi...decat 1 client bun..mai bine 10 bunicei; In plus Las Vegas nu e orasul doar al hotelurilor ci in special al cazinourilor

Cristian_h*
    [08.03.09 12:21:41]

imi vine greu sa cred ca un hotel din Vegas poate sa fie o "oaza de liniste"!

raduluigiAUTOR REVIEW
    [09.03.09 14:05:59]

Pentru ZOLOFT

Ok, poate am mai uitat eu timpii la fantani. Pot sa-ti spun un amanunt mic, insa MARE. Am avut placerea sa il cunosc pe fratele mr. WYNN (patronul WYNN/Encore) si fost nr. 1 la BELLAGIO, Mirage, Treasure Island, Golden Nugett si cel care a avut ideea Freemont Experience.

Pot sa-ti garantez ca BELLAGIO a fost si este inca cel mai tare de pe strip. Cei care cunosc/stiu. Celelalte casinouri incearca insa nu reusesc. Gamblerii cu vechime tot la Bellagio trag. Daca vrei alte amanunte din "spatele usilor" iti stau la dispozitie insa nu pot sa-ti detaliez tot. Oricum, WYNN a facut o greseala imensa in 2000 (eram acolo) cand a pierdut in favoarea patronului MGM - totul. Adica TOTUL (toata reteaua MIRAGE RESORTS). Acum WYNN si Encore (cat si cele din Asia) sunt incercari palide de a reveni in PPlanul vegasului. By the way, bunica sotiei lui WYNN este de origine romanca!!

Zile bune

zoloft
    [09.03.09 17:21:03]

WOW..detalii de genul asta sunt bine venite pe site insa "by the way" ..impartaseste-ne mai bine experienta ta vasta din Vegas...bunicile nu prea ne intereseaza

raduluigiAUTOR REVIEW
    [06.04.09 09:54:17]

Pentru cine are nelamuriri sa citeasca ecourile aici;

http: //travel. yahoo. com/p-hotel-191501967-b-1-las_vegas_hotels-i; _ylt=An. FOv5X_fwLaxpRiX970vQJ8b8F

Pentru cine vrea in camera muzica de la fantani - chanell 22

iuliastoian87*
    [20.10.09 15:40:26]

Pune te rog, niste poze pt. a inlatura orice dubii.

mihaic
    [14.09.10 17:51:45]

Am fost si noi de foarte multe ori in casino-ul de la Bellagio, am si mancat aici in cateva randuri si pot spune ca e locul nostru favorit din Las Vegas, si revenim de cate ori ajungem in Statele Unite.

Cel mai bun sunday brunch din Las Vegas aici l-am gustat, dar si pretul de 40 de $ in urma cu 4 ani cred ca e un pic cam mare.

Cristian_h*, iuliastoian87*, mihaic, raduluigi, zoloft
    Alte impresii din această RUBRICĂBellagio Hotel and Casino: