ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.02.2011
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Foarte frumos

Un drum superb plin de serpentine dar f. f frumos.

Cazarea si masa au fost ok.

Plaja piscina au fost impecabile.

Deci totul a fost bine depinde de pretentii noi ne consideram pretentiosi si ne-a placut, nu avem ce critica.

Trimis de symo8na in 03.02.11 20:08:12
Validat / Publicat: 04.02.11 01:56:07
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 4327 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (symo8na); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -4 PMA (din 6 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

alinutzza140*
    [04.02.11 12:27:00]

Atat de bune notele si totusi nici o explicatie.

Poate ai timp sa scrii mai pe indelete despre conditiile de cazare, despre conditiile de masa, ce posibilitati de ditractie gasim pe acolo.

Cred ca sunt multi cei care doresc sa isi faca concediul acolo.

Din informatiile oferite de tine nu putem sa deducem mai nimic.

Daca ai timp poate incarci si niste poze din zona respectiva sa vedem si noi.

Multumesc.

[05.02.11 04:00:09]

Bine, mai detailiat. Cazarea la hotel se face la ora 12. Fiecare oaspete primeste o bratara la mana si cu acea bratara are acces peste tot. Adica la barul de pe terasa unde vinul, berea, whisky, cafeaua, sucul, ceaiul, ba chiar in fiecare zi pentru copii si adulti se poate bea cite un cocteil, dar acest cocteil difera de la o zi la alta. La piscina se poate servi acelasi lucru. La plaja la mare este numai bere, suc, vin si apa rece.

A era sa uit la mare la plaja se platesc sejlongurile si umbrela cred ca 5 euro nu mai stiu. La piscina sejlongurile si umbrela era gratis si prosoapele dar trebuia platita garantie de 20 euro care la sfirsit de sejur ii primeai inapoi.

Gradina hotelului era foarte frumoasa si ingrijita. Copii ii puteai lasa sa se joace la locul de joaca acolo erau doua fete care aveau grija de ei si jucau jocuri. La piscina in fiecare dimineata erau diverse activitati si jocuri depinde de preferinte si chef. In hotel curatenie, in camere la fel in fiecere zi venea si facea curat, prosoape curate si albe le schimba in fiecare zi, le-am folosit pe alea nu pe ale mele de acasa, in baie impecabil de curat.

Masa era buna, aveai ce manca, nu puteai sa pleci nemincat, oricum iti gaseai ceva, carnea era pui, peste porc, vita, legume de toate, supe sau ciorbe. fructe diverse, deserturi inghetata, prajitura, bauturi suc, bere, vin , acum vinul nu era vechi dar bun. La mic dejun era si omlete si aperitive in concluzie bufet adica maninci cit vrei si ce vrei.

Distracti : puteai sa mergi in Budva, noi eram in Becici sau puteai sa ramai la hotel aici era o trupa de tineri dansatori sau asa ceva care in fiecare seara dadeau cate un spectacol.

Noua ne-a placut mult de tot, nu am apucat sa vedem toate inprejurimile care sint superbe.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
    [12.04.11 09:04:28]

buna! vremea cum a fost?

[12.04.11 13:57:27]

Noi am fost la inceputul lui septembrie si a fost cald o singura zi a fost mai innorat si a batut vintul, in rest ok.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [12.04.11 15:29:16]

multumesc!

te mai deranjez cu cateva intrebari! noi am rea sa mergem cu un copil de 2 ani si as vrea sa stiu daca trebuie pasaport sau numai Ci ptr adulti, cum v-ati inteles cu limba, adica daca stiu pe acolo engleza si daca drumul e greu ca am vazut ca ai scris de serpentine? multumesc inca odata!

[12.04.11 20:54:35]

stai linistit ca poti sa mergi cu copil mic acolo la hotel erau si cu copii mai mici si va fi super bine, pasaport nu trbuie pentru adulti, defapt noua nu ne-a trebuit numai la fetita noastra are numai 10 ani, dar mai bine mergi sa intrebi ce trebuie pentru un copil de 2 ani, ca nu stiu ce sa zic... cit despre limba engleza e buna te poti intelege, drumul e frumos cu multe serpentine, dar asta nu inseamna ca nu se poate mrege pina acolo daca mergi incet si cu atentie nu se intampla nimic.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [13.04.11 09:13:53]

multumesc mult symo8na!

[01.06.11 10:45:25]

Daca pleci oriunde din Romania cu un copil trebuie sa ii faci pasaport individual!!!

In cazul in care copilul nu este insotit de ambii parinti trebuie act de la notar cum ca celalalt parinte este de acord ca sa iasa din tara copilul.

[01.06.11 10:52:03]

Multumesc Anca. De copil stiam ce strebuie, am intrebat numai de adulti daca se poate circula cu CI in serbia si muntenegru. Am aflat ca se poate.

Am achizitionat deja sejurul ptr Iberostar Bellevue sa sf lunii aug... O sa revin cu impresii.

[01.06.11 11:32:33]

poti sa imi spui cat a fost sejurul? noi intentionam sa mergem la acest hotal tot in august de prin 17.

[01.06.11 12:11:32]

830 eur/camera dubla cu vedere la strada, din 28.08,6 nopti all incl.

[01.06.11 12:27:20]

... sunt in incurcatura deoarece locatia la care am rezervat concediul anul asta nu se deschide... deci trebuie sa ma orientez spre altceva. Am gasit hotelul asta in Muntenegru si mi-a placut f mult.

Multumesc mult pentru informatii.

alinutzza140*, anca_r, symo8na, Ystely
    Alte impresii din această RUBRICĂIberostar Bellevue Hotel: