ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.01.2011
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 31.01.11
AUG-2010

A fost peste asteptari

A fost peste asteptari, am ales un All la cere ne asteptam sa fie Romanesc ca peste tot aici,

Sincer a fost super, personalul amabil, in fiecare seara cina cu alt specific national al tarilor europene, la All bauturile nu sunt cele mai de soi dar merge, toate sunt la pahar ceea ce e chiar ok pentru ca am vazut ca unii abuzeaza cate putin si asa chiar daca e cu portia.

E cu portia dar poti sa ai cata vrei din orice.

Era un tip tare de treaba la bar, cinstit si nu pus pe smecherii, sper sa-l intalnesc si vara 2011, pentru ca tot acolo o sa mergem (avem nevoie de tratament pentru cei doi copii cu aerosol, asa ca... deocamdata mergem aici).

Camerele: curate, zilnic se face curatenie, zilnic se schimba prosoapele, aerul conditionat este in pret, baia este destul de ok problema este ca dusul este cu perdea.

Un comentariu as avea la camera, prea mica pentru o familie, dar nu cred ca vreti sa stiti cat costa un apartament!!!

Distanta la plaja este chiar mica, doar ca trebuie sa treci printre hotel si Golden Tulip.

Plaja este foarte curata fata de alte statiuni unde predomina diferite mirosuri.

Eu daca as recomanda as recomanda Mamaia.

Nu stiu daca gresesc sau nu dar in perioada cand am fost noi era putina lume, dar curatenia era exemplara atat pe plaja cat si in oras.

O sa dau nota aproape maxima acestui hotel si celor care lucreaza in el dar mai ales celui care-l conduce (am inteles ca are mai multe hoteluri in Mamaia, stiu care dar acuma nu vreau sa fac concurenta acestui hotel).

Ma repet, sa stiti ca si in acest an o sa merg tot la acest hotel si sper din suflet sa fie la fel ca in 2010.

Trimis de ed in 31.01.11 17:18:46
Validat / Publicat: 31.01.11 18:28:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: eforie nord, flamingo

VIZUALIZĂRI: 3787 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ed); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.01.11 17:54:45]

@ed, ar prinde bine cateva fotografii cu hotelul, pare destul de interesant.

Au fost adaugate coordonatele GPS ale hotelului in fisa de prezentare a acestuia, ne poti confirma daca sunt corecte?

[23.02.11 09:39:36]

Am vazut ca ati fost foarte multumit de acest hotel. L-ati recomanda unei fam cu 2 copii? . Pt. ca dorim sa mergem anul acesta acolo si nu as vrea sa vin dezamagita de acolo.

Inca o intrebare: cam. au pat etajat pt. copii? ca am gasit la o agentie unde scria ca sunt in cam. pat etajate pt ei. Si ce cam v-a oferit cu 2 copii. Astept raspunsul ca vrem sa luam biletele pe iulie cu reducere. Va multumesc.

[25.02.11 10:51:06]

Noi am fost cu 2 copii.

Ce sa va spun? copii mei au 8 respectiv 1,5 ani am avut un pat suplimentar.

Dar in majoritatea cazurilor si ofertelor am observat ca au fotolii pat, ceea ce sincer nu as vrea sa prind.

Ma repet, camera este prea mica pentru o familie cu 2 copii, mai ales daca sunt mai mari, noi ne-am descurcat fiind unul mai mic. problema intervine atunci cand se trage patul.

Ce sa va mai spun? acuma depinde cat sunteti si de pretentiosi!!!

Eu inclin sa merg din nou in acest an tot la ei, dar inca ma mai gandesc, sincer inclin pentru ei ca si pret dar pentru spatiu as merge la Modern poate, eu lucrez in agentie de turism.

[25.02.11 11:56:34]

Spatiul nu e o problema pt. noi daca e curat, acolo doar dormim si baia sa fie curata. Eu sunt pe un principiu igiena nu spatiul poate fii imens daca e mizeria.

De mancare mar mai interesa este chiar asa cum ati spus adica ok, nu sa imbolnavit nimeni. Este pentru prima data cand schimb hotelul de cand merg la mamaia si nu am avut probleme nici odata dar acum ne atrage allinclusiv

[25.02.11 14:45:41]

Din punct de vedere al curateniei este chiar ok, anul trecut veneau domnele si faceau curatenie zi de zi, ramanea un miros foarte placut dupa ele, daca era nevoie schimbau si cearceaful (se mai intampla sa se urce copilul cu ciocolata sau ceva de genul) a doua zi era schimbata deja.

Baia: singurul dezavantaj al baii este ca e cu perdea, ceea ce in turism este un minus dar in rest e ok curat. (au si uscator)

Mancarea este super ok, nu am auzit sa se fi inbolnavit cineva pe parcursul sejurului nostru, e multa si diversa.

La pretul pe care-l ofera ei sejurul de 7 nopti este super ok.

Eu sincer as dorii sa fiti satisfacuti din punctul de vedere al hotelului, si sa fi facut eu un lucru bun recomandandul.

Mai vedeti si pe alte forumuri parerile si ale strainilor dupa care se ghideaza si agentiile de turism.

[25.02.11 22:12:26]

daca nu sunt prea curioasa la ce pret e sejurul de 7 nopti all,daca poti Multumesc

creivean
[25.02.11 22:26:18]

După cum am scris în review-ul meu, la Hotelul Modern - Mamaia (îl găsiţi dacă daţi click aici), îl cunosc pe doctorul Guci, care de fapt, în Mamaia nu patronează decât Modern şi Dorna. Mai are un hotel, dar în Constanţa, Hotel Guci. Nu-i nici un secret/concurenţă neloială.

Ca unul ce am stat 4 ani la rând la Modern, pot să vă spun că, partea de ALL, este aceeaşi la ambele hoteluri, diferenţa constând în faptul că Modern are camere mult mai mari (mai cu seamă cele duble extinse, mari de-a dreptul), faptul că Modern are piscină, iar Dorna nu, şi Modern este de fapt chiar pe plajă, iar Dorna nu.

Singurul plus, din punctul meu de vedere, pentru Dorna, în comparaţie cu Modern, este grădina faină rău, pe când Modern nu are spaţiu verde mai deloc.

Nu recomand Dorna, pentru familiile cu 2 copii. Camerele sunt minuscule!!! faţă de Modern.

[25.02.11 22:47:07]

O singura modificare:

-Dorna are piscina mare si piscina pentru copii...

creivean
[25.02.11 22:49:01]

Da, mea culpa, am uitatN-am mai fost acolo de un an si jumatate...

[25.02.11 22:59:07]

Diferenta este asa cum spuneti intre Modern si Dorna, sunt sigur de asta, diferenta o fac atat stelele cat si pretul. (DIFERENTA LA CAMERE), oricum si parerea clientilor nostri este aceeasi ca a dumneavoastra ca Modern este mai OK cel putin din punctul de vedere al camerelor.

Cu stima.

mihaela1985*
[13.06.11 16:39:37]

o rugaminte mare as avea, la cei care au fost acolo, la pachetul all inclusive poti consuma n sucuri, beri sau ai o limita (ex. 3-4 beri sau sucuri, etc...) ?

[14.06.11 13:18:37]

poti sa consumi

nu stiu daca n+1 dar se poate consuma multtttt

cu incredere!

si anul acesta merg tot la ei in 22.06.2011 asa ca sincer crede-ma nu ma duc de 2 ori in acelasi loc daca nu e ok.

ed, mihaela1985*, tinami
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: