ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.01.2011
ÎNSCRIS: 28.01.11
AUG-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

A fost minunat

Ne-am cazat într-un apartament spaţios, curat, luminos, situat la etajul 4. Seara se vedea apusul soarelui de pe balcon şi lacul cufundat în acea lumină feerică.

În fiecare zi se făcea curăţenie, iar pe pat aveam surpriza de a găsi prospoape în formă de rozete, elefănţei etc. Foarte multă linişte.

Mâncare bună la micul dejun inclus, dar şi la prânz sau seara, când plăteam. Locuri de parcare suficiente, personalul foarte amabil şi discret.

De la noi a primit nota 10. Sperăm să mergem şi anul acesta tot acolo.

Trimis de MagdaC in 28.01.11 10:42:01
Validat / Publicat: 28.01.11 11:50:07

VIZUALIZĂRI: 2994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MagdaC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 În dormitorul din apartament
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [28.01.11 12:37:39]

Bun venit; da' halatu'? cat e dom'le halatu' (sejurul) la astia? ca sa stim cum sa incadram dpdv calitate/pret...

roxxie
    [28.01.11 12:44:35]

Ma bucur ca ti-a placut. Acest hotel ramane pentru mine pe primul loc d. p. d. v. al conditiilor si al raportului calitate-pret. Imi pare bine sa aud ca nu s-au prostit si ca nu s-au gandit sa faca rabat la calitate ca alte unitati de cazare. Si eu cand am fost in 2009 am fost extrem de multumita atat de srviciile hotelului cat si de atitudinea personalului. Singurul regret e ca nu au piscina dar poate vor construi una in viitor.

[28.01.11 12:52:40]

Acelaşi regret îl am şi eu, dar până la urmă mergem la mare, nu la piscină. Îţi mulţumesc pentru opinie şi îţi doresc o vacanţă plăcută oriunde vei merge.

[28.01.11 13:08:04]

Ne-a costat la sfârşitul lui august 2010 (când au ceva reducere), prin agenţie de turism, 2 adulţi şi un copil de 6 ani (copilul nu a plătit nimic), un apartament cu mic dejun inclus, 7 nopţi, în jur de 3.000 RON. Eu zic că merită. Camera este însă mai ieftină.

La plecare ne-au spus că fiind deja clienţii lor, anul acesta putem să facem rezervarea direct la hotel. Toate cele bune!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [28.01.11 13:45:45]

Multumesc de precizari. Vacanta placuta si anul asta!

ionescunic
    [28.01.11 14:00:53]

700 de euro pentru 7 nopti, din punctul meu de vedere, mie mi se pare enorm.

La inceput de august un apartament de 75 mp / 7 nopti cu allinclusive la Casablanca, in Obzor costa 476 de euro si cu plata dupa doua luni, in trei rate prin booking.com.

Dar fiecare isi alege ce ii place si da banii pe ceea ce crede de cuviinta. Eu ma sufoc in mamaia, nu merg decat primavara acolo, anul trecut am fost in martie doar.

Mi-am adus aminte de pretul dat de colega @Biancuta la Surmeli Efes in Kusadasi , e adevarat in iunie: 504 euro / 7 nopti / doi adulti si doi copii. La Aquafantasy a fost un prieten si a dat in august 680 de euro /doi adulti si un copil si hotelul are parc acvatic in dotare.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [28.01.11 14:28:04]

Sa platesti 3000 lei pentru 7 zile, doar cu mic dejun inclus si, mai ales, si cu o "ceva reducere" este, din punctul meu de vedere, enorm de mult. Cu banii acestia mi-am petrecut doua concedii, tot la mare, in luna iulie, doar ca intr-o alta statiune. Dar poate ca aceasta este "taxa" pentru cei ce doresc sa mearga la Mamaia, cea mai scumpa statiune de pe litoralul romanesc (asa cum este el), unde preturile sunt chiar si duble fata de multe alte locuri.

Si, cu scuzele de rigoare, as spune si o mica povestioara, in care rolurile principale au fost atribuite subsemnatului si unui coleg de servici, ce se plangea ca a cheltuit in vara aceasta 4000 de lei pe o saptamana la mare, in Romania. Cand i-am adresat intrebarea "Cine te-a pus sa mergi la Mamaia? " a raspuns, foarte surprins "Dar de unde stii ca am fost la Mamaia? " Concluzia...

dorgo
    [28.01.11 16:19:57]

draga@ionescnic... si mie mi se pare foarte scump...

eu am stat acum zilnic cu binoclul pe "first-early-booking" si uite ce-am gasit si ce-am luat in anul asta...

1. - eu la Tg Mures cu 400 euro 2 bilete in Thassos la Limenas (vila Filiphos-3 stele) -14 nopti, (doua serii de cate 7 nopti) din 8 iunie

2. - Dana la Ploiesti a gasit si a luat 4 nopti in Bulgaria la Hotel Hilton la Nispurile de Aur-5 stele+"all inclusiv"... cu 33 euro noaptea, de Pasti.

Deci se poate si mai ieftin... totul e sa fii pe faza...

iulia05*
    [31.01.11 23:47:02]

Buna. MagdaC am o intrebare referitoare la modul in care se poate traversa strada de la hotel spre plaja. Din ce am vazut pe site-ul oficial al hotelului se pare ca nu exista in zona nicio trecere de pietoni. Exista prin apropiere asa ceva? sau voi cum v-ati descurcat cu trecutul strazii, avand in vedere ca traficul e destul de "agresiv" in acea zona.

[01.02.11 07:00:40]

Bună. Anul trecut trecerea de pietoni era la câţiva metri de hotel, iar staţia de autobuze, microbuze etc. este chiar în dreptul hotelului. Traversezi, o iei pe lângă Hotel Pelican şi imediat ajungi pe plajă (drumul durează în jur de 5-6 minute).

Uită-te la a treia poza postată de ionescunic (se vede hotelul din lateral, marcajul cu trecerea de pietoni şi staţia de autobuz). Vacanţă plăcută oriunde şi orcând vei merge.

dorgo, iulia05*, MagdaC, roxxie, urjanclaudiu
    Alte impresii din această RUBRICĂSplendid Hotel: