ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.01.2011
ÎNSCRIS: 18.01.11
JUN-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Cazare hotel Platon Palace Beach

In drumurile noastre prin Grecia am ajuns si la acest hotel. Doar pentru o noapte. A fost prima oprire din Grecia.

Rezervarea am facut-o cu mai mult timp inainte de plecare, pe internet, fara sa platim avans.

Hotelul nu este la nivelul prezentat pe site, necesita unele renovari. De afara arata binisor, este pe ultima straduta din stanga statiunii, pe malul marii. Vis a vis de hotel exista o parcare destul de mare.

Camera este foarte micuta, cu greu te strecori pe langa pat. Este mobilata cu pat dublu, o masuta, oglinda, televizor si un frigider antic, mic si fara congelator.

Iesind pe balcon, am avut un soc. Chiar daca nu ne-am propus sa ne petrecem vacanta acolo, privelistea m-a surprins intr-un mod neplacut. Cladirile sunt foarte apropiate una de alta si daca stai pe balcon poti sa socializezi foarte usor cu restul turistilor din toate punctele de vedere: vizual, verbal. Chiar si olfactiv, diverse “arome” plutesc prin putinul aer care razbate printre zidurile de beton. Daca te straduiesti si te apleci mai mult in afara balconului poti sa zaresti chiar si marea.

Unicul criteriu in alegerea acestui hotel a fost pretul mic- 34 euro/noapte, mic dejun inclus, pe care nu l-am incercat si localizarea la malul marii.

Daca seara nu am fost in stare sa vedem ce este prin jur, dimineata ne-am petrecut vreo 2 ore la plaja. Plaja este lata, cu nisip fin si marea numai buna de baie. Plaja este amenajata cu sezlonguri si umbrele, Ne-a costat 3 euro/ 2 sezlonguri si o umbrela, dar de banii acestia am primit la alegere, un suc, o cafea, sau o bere, pentru fiecare persoana in parte. Asta mi-a placut.

Ca o concluzie: hotelul are nume pompos dar interior modest, ce prezinta pe site nu prea corespunde realitatii sau acelea sunt camere pentru privilegiati.

Trimis de nicoletass in 26.01.11 13:31:49
Validat / Publicat: 26.01.11 14:06:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4585 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicoletass); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere de pe balcon, in dreapta

webmaster22 [29.12.12 09:34:52] »

nicoletass [11.01.13 15:39:57] »

@webmaster22:

da, e bine.