ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2011
ÎNSCRIS: 24.01.11
JAN-2011
16 AD. + 32 COPII -- v: 6-19

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Un sejur cu adevarat reusit

Am stat in Ranca 3 zile/ 2 nopti, fiind cazaţi la acest hotel. Am fost încantati de felul in care am fost primiti. Cazare excelentă, mâncare gustoasă şi suficientă, oameni extraordinari de drăguţi, în frunte cu patronul hotelului, domnul N. Turbatu.

A şi nins de cum am ajuns acolo, asa că ce ne mai puteam dori? Pârtia de ski e super, mai puţin loc pentru săniuţe dar ne-am descurcat. Peisajele sunt superbe iar drumul este excelent. Ne vom întoarce acolo şi pe timp de vară.

Trimis de niic in 24.01.11 13:47:18
Validat / Publicat: 25.01.11 16:24:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂNCA. A mai fost în/la: Bucovina, Maramureş, Apuseni, Valea Prahovei

VIZUALIZĂRI: 1668 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (niic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 2 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[24.01.11 14:10:45]

Conform politicii site-ului (click aici), avem nevoie de mai multe detalii, precum si de un eventual set de poze care sa ne convinga ca ati fost intr-adevar acolo si ca nu avem de-a face cu o un review fals, postat de proprietari.

In absenta acestor detalii, review-ul nu poate fi validat (publicat pe site)

[24.01.11 14:19:59]

regret ca nu pot sa dau fotografii deoarece toate au persoane de la care trebuie sa cer incuviintarea pentru a le difuza.

[24.01.11 14:23:54]

Nu e nicio problema, pot sa inteleg acest lucru.

In acest caz, o sa te rog sa trimiti cateva dintre aceste fotografii pe adresa foto -[at]- amfostacolo.ro -- ele vor fi vazute (si analizate) doar de echipa administrativa si NU vor fi facute sub nicio forma publice.

[24.01.11 14:38:17]

ok. le descarc si va trimit cateva poze. o sa dureze un pic.

[24.01.11 17:01:25]

Multumesc de amabilitate, am primit pozele.

Desi nu sunt 100% relevante, inclin sa ma declar convins c-ai fost intr-adevar acolo (in calitate de turist), astfel ca vom valida impresiile.

Te-as ruga insa sa incarci macar poza facuta pe coridor - cea in care nu apare nicio persoana.

[25.01.11 16:26:01]

Odata cu incarcarea celor doua poze, review-ul a fost validat si publicat pe site

[25.01.11 17:51:42]

multumesc pentru rabdare

adryana
[29.02.12 16:03:49]

am aflat de la TV zilele trecute cu regret ca acest hotel a ars aproape in intregime. Acum analizand impresiile, balanta ar ramane undeva pe mijloc, caci sunt multi cei care nu recomanda acest hotel, dar si multi care totusi il recomanda. Eu am trecut pe langa hotel si privit din exterior arata destul de bine. Am aflat ca datorita lipsei hidrantilor in Ranca si practic s-a pierdut timp pretios ca sa vina pompierii tocmai din Novaci. Deci neintervenind nimeni la timp, focul s-a extins astfel ca hotelul a ars in proportie de 60-70%. Cu ocazia asta am mai aflat ceva: in caz de incendiu la una dintre locatiile din Ranca, nu exista o echipa de interventie imediata. Mare pacat.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[29.02.12 16:23:16]

@adryana:

Am aflat ca datorita lipsei hidrantilor in Ranca...

Ba sa fim iertati, tot in urma unui incendiu, de acum vreo 2 (sau 3?) ierni, toata Ranca a fost dotata cu hidranti (sigur se pot vedea cei "plantati" de-a lungul partiei, daca accesati webcam-urile din statiune). Problema acolo este... apa! Degeaba au facut aia tevile, daca ori nu curge apa, ori ingheata pe instalatie... Iar ca sa ai o formatie de pompieri civili intr-un loc, e nevoie de mai multe lucruri - de oameni (localnici) in primul rand; dar cum acolo e o statiune fara populatie permanenta... mai greu! Sa mai amintim si o masina de pompieri, garaj, sala de odihna/pregatire pentru echipaje etc.

Sunt comune mari din tara asta care nu au asa ceva. Poate chiar si unele orasele...

Si eu am regretat pierderea. Mai ales ca omul la data respectiva nu avea nici asigurare...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

adryana, niic