ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.01.2011
STATUS: CHIBIȚ
AUG-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Ambiante Palace - ' za big hotel '

Impresii, nu va mai spun ca va sperii, decat simplu fugitiiiii

Trimis de Florin-Calin in 20.01.11 19:02:36
Validat / Publicat: 21.01.11 13:19:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Caterini

VIZUALIZĂRI: 1502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Florin-Calin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -6 PMA (din 6 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[20.01.11 20:17:00]

Fara detalii suplimentare care sa sustina notele acordate, acest review nu poate fi validat, mai asteptam, poate autorul se razgandeste si ne da si indicii pentru notele foarte mici!

[21.01.11 13:18:14]

In lipsa oricarei reactii din partea autorului, "review"-ul este publicat pe site FARA NOTE.

Daca Florin-Calin doreste sa adauga completari, le poate scrie aici, ca ecou (in acest caz, notele vor fi reactivate)

[21.01.11 16:18:38]

Am si eu o nedumerire:

asta nici macar nu este review! O fraza, si aceea scurta care nu spune nimic, decat indeamna la ceva si anume sa fugim: unde? de ce? cand?

si atunci de ce se publica , de ce apare o pagina cu titlu si tot restul, pana cand autorul nu raspunde solicitarilor echipei administrative? Nici fotografii nici lamuriri sau completari, totusi, de curiozitate, pagina este deschisa (accesata) in continuare, crescand traficul (! ?). Ce este de apreciat cu DA/NU? Un "big" fass!

[21.01.11 16:44:40]

@TORA INGRID

De foarte multe utilizatorii nou inscrisi trateaza mult mai degajat intrarea in marea familie AFA, poate timpul este un factor decisiv si din aceasta cauza incercam sa lasam un interval de timp mai mare pentru completari.

Eu propun sa avem rabdare mai ales cu cei noi inscrisi iar daca totusi nu ne place ceva avem posibilitatea in astfel de cazuri sa votam cu NU review-ul.

[21.01.11 17:35:18]

@Tora: Nu am publicat acest "review" pentru trafic. Ma jignesti cand faci aceasta afirmatie.

1) daca nu publicam astfel de reviews-uri, in mod cert se vor gasi destui care sa spuna ca "cezuram", ca avem interese ascunse in acest hotel/pensiune etc samd

2) Omul zice totusi ceva - va sfatuieste sa nu mergeti acolo. Este O PARERE de care cineva poate sa tina sau sa nu tina cont. In mod evident ne dorim cu totuiii cat mai multe pareri despre orice destinatie.

3) In cazuri in care textul recomandarilor este zagarcit in detalii se pot adresa intrebari care sa contribuie la clarificarea situatie - e posibil ca autorul sa revina cu completari prin ecouri - de MULTE ori s-a intamplat asta in cazul utilizatorilor nou-inscrisi.

[21.01.11 17:57:30]

@admin, nu te mai simti jignit fara motiv... poate nu am eu reprezentarea exacta a termenilor, dar 121 de vizualizari pana acum ca sa citesti sfatul si parerea de care putem sau nu sa tinem cont mi se pare "trafic". Autorul pastreaza linistea, pune "0" la satisfactie, se face vorbire de un hotel de 5* fie ele si ionice, dar pe care pe multele site-uri cu destinatia il gasesti ba la 3*, ba la 4*, care in majoritatea relatarilor (am avut rabdare sa "hoinaresc" si sa vad ce mai zic turistii) are impresii negative, cu mici exceptii ale celor care s-au simtit minunat (! ?). Textul acestei relatari nu este "zgarcit" in comentarii, ele lipsesc cu desavarsire. Imi displace sa vad ca nu se "cenzureaza" postari care nu indeplinesc nici unul din criteriile AFA. Pana la urma, e site-ul tu si-l administrezi cum doresti. Cu asta trebuia sa incep.

[21.01.11 18:05:27]

Si care ar fi, ma rog, acele criterii?

Exista intr-adevar criterii (de calitate/cantitate) publicate in regulament, dar ele se refera EXCLUSIV la concurs: nu se acorda puncte daca ele nu sunt indeplinite. Exista, in plus, alte criterii care spun ca nu se valideaza recomandari in privinta carora avem dovezi (sau dubii) asupra autenticitatii. Nu exista - si nu pot exista - alte criterii prin care o PARERE a unui turist sa fie complet cenzurata!

Faci, cred eu, o confuzie.

[21.01.11 18:08:12]

O. K.

raduu1972
[21.01.11 23:23:45]

@ Florin-Calin, super interesant review, bine ai venit in marea familie AFA, poate reusesti sa ne dai si cateva poze.

dorgo
[22.01.11 20:19:13]

@all

observ cu mahnire, ca multi useri de valoare s-au retras din concurs si ca cel putin pana in momentul de fata, review-urile sunt cam subtirele. Au mai ridicat nota generala, suvenirurile de revelion sau de Craciun. Dar s-a golit si acel sac. E normal. Ce sa mai scrii? Turismul a incetat, agentiile de turism au luat si ele vacanta, patronii ne-au chemat la munca. Urmatoarea "mini-vacanta" va fi doar in aprilie de Pasti. Pana atunci, sunt sanse sa mai vedem review-uri slabute, onomatopeice, sau "fara caracter", care vor fi validate de comisie. E normal si asta, nu se stie niciodata cu ce "globe-trotter" ai de-a face... Da-i o sansa, apoi inca una, dar apoi... Review-urile de calitate si concursul 2011 va incepe doar dupa luna iunie-iulie...

dorgo, raduu1972, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂAmbiente/Yaliskari Palace Hotel [Pelekas]: