ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.01.2011
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 14.01.11
DEC-2010

Minivacanta unica, inedita, sanatoasa si foarte frumoasa

Sant medic si am petrecut impreuna cu sotul un REVELION de vis la PENSIUNEA ANDREEA, cu bucate alese de buna calitate. o servire pe masura si gazde prietenoase si foarte atente la cele mai mici detalii.

Am avut parte de o atmosfera deosebit de placuta, cu muzica bine selectata pe placul tuturor, cu dedicatii, karaoke si cativa norocosi la lozurile care ni s-au acordat.

A fost o feerie de artificii scaldate apoi cu multa sampanie si un tort minunat.

Restaurantul... imbinand armonios modernul cu rusticul, foarte aerisit si confortabil, ornamentat cu mult gust... a constituit un adevarat prieten de petrecere.

Cazare excelenta, fara reprosuri. Urmatoarea seara cu cina festiva a fost o reusita totala, incepand cu foc de tabara, gustari servite cu vin si tuica fiarta in jurul acestuia, obiceiuri de sarbatori (colinde si urari specifice de anul nou) si terminandu-se intr-o atmosfera (muzica, gastronomie) de mult bun gust.

Totul a fost nemaipomenit!!!

Trimis de NEMES SANDA in 14.01.11 11:48:22
Validat / Publicat: 14.01.11 13:03:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂIȘOARA [CJ]. A mai fost în/la: MARAMURES, MOLDOVA, VALEA PRAHOVEI etc.

VIZUALIZĂRI: 2358 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (NEMES SANDA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

[14.01.11 12:46:57]

Ne-am bucura daca ati putea incarca fotografii din sejurul de acolo, nu exista inca niciuna pe site de la aceasta pensiune.

Michaell
    [14.01.11 14:01:55]

sa-mi fie cu iertare intrebarea, dar ce importanta... sau ce legatura are aceasta locatie cu faptul ca tu esti medic... ? ce vrei sa ne spui cu aceasta afirmatie? sant medic si am petrecut... hä??

Alina Morar
    [14.01.11 18:37:57]

Fiind si eu din Cluj cunosc aceasta pensiune. Cand mergeam la Baisoara noi stateam la Alpin, dar stiu ca e cam scump la Andreea, nu? Am auzit pe cineva spunand.

Cat a costat?

neimportant
    [14.01.11 20:58:23]

Sarut mana d-na doctor!

Ati putea detalia putin la capitolul cazare, suprafata camerei in care ati dormit era destul de mare?

Nu ne-ati "oferit" nimic din meniul pe care sunt sigur ca l-ati savurat pantagruelic.

De asemenea, puteti preciza la cat v-a dus toata "disrtactia", grosso modo. In zilele obisnuite cam cat ar costa una bucata camera?

Off topic: am o curiozitate, ce specializare aveti? Doamne-fere, poate ajung pe la poale de Feleac si am nevoie de un medic.

santana*
    [14.01.11 21:41:54]

Stimata Nemes Sanda, va rog din suflet sa nu fiti medic si acasa, sau - chiar, Doamne fereste, apara si pazeste - in concediu si sa tropaiti prin inconfundabilii papuci de spital prin zona conjugala, ca nu veti mai aveti ce povesti. Nu ca ati avea... Si eu mi-am inceput review-urile in formula clasica "sunt un pacient si amfostacolo.ro" dar nu ma credea nimeni ca n-aveam nici poze, nici talent.

divio*
    [14.01.11 23:55:27]

@NEMES SANDA&all:

Review-ul de mai sus este un "drept la replica" la cel scris de @MrCod.

A fost o incercare de a-l combate si prin ecoul postat de @p4atrx, dar ati considerat ca este mai utila postarea unui review decat a unui ecou, ceea ce ati si facut, dupa o saptamana si mai bine de tacere.

Ca si stil de redactare, il respectati pe cel din pagina de prezentare a unitatii turistice, preluand partial informatiile de acolo.

Succes in continuare in activitatea de promovare a pensiunii!

[15.01.11 08:24:02]

Din punct de vedere tehnic nu exista niciun indiciu sau dovada ca acest review ar fi postat de patroni sau angajati.

Totusi, comportamentul autorului respecta, cel putin pana in acest moment, tipicul tentativelor de "impresii" venite de la proprietari - incarcarea unui review laudativ de catre un utilizator inscris in aceeasi zi, review neinsotit de fotografii si urmat de o lipsa totala de interes in a raspunde intrebarilor sau solicitarilor echipei administrative ori a celorlalti utilizatori.

In plus, in istoricul foarte recent al acestei pensiuni mai figureaza 2 tentative de a posta reviews-uri false - unul a fost invalidat si apoi sters, iar cel de-al doilea nici macar nu a fost validat (nu a fost facut public).

Avand in vedere toate cele de mai sus: Review-ul este suspendat temporar pana claricarea situatie - pana la furnizarea unor detalii suplimentare de catre autor, NEMES SANDA

NEMES SANDAAUTOR REVIEW
    [18.01.11 17:22:11]

Prin meseria pe care o am, sant o persoana extrem de ocupata si nu am timp de discutii... Este dreptul meu sa-mi spun "propria parere" despre PENSIUNEA ANDREEA, care mi-a placut foarte mult din toate punctele de vedere. Am procedat la fel si in legatura cu alte locatii pe care le-am colindat. DA... Am sa postez niste poze, dar n-am sa raspund la tot felul de intrebari sterile si de prost gust.

[19.01.11 14:12:27]

@NEMES SANDA: asteptam pozele promise...

[24.01.11 19:04:19]

Odata cu incarcarea pozelor solicitate, desi mai am unele indoieli (mi se par destul de asemanatoare pozele cu cele ale darianei de aici click aici) am restaurat statutul impresiilor.

Michaell
    [24.01.11 19:29:37]

ok, am inteles ca prin meseria pe care o ai, esti extrem de ocupata, dar cu asta inca tot nu ai raspuns la intrebarea mea, si anume: ce are de-aface faptul ca esti de profesie medic cu aceasta locatie? ai fost nevoita sa acorz cuiva prim ajutor in noaptea de revelion sau poate vrei sa spui ca este un loc unde neaparat trebuie sa fi medic ca sa ai acces... ? astept raspunsul tau?

Pensiunea_Roua
    [24.01.11 20:32:52]

sper sa nu fiu injurat sa spun si eu parerea, mie mi s-au parut ca sunt aceleasi poze dupa aceia mi-am dat seama ca sunt 2 useri. iar tortul este in ambele poze cu user. daca ai acdsee uitate sa vezi in ce data sunt facute pozele si la ce ora

iar faza cu: eu sunt medic chiar ii caraghioasa

[24.01.11 20:40:13]

Pai daca ambele review-uri se refera la Revelionul 2010/2011, puteau fi alte torturi, ori acelaşi? Iar despre verificări, poţi fi convins că acestea se fac temeinic si in mult mai multe feluri decat cel indicat de tine. Au ramas cateva indoieli, ca doar nu le-om sti noi pe toate, nu-i asa?

Pana una alta, review-urile la această pensiune raman asa, timpul le-o rezolva pe toate.

Remicade
    [03.08.12 13:26:17]

Ca fapt divers exista medic de familie cu numele asta in Cluj Napoca.

[03.01.18 11:14:27]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

Alina Morar, divio*, Michaell, neimportant, NEMES SANDA, Pensiunea_Roua, Remicade
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Andreea [Muntele Băişorii]: