ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.02.2009
SEP-2008
[?] AD. + 2 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Foarte placut, nemultumiri minore

Am fost la Papillon Belvil intre 13-20 sept 2008 cu 2 copii mici (3 si 5 ani).

Mentionez ca am fost prima data la 5* in Turcia, deci nu pot compara cu alte hoteluri, insa noi am fost foarte multumiti, cu mici exceptii.

Exceptiile sint:

- dupa vreo 2 zile veneau prea tirziu sa faca curat (cind dormeau copii) insa am incercat sa explicam femeii de servici sa vina inainte de 13 si s-a rezolvat

- nu lasau la baie sampon, gel de dus chiar daca iti erau terminate (a trebuit sa ne luam noi de pe hol din caruciorul lor)

- bauturile free - sucul mai ales - nu erau grozave, chiar slabe, dar pentru cei ca noi care nu se dau in vint dupa el nu e o problema prea mare, puteai sa bei apa plata, ceai in loc si... sa mananci fructe; berea Effes bunicica dupa spusele sotului; intr-adevar nu se da Fresh, dar cred ca multi nu bem nici acasa toata ziua Fresh si pe de alta parte hotelurile care dau Fresh au si tarif mai mare, deci....

Piscinele, gradina erau foarte frumoase si curate, plaja idem doar ca la mal erau ceva alge si lemne, dar au venit sa le adune.

In septembrie loc era suficient pe plaja, gaseai sezlonguri libere la orice ora si pe plaja si la piscina. Plaja era cu nisip.

Echipa de animatie mie mi s-a parut foarte buna si erau toti foarte amiabili, ne zimbeau si se purtau frumos, discutau si in timpul zilei cu turistii.

Spectacolele erau placute, de la 8 seara este minidisco pentru copii, 30 minute. Se distrau grozav.

Camerele si baia sint foarte spatioase, am avut standard, mobila clasica, nu foarte deosebita, dar dragut. Camera are 1 pat dublu, 1 canapea (incape doar 1 copil) si pentru cea mica ne-au dat 1 patut de bebe, dar cred ca se putea si pat mai mare (incapea).

Recomand hotelul famiililor cu copii, ei se simt foarte bine, toboganele cu apa sint grozave. Insa si cei fara copii au ce face, seara dupa spactacolul zilnic al animatorilor, era discoteca, in unele seri pe plaja sau linga piscina.

Mincarea foarte buna si variata, cu siguranta aveai de unde alege, chiar si copii care-s mofturosi. Chiar si mincare pasata pentru bebei era, loc special cu masute si scaunele pentru copii. Inghetata zilnic, in timpul cinei.

Noi nu am incercat restaurantele A la Carte, care erau gratuite, cu rezervare in prealabil. Fructe erau suficiente si variate la toate mesele si la gustarile de linga piscina, deci lipsa Fresh-ului mult discutata in review-uri era suplinita de fructe proaspete.

Minibarul (1 Fanta, 1 Cola, 2 ape 1,5 l, 2 beri Effes doza 0,33) era reumplut doar daca consumai din el, berea la noi nu prea ajungea, avind in vedere ca seara stateam in camera cu copiii si nu puteam iesi sa servim. Daca vrei sa-ti mai puna si n-ai consumat, scoate berea, sucul din frigider, asa vor sti ca trebuie pus...

Eu am incercat si turkish bath cu peeling si masaj, am vrut sa vad cum e, desi e foarte scump zic eu; era vreo 60 EUR peeling-ul si vreo 40 EUR masajul.

Turkish bath e gratis, adica poti sta in baia turceaasca cit vrei. Peeling-ul se face in baia turceasca, intr-adevar mi-a placut, era de fapt si cu masaj, deci nu merita sa mai dai banii si pe masajul suplimentar de dupa, care se facea intr-o camera separata, era absolut masaj normal.

Din experienta noastra si din cite am inteles si de la altii, intilnirea acea in holul hotelului cu ghidul roman nu prea are loc, pe noi nu ne-a interesat, n-am iesit din hotel deoarece copiii erau prea mici si nu vroiau in excursii.

Am fost multumiti de agentia cu care am mers noi (din Cluj), nu stiu insa daca e OK sa spun numele...

Recomand luna SEPT, cam 33 grade erau, adica nu lesinai de cald, era numai bine. Si am auzit de la altii care au fost in AUG ca a fost spre insuportabil..., deci de ce sa rabzi si sa si platesti mai mult?

Cred ca si IUN e OK dar banuiesc ca apa nu poate fi atit de calda ca in SEPT.

CONCLUZIA: oamenii normali spre pretentiosi vor fi multumiti cu siguranta, poate chiar foarte multumiti, iar cei foarte pretentiosi de obicei sunt cei cu bani nu multi ci foarte multi, deci ei pot alege Rixos de exemplu... sau alte citeva.

Anul acesta cred ca mergem la MIRACLE (tot in SEPT), incercam si noi, pretul este foarte bun la 5* si avem experienta anterioara a 2 familii foarte multumite, deci speram ca va fi OK. Voi scrie.

Trimis de izabellac in 20.02.09 15:20:40

VIZUALIZĂRI: 2189 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (izabellac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 minidisco
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.70 EUR pe cameră

criss65
    [21.02.09 11:35:35]

atentie, miracle este cel mai ieftin hotel din lara şi deci cel mai slabuţ! poate iei în calcul şi altă opţiune....

izabellacAUTOR REVIEW
    [23.02.09 12:48:39]

multumesc pentru sfat, apreciez! Insa am si dat un avans pentru Miracle (Septembrie) ca sa beneficiez de Early Booking maxim si sa prind loc...

Sper totusi sa nu fie prea rau...

criss65, izabellac
    Alte impresii din această RUBRICĂPapillon Belvil Club Hotel [Kadriye]: