ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 03.01.11
DEC-2010

Excelent

Am fost de Craciun si totul a fost excelent, incepand de la conditiile de cazare, continuand cu mancarea servita si culminand cu amabilitatea administratorului si a personalului. Iar preturile sunt foarte decente. Intr-adevar, dintre atatea locatii in care am fost in Romania, pot spune ca aceasta a fost singura care le-a imbinat pe toate cu succes. Nu este nicio reclama ascunsa, asa cum vad ca s-a mai presupus pe aici in legatura cu alte impresii, pur si simplu suntem niste turisti multumiti de serviciile oferite. Or mai fi si altele la fel insa pana acum noi nu am avut norocul sa nimerim la ele.

P. S. Daca va plac manelele nu aveti ce cauta la aceasta pensiune pentru ca nu se "serveste" asa ceva. Un punct in plus ca sa revenim cu familie si prieteni.

Trimis de stefig in 03.01.11 12:22:41
Validat / Publicat: 03.01.11 13:25:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 1662 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stefig); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [03.01.11 13:28:44]

Corect se spune

daca va plac maneaua

: D

cosminp
    [03.01.11 13:42:50]

bine ai venit pe site, dar da-ne te rog mai multe informatii despre pensiune: camera, servicii, masa si altele

celeste
    [03.01.11 13:51:19]

Bine ai venit in comunitatea AFA dar nu ne atasezi si niste poze?

divio*
    [03.01.11 14:01:29]

@stefieg:

cu scuzele de rigoare de intrebare, cand ati avut timp sa cititi toate review-urile in care se face referire la reclama ascunsa, in conditiile in care abia v-ati inscris pe site, si mai ales de ce e nevoie sa faceti aceasta precizare inca din primele randuri ale review-ului?

O a doua intrebare: la care dintre administratori ati facut referire, ca sunt doi?

[04.01.11 10:50:38]

Scuzele mele pentru greseala de exprimare

[04.01.11 11:00:34]

Pentru Divio:

Este irelevant faptul ca m-am inscris pe site de foarte scurt timp, reviw-urile pot fi citite si fara sa fie nevoie sa fii inscris.

Doream sa scriu despre aceasta locatie pentru ca mi-a placut si pentru ca in opinia mea, merita laudele. Altfel, nu m-as fi obosit. Nu inteleg care mai este rostul acestui site, daca nu sa-ti exprimi parerea. Ma voi abtine de acum incolo de la a lauda viitoarele locatii in care voi merge, sau de la a scrie de rau despre altii. Oricum o parere in plus sau in minus, nu conteaza.

Cat despre administratori, nu am facut referire la nimeni in special, nici nu stiam ca sunt mai multi.

Va doresc tuturor sa nimeriti bine! (ca sa parafrazez un clasic in viata)

cosminp
    [04.01.11 11:12:10]

@stefig, nu uita ca te-am rugat sa ne dai ceva mai multe informatii despre pensiune: camera, servicii, masa si altele.

in rest, asteptam sa ne mai scrii si alte impresii ale tale.

webmaster20*
    [04.01.11 11:32:43]

@stefig, bine ai venit in comunitatea AFA si multumim pentru review. Te mai asteptam si cu alte impresii din vacantele tale.

bratila florin*
    [05.01.11 08:26:35]

la taverna branului nu exista decit un singur administrator si 2 proprietari si daca tot ne banuiti de reclama ascunsa de ce nu veniti sa vedeti personal ca sa va convingeti???

[05.01.11 10:34:27]

@cosminp

Din punctul meu de vedere cazarea poate concura cu cea a unui hotel de 4 stele, desi pensiunea nu are decat 3 margarete: camere spatioase cu balcon, finisaje de buna calitate, la fel si dotarile: mobila, mocheta, asternuturile, etc. ; 3 randuri de prosoape si uscator de par; curatenie cum nu am vazut la vreo 2 hoteluri de 4 stele la care am fost...

Mancarea a fost multa, foarte buna, pregatita cu grija si aranjata frumos in farfurii, iar personalul a raspuns la toate cererile noastre. Nu suntem niste figuranti cu pretentii absurde insa cele pe care le-am avut ni le-au satisfacut. Poze vad ca s-au pus destule.

In rest, mai bine mergeti sa va convingeti. Sau mai bine nu, ca nu-mi place aglomeratia. )))

mariand
    [19.02.11 12:07:09]

Am incercat sa revin weekendul trecut la TAVERNA BRANULUI numai ca a trebuit sa ma multumesc numai cu utilizarea restaurantului intrucat pensiunea era in intregime ocupata de un grup de sportivi, fiind nevoiti sa ne cazam in apropiere la CASA DOINA[voi scrie un review separat despre acest loc ]. Ceea ce am constatat in review-ul meu din oct 2010 cand m-am cazat aici prima oara ramane cel putin la fel de valabil, aceiasi mancare traditionala gustoasa la preturi decente, acelasi personal atent la doleantele tale[la pranz deja intreba daca ptr seara dorim un preparat special in afara celor uzuale, pentru al pregati eventual]. Imi mentin parerea ca aici clar gasim clar unul dintre cele mai bune rapoarte calitate pret din BRAN si nu numai.

Felicitari domnul FLORIN si in mod cert vom reveni!!!

bratila florin*, celeste, cosminp, divio*, mariand, stefig
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Taverna Branului: