ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.12.2010
    ÎNSCRIS: 26.06.10
    DEC-2010

Extrem de nemulțumit

Fara caldura iarna

Desi pozele cu vila erau foarte promitatoare, ne-am lovit de unele chestii absolut incredibile pe tot parcursul cazarii.

"Sufrageria" are un covor extrem de murdar, o masa cu doua banci care stau sa cada, singurul vas utilizabil este un ibric fara toarta, prin unele locuri praful n-a mai fost sters de secole, tot mobilierul si restul sunt puse la intamplare, fara niciun pic de logica sau gust.

Baile nu au calorifer, si uneori lipseste usa dintre baie si calorifer, asa ca temperatura sub 0 grade din baie se transmite in camerele prost incalzite.

Ca tot am ajuns aici, unele CAMERE NU AU AVUT CALDURA, IN MIJLOCUL IERNII!!! Intamplator proprietarul, "domnul" Dragos Paduraru, un pusti de vreo 25 de ani, era pe acolo si a dat caloriferul mai tare cica, dar tot nu s-a incalzit, probabil se defectasera tevile. Imi pare nespus de rau de cei care isi vor petrece Revelionul acolo, in acelasi frig, noi am fost intre Craciun si Rev.

Desi am fost un grup mare si am inchiriat toata vila, in dimineata plecarii vine o tanti crizata sa ne spuna ca ce scandal am facut noi aseara, ca mai aveam un pic si daramam darapanatura lor, de parca nu am fi inchiriat-o pe toata sa putem face galagie.

Prizele mergeau prost, telefonul meu se incarca in 2 ore in mod normal, si acolo nu s-a incarcat nici in 8, si multe alte surprize de genu, la unii nu se tragea apa la wc, altora le lipseau piese la dus, COSURI DE GUNOI NU EXISTAU, prosoape nici nu m-am mai gandit sa am pretentia.

Cea mai mare surpriza pe care am avut-o cand am ajuns acolo a fost sa-i gasim pe unii cazati intr-o camera (noi vorbisem sa luam toate camerele, eram fix numarul de persoane pentru toate camerele). L-am sunat pe proprietar, care se purta de parca el nu avea nicio vina, ca doar oamenii au spus ca stau 3 nopti, dar i-au dat bani de 4 nopti. Era absolut logic sa stea 3 nopti daca platisera 4. Ce vina a avut el ca ei au stat acolo, ce, putea sa-i dea afara? Putea sa le zica ceva? Si, indignat de faptul ca eu tipam la el ("tipati cumva la mine? "), a spus ca oricum nu poate sa faca nimic, ca el e la Miercurea Ciuc si il costa 40 de lei sa trimita menajera sa faca curat. Bun si eu unde dracu sa ma cazez? Pana la urma a vorbit cu matusa lui, care venea in 5 minute sa ne cazeze. A venit dupa vreo jumatate de ora matusa Tamara si ne-a dus la vila de alaturi pe mine si prietenul meu, spunand chiar si ea ca proprietarul "e cu capul in nori". Cred ca am fost pana la urma cea mai norocoasa din grup sa stau acolo, pentru ca, desi aveam baie pe hol (oricum si baile din camere erau la fel de scarboase), camera si vila au fost foarte curate, si foarte cald in camera, ne-am invelit cu o paturica subtire de tot (singura de altfel) si am negociat cu femeia aia un pret ceva mai mic.

De la gara a venit un tip sa ne ia bagajele intr-un ATV.

Intr-adevar, e poate ceva mai ieftin decat restul vilelor din Predeal, dar nu merita nici pe departe, diferenta de pret e sub 30%, i-as da o stea, maxim 2, si concediul vostru aici va fi clar unul ratat!!!

Trimis de Det* in 31.12.10 02:36:21
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1869 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Det*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 55.00 EUR pe cameră

sandu.53
    [31.12.10 09:09:52]

tare neplacut si din pacate nu e primul review scris in acest sens al nemultumirii totale fata de serviciile oferite! e bine ca ne-ai avertizat!

Costi
    [31.12.10 10:17:34]

@Det

Prizele funcţionează, sau nu. Aici nu este ca la robinet, să-l deschizi mai mult sau mai puţin.

În final, văd că ai scris despre o locaţie în care, de fapt, nu ai stat. Atunci, de unde notele?

Măcar pentru că

De la gara a venit un tip sa ne ia bagajele intr-un ATV.

şi tot ar fi trebuit să dai la servicii mai mult decât zero!

Iar la distracţie de ce apare tot zero?

În preţul plătit era trecută şi animaţia şi nu v-a fost oferită?

La "bucătărie şi masă" ai dat tot zero, dar nu ai suflat niciun cuvinţel pentru motivele care te-au determinat să o faci.

Şi de unde este preţul, de acolo unde ai stat, sau de la vila Brânduşa?

Este totuşi cazul să fii mai obiectivă, chiar dacă nu ai fost mulţumită de serviciile oferite.

Det*AUTOR REVIEW
    [31.12.10 13:44:43]

@Costi:

Eu am dormit in cealalta parte, dar in restul timpului am stat in vila Brandusa, am stat cu ceilalti si ne-am facut de mancare acolo, am vazut o parte din camere ca sa le pot descrie aici. Tot review-ul este despre Brandusa. Daca nu am experimentat eu personal frigul in camere, l-au experimentat prietenii mei.

Pretul este de la Brandusa. In cealalta parte am platit 60/noapte.

La "bucatarie si masa" am dat zero pentru ca stateau sa cada, am gasit vase nespalate si pline de grasime intr-un dulap, praf si panze de paianjen pe la geamuri, nu existau cutite, etc...

valimi
    [31.12.10 16:31:49]

Desi pozele ar fi trebuit sa intareasca ceea ce ne-ai zis tu despre pensiune, nu ne-ai postat nici una. Era interesant "sa vada si ochiu' nostru" nenorocirea in toata splendoarea ei.

Det*AUTOR REVIEW
    [31.12.10 16:34:02]

astept sa mi le dea cei care le-au facut. oricum, eu vorbeam mai sus despre pozele de pe alte siteuri, care faceau reclama la asta.

si frate, dupa ce ca mi-am pierdut timpu scriind review pentru altii nu pentru mine ca eu deja stiu cum e acolo, va mai si luati de mine? ! stergeti-l ..... si lasati-ma in pace daca nu va convine!!

valimi
    [31.12.10 16:41:37]

Corect, ai dreptate, credeam ca doar vrei sa ne ajuti.

Nu vrei, lasa-ne asa, nestiutori.

[31.12.10 16:42:40]

@Det

Limbajul tau, de mai sus este unul de neacceptat pe saitul nostru. Te rog sa-ti temperezi expresiile.

Pe de alta parte, la noi pe sait este o vorba " o fotografie face cat o suta de cuvinte ". De aici si nerabdarea de a vedea unele postate de tine, cu conditiile de la fata locului.

[21.02.11 14:31:34]

Limbajul tau, felul in care tratezi problema, modul in care gandesti si asa mai departe, Det, spun multe despre tine. Eu cred ca ai mai avea ceva de invatat inainte de a'ti permite sa faci afirmatii de acest gen. Ai tot dreptul sa'ti afirmi nemultumirea, dar nicidecum dreptul de a face o reclama proasta. Data viitoare eu zic sa alegi tot Corfu, vara, iarna, conditii de inaltimea ta, si mai lasa'ne in pace. ! Tine'ti parerile pentru tine daca nu esti in stare sa faci niste afirmatii relevante.

[21.02.11 14:57:51]

@no.name, aveti dreptul la replica asigurat, in calitate de proprietar/administrator al unei unitati de cazare; asta nu inseamna insa atacarea celor care au fost nemultumiti de calitatea serviciilor prestate. Indiferent cum au scris acestia (la suparare!) despre unitatea pe care doriti s-o aparati!

Dar tonul si atitudinea din ecoul de mai sus reusesc doar sa ne faca sa presupunem ca aceasta vila nu este locul cel mai potrivit pentru un sejur placut.

[21.02.11 17:49:04]

Nu sunt singurul care are aceasta parere despre replica lui Det, si nu sunt administrator.

[21.02.11 18:59:14]

Dar poate ai observat că şi ea a primit la rândul ei acelaşi sfat - de a-şi tempera limbajul şi a-şi pondera atitudinea. Acesta este rolul nostru, al echipei administrative.

Ai nemulţumiri privind anumite texte publicate de către noi, ni le poţi semnala folosind link-urile create special pentru a Sesiza încălcări ale regulamentului sau alte nemulţumiri. Mai departe este treaba noastră!

[22.02.11 13:34:06]

Eu cred ca un administrator ar avea dreptul de a'si retrage afisarea pe acest site, gresesc?

[22.02.11 14:12:47]

Daca prin "afisare" intelegi ca acel proprietar a creat o pagina pentru unitatea pe care o detine, pagina in care nu a scris apoi nimeni, nimic (adica nu exista si impresii scrise de catre utilizatori despre acea unitate), probabil ca poate conveni cu Admin ca aceasta sa fie stearsa de pe site.

Insa daca intrebarea ta se refara la impresiile postate de catre utilizatori, acest lucru NU se poate intampla la noi. Ar insemna sa 'cenzuram' opiniile primite spre afisare, lucru nu doar ilegal ci si profund imoral.

[22.02.11 19:53:31]

Ma refer la prima varianta. O pagina existenta, creata de cineva, cu comentarii sau fara, irelevant, are dreptul de a fi stearsa dupa dorinta unui administrator. Nu?

[22.02.11 21:04:38]

Cred că mai sus am explicat destul de clar - odată ce despre o anumită unitate există postate impresii, acea "pagină" nu se mai poate şterge de pe site.

De ce? Pentru că de cele mai multe ori nu proprietarii/angajaţii unităţilor îşi înscriu pe site hotelul, vila ori pensiunea, ci înşişi turiştii fac asta. Şi acesta este şi raţiunea de a exista a acestui site. Poate nu ai observat, dar se numeşte AmFostAcolo, nu AmUnHotel (sau orice altceva)...

Costi, Det*, no.name*, sandu.53
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Brândușa: