ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.12.2010
DIN: Frumuşani [CL]
ÎNSCRIS: 03.03.08
DEC-2010
mulÅ£i ADULȚI

La alt sediu al celor de la SEDIU

La SEDIU pregăteşte lansarea încă a unui restaurant. Aflat pe strada Luică la nr. 204, chiar lângă intersecţia cu Bd. Brâncoveanu, localul adăpostea până de curând o 'bodegă de cartier' iar acum este în proces de transformare în "La Sediu" II, ca să-i spunem aşa... Deocamdată este gata doar un salon, al doilea se va deschide cel mai probabil la începutul anului viitor.

Din poze veţi remarca asemănarea dintre cele două: acelaşi bar şi cuptor cu lemne, acelaşi aranjament la mesele festive... (noi am fost invitaţi aici spre a serba ziua de naştere a unui prieten).

Ca să nu lungim lucrurile inutil:

- mâncarea a fost excelentă, servirea ireproşabilă (am fost plăcut impresionat de faptul că ospătăriţele care ne serveau, deşi nu notau nicio rugăminte de-a noastră, au reuşit permanent să le onoreze rapid şi fără greş);

- preţurile sunt medii (am făcut câteva poze şi meniului, pentru edificare);

- atmosfera e plăcută, relaxantă şi relaxată.

Şi, spre deosebire de localul "care a fost", în acesta (care este) chiar intra lumea să stea la o masă, să fie serviţi cu ceva de băut sau de-ale gurii.

Cu siguranţă în curând va fi nevoie de rezervare ca să poţi lua masa acolo, chiar şi după ce vor deschide şi al doilea salon!

Oricum, eu ştiu că o să mai trec pe la ei şi îi voi recomanda şi prietenilor; inclusiv vouă, dragi colegi de AFA!

Trimis de Dragoș_MD in 20.12.10 16:33:49

VIZUALIZĂRI: 3330 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 La SEDIU - barul şi cuptorul cu lemne; bucătăria e în alt loc, complet separată. Aici se coc doar pizzele şi focaccia.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

david
[20.12.10 17:02:07]

Scurt si la obiect fara "garnitura" inutila. De apreciat faptul, ca ospatarii "percuteaza" rapid, ma gandesc ca au in dotare si zambetul pe buze.

Costi
[20.12.10 17:19:07]

Bine, Dragoş, acum, în post pui tu poze de-astea şi scrii despre subiecte "interzise"?

Nu te gândeşti şi la cei care postesc? Uite, eu mă gândesc, deşi nu mă număr printre ei!

Ştii care este pedeapsa!

...

Pardon, acum am văzut că pozele erau ale lui Horia, aşa că le aştept şi pe ale tale.

[20.12.10 17:25:52]

@david - ai dreptate - fetele erau mereu cu zâmbetul pe buze;

@Costi, asta e, trebuia să avertizez cititorii că urmează imagini şocante... chiar şi pentru această perioadă! sau mai ales pt. ea... (PS - pozele le-am ridicat deja, aşteaptă validarea).

dorgo
[20.12.10 18:03:04]

@ Dragos... pana acum la poze n-a aparut decat o fata in rochie neagra de revelion si care cred ca vrea sa ne spuna ca mancarea are "bon prix"!

[20.12.10 19:40:03]

Foarte taree destinatie... cred ca am si eu vreo 30 de restaurante in oras... sa incep oare sa scriu despre ele! ?

[20.12.10 19:50:21]

@neagugaby, dacă le ai în calitate de proprietar, nu te sfătuiesc, decât după ce iei legătura cu Administratorul acestui site, pentru a stabili în ce condiţii îţi poţi promova afacerile.

Dacă însă le ai în sensul ca există la tine în târg... eşti liber să scrii orice impresii ai despre ele! (Şi ar fi bine să te grăbeşti, alţii au început deja!)

În rest, chiar nu prea înţeleg rostul ecoului tău, aici...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[20.12.10 20:00:11]

@wm, am scris acest ecou pentru ca si eu am scris odata despre un restaurant si domnul dragos zice:

Ar fi util totuşi să precizezi exact la ce se referă acest articol. L-ai scris la rubrica unui hotel, dar descrii o excursie... şi un scurt popas la o crâşmă...

[20.12.10 20:03:08]

Si acesta este tot un popas la o crasma...

[20.12.10 20:19:08]

offf, cât de greşit ai înţeles acel ecou! mă refeream strict la locul unde ai postat impresiile tale, nu la ceea ce conţineau (referirea la conţinut era doar pentru a arăta că nu era la locul potrivit!). îmi cer scuze dacă ai înţeles că era o observaţie critică!

creivean
[20.12.10 20:29:33]

Ce-mi plac mie review-urile despre restaurante. Ţine de natura mea de gurmand? Ţin să cred asta. Las c-oi ajunge eu şi la Bucureşti...

Dragoş, acum cine-i sadic...

Michi
[20.12.10 21:59:28]

La permanenta si inutila mea cura de slabire care se soldeaza incet dar sigur cu kg. in plus, acest review dar mai ales pozele e (sunt?) cireasa de pe tort. Hai la sediu sa adunam calorii!

corinne
[20.12.10 22:44:36]

Tare bine arata preparatele... iar preturile sunt rezonabile, mai ales pentru Bucuresti . Noroc ca este tarziu si-am luat cina inainte.

ninaa
[21.12.10 20:19:51]

Informatie binevenita tinand cont ca socrii si nasii stau pe bd Brancoveanu. Ma saturasem de bomba de la Nasu si Finu, era timpul de o schimbare.

[07.05.11 22:11:21]

Azi amfostacolo iar. Am luat o ciorbă de fasole cu ciolan (excelentă!) şi o porţie de spaghete carbonara (bune, fără însă a ieşi în evidenţă). Iubi a luat o salată romană, iar prietenii cu care am fost au luat o pizza şi un şalău meuniere cu ciuperci. La desert, tarte cu fructe şi îngheţată.

A fost o după-amiază plăcută... cu o excepţie: fătuca 'de serviciu' la masa noastră, a reuşit să greşească comanda, iniţial trezindu-mă în faţă cu o porţie de... ciorbă de burtă (servită cu tot ce trebuie!). Culmea este că e unul dintre puţinele feluri de mâncare pe care efectiv nu-l pot mânca... Şi-a cerut scuze când i-am atras atenţia şi a remediat relativ repede eroarea; pe deasupra, când am cerut ceapa care merge de minune împreună cu fasolea, mi s-au oferit vreo trei variante (salată, juliene etc.), doar tăiată în 2/4 nu!!!

Păcat de local şi de bucătar, dacă fetele nu-s tocmai bine pregătite...

Dar chiar şi aşa, eu încă îl recomand.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

corinne, Costi, david, dorgo, Michi, neagugaby, ninaa