ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.12.2010
ÎNSCRIS: 04.06.08
DEC-2010
2 AD. + 1 copil COPII

Restaurantul LA SEDIU este OK

Cu ocazia Sfântului Nicolae am fost invitaţi la restaurant, de prietenii noştri de familie. Şi din cauza faptului că sunt mai în vârstă, au ales să mergem la unul din restaurantele din cartierul nostru. Dintre cele trei care sunt lângă blocul nostru au ales să mergem la restaurantul „La Sediu”, aflat la intersecţia Şoselei Câmpia Libertăţii cu strada Şapte Drumuri, din cartierul Titan. Celelalte două sunt „La Ştraţii” şi „7 Days”. Restaurantul „La Sediu” este deschis relativ de curând, luându-i locul altui restaurant care a funcţionat pe aceeaşi locaţie: Conic.

Faţă de vechiul restaurant (în care am fost de câteva ori) restaurantul „La Sediu” are un interior mai stilat cu mobilier şi decoraţiuni de bun gust. În plus au deschis şi o terasă micuţă dar bine venită pentru perioada de vară. În a doua încăpere, de la intrare în dreaptă a apărut şi un şemineu drăguţ.

O altă modificare a apărut şi ţinând cont şi de specificul restaurantului de pizza & grill, un cuptor pe lemne, unde printre altele fac şi nişte pâinici delicioase (servite la masă pe post de pâine). Când mănânci pâinicile făcute pe vatră şi aburinde, te duci cu gândul la pâinea făcută în cuptoarele din pământ de la ţară, aşa de bune sunt.

Servirea a fost fără cusur, mai ales că am avut un chelner pe care-l ştiam de la vechiul restaurant. Atent şi prompt în toate situaţiile.

Mâncarea a fost bună, de la pizza la puiul la ceaun şi de la ciorba de burtă la crapul la grătar. Preparate foarte bine făcute şi zic eu, rezonabile la preţ.

Atmosfera era întreţinută de un fundal muzical discret şi de imagini de la LCD-uri.

Fiind duminică restaurantul era destul de aglomerat, doar câteva mese fiind libere.

Totuşi trebuie să remarc şi un mare minus al acestui restaurant, lipsa locurilor de parcare. Cu greu poţi parca maşina în apropiere, din cauza rezidenţilor.

Per total a fost o după-amiază plăcută, relaxantă şi recunosc, cu excese culinare.

În concluzie dacă locuiţi în cartierul Titan (şi nu numai) şi vreţi să mâncaţi bine şi la preţuri destul de bune, vă recomand fără rezerve restaurantul „La Sediu”.

Petrecere frumoasă!

PS. Pentru cei interesaţi o masă festivă de Revelion 2011 costă acolo 200 lei/persoană, preţ în care intră mâncarea şi băutura.

Trimis de Horia in 14.12.10 09:34:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 6943 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Horia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Restaurantul La Sediu - vedere exterioara.

sandu.53
[14.12.10 09:46:14]

eu stau la doi pasi de Campia Libertatii asa ca prezentarea acestui restaurant de care nu stiam nimic e foarte bine venita! totusi cat va costat cu aprox. consumatia si cate persoane ati fost?

celeste
[14.12.10 10:01:04]

@horia, am fost aici cand era vechiul restaurant Conic... sotul meu si-a serbat ziua de nastere acum. 4 ani si stiu ca se manca destul de bine... am fost si la celelalte doua 7days si La Strati... de fapt la 7days am facut revelionul anul trecut.

ninaa
[14.12.10 17:35:13]

Cum stau cu preturile ca oferta de Revelion e buna?

dorgo
[15.12.10 08:05:01]

@Horia, cred ca vara viitoare, cand am de fotografiat statiunea balneara a Elenei Udrea din Bucuresti si cateva statiuni die pe litoral, am sa-mi iau ca "SEDIU" restaurantul descris de tine...

aida.alecu*
[19.12.10 20:52:14]

Multumim pt pont, un loc cu atmosfera placuta nu e rau de stiut!

danvis
[18.11.12 10:11:38]

Recomand cu caldura acest restaurant! Cautam un restaurant pentru a sarbatori botezul fiului meu si din intamplare am gasit restaurantul La Sediu din Campia Libertatii.

Am stabilit o data cu cei de acolo pt. botez si din cauza ca cel mic s-a imbolnavit de varicela a trebuit sa aman evenimentul cu trei saptamani. Cei de acolo au fost foarte amabili si au fost de acord sa schimbam data. Totul a decurs fara niciun fel de probleme.

Mancarea fost extraordinar de buna (in special painicile facute la cuptorul cu lemne) iar preturile mai mult decat ok. Ospatarii sunt foarte amabili, iar atmosfera este super.

aida.alecu*, celeste, dorgo, ninaa, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: