ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.11.2010
FEB-2010
2 AD. + 2 COPII

Vacanta in Borovets

Gabriella Cilmi - Warm This Winter

Ei bine, dupa un drum plin de adrenalina am ajuns la hotel. Am fost foarte fericiti datorita faptului ca eram intregi si sanatosi, iar masinuta era cat de cat bine.

Costul sejurului a fost de 900 euro pt. 9 zile cu demipensiune, intrucat am prins o oferta cu o noapte gratis.

Camera in care am fost cazati era uriasa. Un pat dublu, o canapea extensibila dubla, o masa de living cu scaune, loc de luat masa, chicineta cu chiuveta si loc pt. plita, toaleta, etc. Suprafata camerei era aproape ca a unui apartament de doua camere incluzand un balcon cu o priveliste superba. Copacii erau albi de chiciura, zapada in jur peste tot, o frumusete.

Curatenie in camera se face cam la doua zile, in baie zilnic, se schimba consumabilele de toaleta atunci cand se epuizeaza. Cu 1-2 zile inainte de terminarea sejurului nu veti mai vedea nimic de genul sampon, sapun, etc, chiar daca nu mai sunt. Noroc ca am avut la mine tot ce e necesar.

Hotelul este situat pe un mic deal, un pic retras fata de celelalte pensiuni. Acest lucru ofera turistilor multa liniste, intimitate, si senzatia aceea de loc caldut intr-o intindere alba, muta, care te inconjoara. Este minunat sa stii ca exista si piscina, iar atunci cand mergi sa o vizitezi prima data, te izbeste aburul cald si placut si te simti intr-adevar bine.

Daca schiati, ultimul microbuz spre hotel pleaca la ora 16.30-45 din centrul Borovets. Acest microbuz este gratuit, deci mult mai rentabil fata de plimbarea zilnica cu autoturismul propriu. Dimineata, pleaca din fata hotelului din jumatate in jumatate de ora acelasi microbuz. Ajungeti in centru in max. 10 min.

Am avut sejur cu demipensiune, asa ca dupa ce ne-am acomodat, ne-am dus la masa. Cina, la fel ca micul dejun este tip bufet suedez. Nu exista o mare varietate de feluri de mancare, dar nici nu se poate spune ca nu poti gasi ce sa mananci. Nu suntem prea mofturosi asa incat ne-am descurcat fara probleme. Intrucat capacitatea restaurantului este mai mica decat cea a hotelului, din prima seara trebuie sa faceti rezervare pt. o anumita ora si o anumita masa. Calculati cand doriti sa va intoarceti de la partie, daca mai prindeti piscina (este deschisa pana la ora 19 sau 20) si alegeti ora in care doriti sa luati cina. Aveti o ora la dispozitie, apoi vor veni alte persoane la masa dvs. Accesul in sala restaurantului este permis doar la ora la care v-ati programat asa ca aveti grija sa nu tipe copiii de foame asteptandu-si cina.

Hotelul are camera pentru echipament, deci nu trebuie sa va carati schiurile in camera.

In fiecare seara stateam la mesele din lobby sau de la etajul 1. Aproape jumatate din turistii hotelului erau romani, asa ca am socializat cu cateva familii si a fost O. K. Copiii s-au jucat prin hotel, au fost la piscina, au jucat ping-pong, biliard, etc.

Ne-a placut acest hotel, cu plusurile si minusurile lui.

Trimis de amota in 15.11.10 11:08:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Atlas, Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 4273 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amota); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In fata hotelului Lyon, la plecarea spre Romania
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.16 EUR pe cameră

Dragoș_MD
    [15.11.10 14:07:28]

P06 [FEB-2010] O intersectie. Trebuie sa stii sa citesti literele chirilice pt. a stii pe unde mergi.

eu citesc pe acel indicator si literele chirilice, dar si cele latine, de pe al doilea rand...

[15.11.10 15:30:10]

Am adaugat si pagina oficiala a hotelului pe langa pagina de prezentare a agentiei partenere. Hotelul pare interesant iar ofertele sunt pe masura.

[15.11.10 18:16:34]

sper sa placa melodia atasata!

adryana
    [18.11.10 10:19:45]

frumos e acolo, la vremea cand cautam o destinatie de revelion, doar despre Bansko erau cateva impresii, nimic despre Borovets, deci mergem la Bansko... dar daca te grabeai putin cu review-ul... poate alta era destinatia noastra... un vot.

amotaAUTOR REVIEW
    [19.11.10 08:54:29]

Multumesc pentru vot! Nu m-am deloc la revelion atunci cand am decis sa scriu. Poate ca scriam mai devreme daca as fi luat in calcul si revelionul. Imi pare rau, dar, poate ca celor care merg la schi in vacanta intersemestriala le va fi de folos review-ul meu.

Mult noroc si distractie placuta!

[17.02.11 17:28:22]

Au fost adaugate coordonatele gps ale hotelului pentru o mai buna pozitionare pe harta interactiva

@amota, cand ai timp poate arunci o privire pe harta sa ne confirmi pozitia.

amotaAUTOR REVIEW
    [18.02.11 09:18:05]

Da, consider ca harta este buna. Localizarea hotelului este corecta. Hotelul nu este insa izolat. Pe strada care duce la resort, pe partea dreapta, exista si alte hoteluri in apropiere.

[18.02.11 10:42:27]

Multumesc pentru confirmare.