ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2010
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 04.11.10
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 1an 4luni

Bun... dar mult prea scump...

Vroiam un concediu la mare... am zis... hai sa incercam si lanoi... in romania... asa ca am cautat un hotel care sa -mi ofere conditii si servicii bune... asa ca... traiasca google... pe 4 decembrie 2009 luam hotararea... intre iaki, palm beach, vega, comandor... castigator vega... Sun la receptie las numar de telefon adresa de mail... Sunt contactat de cineva de la marketing... intrebari despre perioada sejurlui si nr de nopti... Alegem 2-12 iulie deaoarece aveam si pranzul bufet suedez... din 7200 de lei camera dubla standard ni se face o reducere de 35 la suta adica undeva pe la 4800 lei daca achitam pana pe 30 martie 2010...

Hotelul frumos, poate cel mai frumos hotel din mamaia... personal atent, amabil, politicos... mancare buna, dar aceeasi pe toata perioada sejurului... produse cosmetice chopard in fiecare zi... preturi: aici... un mare minus... extraordinar de mari... exagerate... hai, daca dai 1200euro aproape pe un sejur cu mama reducerilor, ai toate sansele sa mai cheltui usor inca pe-atata acolo... o doza de fanta, cola. 12lei... o salata cu cartofi piure si gratar, o cola si o apa 125 lei... o punguta cu alune 18 lei... un coctail nonalcoolic 22lei... si tot asa... camerele curate, frumos amenajate dar prea mici... 5 stele mi se par cam mult... maxim 4 ar merita... plaja curata, pazita cu sezlonguri confortabile... Spre surprinderea mea a fost destul de aglomerat pt un asemenea hotel.

Concluzia mea: un hotel bun, dar mult prea scump pt ceea ce ofera. Acest sejur cu tot cu drum m-a costat 2200 euro, bani cu care aveam destule variante... Daca aveti cuiozitate sa petreceti aici un sejur, sfatul meu este sa incercati un weekend... mai mult nu se merita...

Apropo am sunat azi 4.11.2010 pt o oferta de pret in perioada2-12 iulie 2011... pretul cu cea mai mare reducere este de 6800lei pt o camera dubla. La ei nu ste criza

Trimis de green_eyes1 in 04.11.10 22:51:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 4821 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (green_eyes1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 68.40 EUR pe cameră

webmaster20*
    [04.11.10 23:10:49]

Bine ai venit in comunitate si multumim pentru impresii! Pentru o lectura usoara, te rugam insa ca pe viitor sa nu mai scrii exclusiv cu majuscule. Te mai asteptam si cu alte reviewuri de vacanta.

Sanziana
    [05.11.10 07:28:00]

bine ai venit printre noi! ma bucur sa mai vad si suceveni pe aici. Un vot de incurajare si te mai asteptam cu alte impresii

[05.11.10 11:31:36]

imi cer scuze... mi-am dat seama prea tarziu...

[05.11.10 11:51:18]

am uitat sa va mai scriu... la minibarul din camera sampania era 1400-1800 lei, apa jean paul gaultier 50 ron... sticla de sampanie am pus-o in dulap sa nu deschuda al mic minibarul si sa o sparga...

ninaa
    [05.11.10 19:29:02]

Plaja de la hotelul Vega este singura plaja din Mamaia care e cotata Blue Flag din cate stiu eu, e normal sa fie curata. Da' stiu ca va respectati monser! La cat mai multe vacante de 5 stele!

[07.11.10 19:22:20]

ninaa... am avut copilul cu mine si nu puteam sa-l duc prea mult cu masina... dar pt 10 zile... cred ca merita sa incerci un concediu dupa placul tau... si am tinut f mult sa merg la noi... dar acu... nu mai tin... cand iesi din jurul hotelului, totul se termina... revii la nesimtirea, obraznicia si mizeria de pe litoralul nostru...

[12.11.10 06:11:39]

unde anume in camera ati gasit sticla de sampanie la 1400 - 1800 lei???

[12.11.10 21:56:05]

la minibar... don perignon

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [12.11.10 23:40:55]

nu uita să îi spui şi din ce an! e foarte important, în astfel de cazuri!

[13.11.10 01:40:33]

nu stiu la ce hotel ai stat tu, dar la Vega nu au don perignon la minibar... asa ca, nu mai umfla review-u aiurea

[18.11.10 16:00:19]

mbiiif... esti cumva de la vega? ca mai am ceva reprosuri... dar am zis sa nu le scriu... le putem discuta daca vrei... sticla era pe raftul de deasupra minibarului... unde sunt paharele... pretul ei era trecut in meniul care il aveai in camera... ideea e ca nu am zis acest lucru cu repros

vladex
    [18.11.10 16:32:21]

apa jean paul gaultier 50 ron

Ce apa era? De colonie???

[18.11.10 17:41:20]

nu, nu sunt de la vega, dar sunt client fidel. sticla de deasupra minibarului e sticla de apa jean paul gaultier. nici eu nu-ti reprosez nimic, doar vreau ca informatia sa fie corecta.

green_eyes1, mbiiif, vladex
    Alte impresii din această RUBRICĂVega Hotel: