ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2009
STATUS: PREMIUM
DEC-2008

Vacanța la Kaprun

O experienta noua

Statiune frumoasa de munte cu foarte multe partii de schii, saniuta, placa... Autobuzele au fost gratis pana la telecabine... Un drum cu cabina pana pe Kitzsteinhorn dus-intors costa 24 euro, iar un permis pe 5 zile 160 euro.

Partiile sunt multe si pe toate gusturile... La fiecare oprire de cabina gasiti magazine cu echipament de inchiriat sau cumparat, restaurante si magazine cu suveniruri, terase superbe unde poti admira minunata priveliste... Mai intalnesti foarte multe scoli de schiat pt. toate varstele...

Se poate lua masa cu 10 -25 euro un pranz...

Daca doriti echipament cumparati-l de aici este mult mai ieftin....

Daca mergeti cu bilete (noi asa am fost) de sarbatori luati-va adio de la muzica si dans de revelion, desi au inclus in pret. La ora 21 eram in camere, cu revelionul terminat (hotel4*)

Trimis de mariana in 13.01.09 08:26:08
VIZUALIZĂRI: 2092

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

prisad [28.06.10 12:43:54] »

Sarbatorile petrecute in afara tarii nu au acelasi farmec ca atunci cand sunt petrecute in Romania. Este adevarat ca te incanta curatenia si gradul de civilizatie din Austria dar sarbatorile sunt altfel traite acasa.

De Anul Nou am avut parte de aceasi experienta, la ora 21 a trebuit sa ne gandim ce facem, ne mutam la bar sau in camera pentru ca ospatarii aranjau, deja mesele pentru a doua zi.

Nu e bine sau rau ci diferit. Mi-a placut minivacanta petrecuta acolo dar data viitoare nu am sa mai merg in perioada sarbatorilor de iarna.

prisad