ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2010
    ÎNSCRIS: 20.09.10
    SEP-2010

Barcelo Premium - Punta Cana

Vacanta la superlativ.

Iti doresti natura? aici e locul!

Iti doresti o mare minunata? Caraibe e la superlativ

Plaja numai pt tine? Aici poti gasi locuri care vor intra la categoria " locul meu special".

! . Ajuns aeroport. Fantastic, nu sunt geamuri, se poate fuma peste tot (vezi Europa a inebunit in aceasta privinta), iar daca esti nefumator nu te deranjaza, este totul aerisit.

Transfer pana la hotel usor, nu sunt dureri de cap. Ajungem la hotel care in general sunt localizate in zone cu f multa verdeata. Surpriza receptioneri care danseaza si zambesc incontinuu. Bravo lor.

Atmosfera este fantastica, toata lumea are ce sa faca si sincer daca nu vrei sa faci nimic iti recomand " leneveala pe nisip". Terapie naturala sau SPA ul tau pe vacanta.

Recomand cu caldura sa ajungeti in Manati Park, unde se poate inota cu delfini.

Nu uitati insa de excursia din SAONA, chiar daca vremea nu se arata prea favorabila, nu plecati de acolo fara sa mergeti in Saona. Merita din toate punctele de vedere.

Mai multe las sa descoperiti si voi. Vacanta Placuta

Important - Nu restaurant a la cart mexican-servirea inceat... a.

Trimis de viviann in 14.10.10 16:32:26
    • A fost prima sa vizită/vacanță în CARAIBE

VIZUALIZĂRI: 8073 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viviann); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Plaja Barcelo
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2450 PMA (din 1 vot)

sandu.53 [14.10.10 17:01:10] »

intr-adevar un loc exotic, deosebit de frumos si daca ma gandesc cat de departe este nu te-a costat prea mult! felicitari pt. review! pate revii si cu alte impresii1

viviann [14.10.10 17:08:48] »

Nu este atat de departe. Asa m am speriat si eu.

Drumul este ok

Si crede ma merita.

am sa mai atasez si alte poze.

Trebuie a invatam ca vacantele nu mai sunt un lux, exista si variante cu un pret normal. Mare grija cu ag, de turism din Romania

Diaura* [14.10.10 22:09:48] »

Povesteste-ne mai multe despre excursia din Saona. E clar ca ai facut-o si ti-a placut.

Alina Morar [14.10.10 23:27:59] »

Doar 900 de euro? Asa ieftin pentru o asa destinatie?

Asteptam mai multe cuvinte despre locurile vizitate.

anadragusin [15.10.10 07:55:51] »

Si eu sunt fascinata de Caraibe si sper ca in viata asta sa ajung si eu, printro minune, dar spune-ne mai multe totusi.

ghecamelia [15.10.10 08:38:09] »

Felicitari viviann pentru destinatia aleasa. Si eu mi-am programat pentru ianuarie-februarie sa merg la Punta Cana... am ales hotelul Barcelo Punta Cana, deocamdata... ai cumva si alte recomandari de hoteluri din ce ai vazut / auzit pe acolo? Spune-mi daca stii cumva cum este vremea in perioada aceea.

viviann [15.10.10 08:50:26] »

Buna Diaura!

Insula este un loc destul de faimos in zona, iar daca ajungem in zona este pacat sa nu il vizitam.

Se merge din Punta Cana doua ore cu autocarul si inca o ora cu barca. Chiar daca drumul este lung merita. Atentie! este excursie de o zi. In mom in care am ajuns in golf ca sa luam barca cu 4oo k sa plecam spre insula, incepe ca curga romul dominican cu cola sau mamajuana (cred asa se scrie) ca sa ne revenim dupa drum. Drumul cu barca este f frumos. Se merge pe coasta in jur de o ora. Prima oprire- o zona in mijlocul mari unde apa este pana la mijloc si unde poti vedea stele de mare. Oprire o jumatate de ora. Se pleaca din nou cu barca si se trece de pe coasta dominicana spre insula. Cand am ajuns pe insula am fost asteptati cu bautura la rece, mancare etc (precizez insula pare pustie dar cu tot confortul de care ai nevoie). Se sta pe insula cateva ore si apoi ne urcam pe catalaman unde se danseaza pana ajungem din nou in golf.

Eu am fost impresionata de virginitatea locului si frumusetea lui. Am sa atasez poze din insula.

viviann [15.10.10 09:11:51] »

In ianuarie -februarie esti in plin sezon. Care Barcelo?

BArcelo Punta Cana este o zona in care sunt localizate mai multe hot. Parerea mea ca toate sunt faine in aceea zona.

ghecamelia [15.10.10 10:36:06] »

Oferta pe care am primit-o e pentru hotelul Barcelo Punta Cana (atata scria)... am cautat si vazut ceva poze pe net... hotelul e fain dar e intr-o zona mai nepopulata... Oricum daca o sa ajung acolo sper sa am o vacanta macar pe atat de frumoasa pe cat ai avut-o tu.

popescu.borsa* [16.10.10 23:32:28] »

Si eu vreau. Nu stiu daca este voie sa dai aici detalii despre agentia de la care ai cumparat vacanta. O sa te contactez pe privat.

Maria Smeu [17.10.10 01:25:37] »

Vreau si eu... ca sa fie "gasca" mai mare!

Viviann, te rog nu fii "zgarcita" cu amanuntele, vezi bine ca suntem avizi dupa impresii, mai ales cand vine vorba de astfel de destinatii.

raduu1972 [17.10.10 01:49:43] »

De ce nu detaliezi un pic mai mult avand in vedere ca este o locatie mai deosebita si cred ca foarte multi sunt dornici sa afle cat mai multe imformatii despre acea zona super frumoasa. foarte reusite si pozele 400pma

viviann [18.10.10 10:48:30] »

Nu pot sa ti spun pe calea aceasta, dar trim privat - promit ca o sa ti spun si persoana de contact cu referinte din partea mea.

viviann [18.10.10 11:01:13] »

Nu sunt zgarcita, dar eu am incercat sa prind ce era important. Sigur ca pot sa detaliez mai mult aceasta vacanta dar... ideea era sa mergem acolo.

Pentru mine clima este minunata si plaja (sunt rac), In conditiile in care eu nu am mai gasit o plaja asa "rarefiata" am fost uimita. Nu avem multa lume si nu se pune in discutie curatenia pe plaja. Pardon am omis ceva, datorita schimbari de fus orar dimineata eram pe plaja la ora 6-6.30 pentru a face miscare (si in hot exista sala dar prefer alergatul pe plaja), in acel mom toata lumea se plimba pe plaja sau alearga - tin sa precizez asta pt ca atunci am realizat cata lume este in hotel.

viviann [18.10.10 11:12:47] »

Radu nu ma certa, ai dreptate dar... este f greu sa selectez din aceasta vacanta mai multa inf.

Am sa incerc sa mai adaug poze, cred ca sunt mai sugestive (cateva pt ca eu am facut in jur de 800).

sirbuvio [21.10.10 13:56:01] »

go, just go, fir-ar sa fie...

punta cana e una singura

ia harta, inchide ochii si pune degetul.

nu sint alea 5 stele sa te dea pe spate ca si hotel (nota bene-hotel inseamna de fapt un resort, ingradit, cu toate facilitaile, format din vilisoare de max 3 etaje, cit un palmier), dar restul e heart breaking, in special pt first-timers. daca ai banii si te bate gindul, parerea mea e ca punta cana bate tot-mexic, maldive, tailanda. oriunde mergeti dupa punta cana nu va fi la fel. e deja in eter: PPCS- post punta cana syndrome- ceva ce nu poti uita niciodata.

e adevarat, afar din resort nu e prea mult de facut. dar eu, in 10 zile, nu am putut explora resorul meu complet... daca cineva se plinge de punta cana, eu consider ca e pretentios.

recomand cu caldura excursiile de buggy si de diving. Saona e ok pt foto si pt prieteni cind revii acasa, dar emotiile maxime sint buggy si diving. pt exotici, Manati merge. Merge si un fishing cu mikefisher- costa, dar face

Baaaaaftaaaa, si la cit mai multe review-uri! Adica, la cit mai multi romani acolo, si cit mai multe posturi aici!

Cine ajunge la Grand Palladium, saluari lui rafael de la Mirella Bonita!

Alina Morar, anadragusin, Diaura*, ghecamelia, Maria Smeu, popescu.borsa*, raduu1972, sandu.53, sirbuvio, viviann
    Alte impresii din această RUBRICĂBarcelo Dominican Beach Hotel:

• pagină generată în 1.6754360198975 sec