ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2010
ÎNSCRIS: 24.08.10
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

Super bine

Ne-am intors din Turcia si pot sa spun ca a fost foarte bine. Incep cu a spune ca perioada aleasa (in septembrie de pe 18), a fost super, vremea fiind foarte calda.

Hotelul foarte linistit si foarte curat. Distanta de la aeroport pana la hotel a fost cam mare ajungand dupa 2 ore.

Camera foarte mare si cu doua balcoane. Aerul conditionat setat la 23 grade. , Curatenia se facea zilnic si cu un mic bacsis, ni s-au schimbat asternuturile zilnic.

Piscinele cu apa foarte calda (de altfel si apa marii era la fel de calda), si peste tot curat. Noaptea nu era galagie asa ca ne-am putut odihni.

Mancarea variata si pe gustul tuturor (majoritatea erau nemti si rusi). La capitolul distractie copii, cred ca era cam slabut, in afara toboganelor cu apa, a unui miniparculet cu leagane, si un tobogan, si a minidiscotecii seara, nu era altceva.

Locuri gaseai si la paja si la piscine pe sezlonguri, inclusiv spre miezul zilei. Plaja in schimb era cu pietricele si la fel si intrarea in apa. In apa cresterea se facea brusc, astfel incat copii trebuiau sa faca baie chiar la mal (cu colace, etc.).

Minibarul era zilnic aprovizionat cu o sticla de apa plata, 2 ape mici minerale, si 2 sucuri mici. Fresul de portocale costa 1 euro. Nu am vazul in schimb decat 2 feluri ce ciorbita (si nici una pe gustul meu, pentru pitic).

Oricum o vacanta super, iar hoteleul va ramane unul la care ma voi intoarce.

Trimis de angi75 in 30.09.10 20:14:35
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2394 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angi75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

valimi [30.09.10 20:28:17] »

Ai spus ca AC era setat la 23 de grade, dar ce facea, incalzea sau racea aerul?

mahtobleyla* [30.09.10 20:48:04] »

Cand am fost eu il racea

Chiar isi facea treaba sistemul de ventilatie, chiar daca avea program de la 14.30 la 6 dimineata. Noaptea se facea chiar rece bine in camera.

valimi [30.09.10 20:51:00] »

Multumesc pentru completari.

Un vot pentru review!

sandu.53 [30.09.10 21:02:24] »

ai avut un concediu reusit dar poate ne atasezi si cateva fotografii!

deliutza27 [01.10.10 15:24:37] »

Eu nu inteleg de ce trebuie sa fie asa. De ce trebuie sa platim pentru un serviciu de care ar trebui sa beneficiem gratuit la un hotel de 5 stele... Daca as vrea sa apreciez serviciile personalului cu un mic "bonus", mi s-ar parea mai corect ca acest lucru sa fie datorita valorii serviciului si nu sub forma de "mita" pentru ca acesta sa fie mai bun. Vad ca se practica din ce in ce mai des lucrul asta.

In alta ordine de idei, informatiile din review, chiar daca sunt rezumate in cateva randuri doar, mi se par bine structurate si merita aprecierea mea impreuna cu un SB.

angi75 [02.10.10 14:35:48] »

Nu vreau sa ma intelegi gresit, serviciile sunt ok, curatenie se face oricum bine, dar avand in vedere ca peste tot vezi TIPS BOX, iar ghidul era plin de expresii: sa fim draguti cu soferul ca este bun sofer, etc, etc, si daca nu ma insel insusi cuvantul bacsis isi are originea in turca, atunci dai ceva, chiar daca dai doar ca esti multumit, iar valoarea este chiar mica.

Si chiar vreau sa precizez, ca eu personal lucrez in domeniul serviciilor (salon de infrumusetare), asa ca dau bacsis peste tot, din cauza ca si eu ma bazez pe asta si nu pe salariu (care tinde spre 0).

angi75, deliutza27, mahtobleyla*, sandu.53, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂAmelia Beach & Spa Hotel [Kizilot]: