ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2010
PREȚ SEJUR 1200 [lei] ?
2 AD. + - COPII -- v: -

Capitol Hotel [Jupiter]3

Multumiti si la 2*

Intr-un review anterior va impartaseam impresiile noastre privitoare la acest hotel si va spuneam ca speram sa revenim. Iata ca pana la urma, la sfarsitul sezonului, am reusit sa mai petrecem cateva zile aici. De aceasta data am stat in camera de 2 stele si de aceea am crezut de cuviinta ca ar fi bine sa fac o comparatie (sper sa nu deranjeze aceasta decizie). Bine-nteles ca nu ma voi apuca sa repet detaliile generale privitoare la hotel ci ma voi axa pe comparatia dintre cele doua tipuri de camera.

Am stat la etajul 8, pe latura sudica, mai exact pe cea dinspre Saturn, respectiv Mangalia. De altfel, am inteles ca toate camerele de 2 stele sunt doar pe aceasta latura.

- Ambele camere au aceeasi suprafata si amenajare (generala).

- Mobilierul este mai vechi dar reconditionat destul de acceptabil.

- Dotarile sunt aceleasi, doar ca televizorul si minibarul au fost mai uzate, insa functionale. Cat despre aerul conditionat, acesta nu a fost inclus in pretul de cazare (nici nu am avut nevoie). Din spusele unei angajate am aflat ca, pentru a beneficia de aceasta facilitate, trebuia platita o diferenta de 20 lei/zi.

- Si aici, zilnic s-a facut curatenie si s-a luat gunoiul.

- Daca la 3 stele am avut 6 prosoape, acum ne-au dat doar 4, care au fost schimbate dupa 3 zile (fara a solicita acest lucru). Pe pat nu am mai avut nimic sa acopere lenjeria. Defapt, vorbim de paturi, deoarece nu am avut pat dublu ci doua paturi alipite.

- Baia a fost asemanatoare, diferentele fiind de design (accesorii, culoare). O deficienta a constituit-o clanta de la usa. “Limba” acesteia ramanea destul de des blocata in interior si trebuia bruscata un pic pentru a se debloca deoarece altfel usa nu statea inchisa.

- O problema a camerelor de 2 stele ar putea fi chiar amplasarea lor, mai ales pentru cei ce se culca devreme si obisnuiesc sa doarma in liniste si cu geamul deschis. Datorita faptului ca aceste camere se afla chiar deasupra gradinii de vara, unde aveau loc spectacole karaoke, pana la orele 23.00-23.30, daca usa balconului era deschisa, “talentul” se facea auzit destul de tare in camera.

Ca o concluzie, pot spune ca, din punctul nostru de vedere, sejurul reusit din iulie nu a fost o intamplare, cu foarte mici exceptii, si de aceasta data plecand multumiti si cu speranta de a reveni candva.

Trimis de urjanclaudiu in 26.09.10 15:34:16

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (urjanclaudiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Baia, asa cum am gasit-o in prima zi, cand ne-am cazat

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

sandu.53 [26.09.10 20:49:13] »

interesant ca de altfel toate review-urile scrise pe site despre locurile din Basarabia! felicitari!

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [26.09.10 21:04:58] »

Nu faceti referire daca acele review-uri erau scrise de mine sau de altcineva, insa sunt sigur ca, totusi, faceti o confuzie. Nu am scris nici un review despre Basarabia. Nici macar nu am ajuns prin acele locuri desi tare mi-as dori.

alinutzza140* [06.11.10 16:12:36] »

Nu ne zici ninic de restaurant sau de mese. Vad ca procentul este destu de bun.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [09.11.10 20:09:46] »

Asa cum am scris, acest review s-a bazat pe diferenta intre camerele de 2 si 3 stele. Nu am repetat toate detaliile mentionate intr-o alta postare, acolo unde se gasesc si cateva informatii privitoare la restaurant. Prin bunavointa lor, la inceputul relatarii, administartorii au pus link-ul cu trimitere la acele informatii.

P. S. : Scuze pentru raspunsul intarziat dar, in ultimul timp, cateva probleme m-au tinut departe de calculator.

fonfonica [30.07.11 02:12:29] »

te rogggggg spune-mi si mie cum gasesc disney channelul la tv

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [31.07.11 19:04:52] »

Este o problema foarte delicata. In primul rand trebuie sa intrebati pe cineva de la hotel daca acest program se afla in grila de programe. Cum noi nu avem copii, nici nu am bagat de seama daca exista sau nu. Daca este, totul tine apoi de televizor. In functie de model (nu sunt televizoare identice in fiecare camera), se cauta in meniu si se instaleaza acest program. Mai mult nu cred ca pot sa va ajut. Concediu placut.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    alinutzza140*, fonfonica, sandu.53, urjanclaudiu