ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2010
ÎNSCRIS: 19.09.10
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII

Hotel Erma - O surpriza placuta

Inainte de plecarea in vacanta, am citit acele review-uri proaste despre acest hotel si m-am cam speriat. Din cauza aceasta ne-am luat de acasa cearsafuri curate si paturi de invelit. Cand am sosit la destinatie am constatat cu bucurie ca ceea ce citisem nu se adeverea. Hotelul este spatios, ingrijit (mai putin fatada) holul are un design interesant, are 3 piscine, dintre care una la etajul 4 si o terasa cu vedere spre statiune si mare, la etajul 7. Este aproape de mare.

Am primit o camera de 4 stele, foarte mare, cu aer conditionat, desi platisem pt. una de 3 stele. Am beneficiat de pat suplimentar gratis pt. copil. Camera a fost curata, cu cearsafuri curate si calcate, in nici un caz rupte, cum spunea cineva.

La restaurant mancarea a fost ok. Dimineata se putea si mai bine, insa pt. pretul extrem de mic pe care l-am platit, a fost mai mult decat satisfacatoare. Am apreciat prezenta fructelor dimineata si seara.

Ca bile negre, as putea sa mentionez: receptionerele nu vorbesc bine engleza, nu stiu sa dea informatii despre zona turistica in care se afla hotelul, puncte de atractie, etc.; cand intri in statiune, nu stii exact cum se ajunge la hotel, nu exista nici un fel de indicator sau o adresa cu strada si numar, parcarea hotelului este neingrijita, inconjurata de maracini si gunoaie, nu este asfaltata (dar este GRATIS - ceea ce e OK), fatada hotelului are nevoie de mai multa atentie, iar sigla de la intrare e neobisnuit de mica. Initial ai impresia ca nu ai ajuns unde trebuie. Strazile statiunii sunt pline de gropi, dar acest lucru este specific bulgarilor. La plaja trebuie sa platesti umbreluta, adica locul pe care stai.

Per total a fost o vacanta reusita, iar hotelul are conditii mai mult decat decente.

Trimis de apis in 19.09.10 11:15:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1704 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (apis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

doctorul45
[19.09.10 17:50:05]

nu ai platit un pret prea mic. 550euro/camera este un pret peste medie in luna sept. pentru un hotel de 4 stele.

Si ca o completare; la nisipuri plaja de la mare e concesionata asa ca f. putine hoteluri ofera umbrele si sezlonguri gratuite.

Un lucru f. important; cind alegi hotelul trebuie sa vezi care e distanta fata de plaja in cazul cind nu vrei sa stai toata ziua la piscina. Au fost doar completari la prezentarea ta...

sandu.53
[19.09.10 20:03:42]

chiar nu e un pret asa mic pentru luna septembrie... cat despre hotel eu personal ma bucur ca ti-a placut acolo, eu cand am fost in mai, cand se pregateau sa deschida sezonul nu le-am cautat nod in papura dar chiar asa s-a intimplat, exact cum am povestit... dovada ca rar mi s-a intamplat sa dau % asa de mici pentru cazare si servicii la review-urile pe care le-am scris. deci inca o data ma bucur ca lucrurile pot fi si favorabile in aceasi locatie despre care destui de multi au scris si lucruri negative! cine stie, daca mai citesc si alte opinii favorabile anul viitor merg chiar la acest hotel.

apisAUTOR REVIEW
[20.09.10 10:41:00]

Scuze, s-a produs o eroare. Pretul a fost 550 RON per sejur, nu euro, deci chiar a fost mic.

webmasterXY*
[20.09.10 11:17:42]

Am modificat moneda in care s-a efactuat plata.

In paranteza spunand: cum ati reusit sa gasiti la asa un pret mic? Ce regim de masa era la banii astia?

doctorul45
[20.09.10 11:37:42]

acum chiar ca e un pret bun. Chiar ce regim de masa era?

apisAUTOR REVIEW
[20.09.10 21:59:22]

Multumesc pt. modificare.

Am avut half board (mic dejun si cina), iar sederea a fost intre 8-13 septembrie si ne-am incadrat la acea perioada a lor de reducere: 12 euro pe camera dubla pe noapte, iar copilul fiind mic (4 ani jumate) a avut gratuitate.

michirec
[21.09.10 15:07:58]

Aproximativ in aceasi perioada am fost si eu si am platit 166 euro 2 persoane HB, 7 zile...

apis, doctorul45, michirec, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂErma Hotel: