ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2010
ÎNSCRIS: 16.09.10
SEP-2010
650eu ADULȚI

O super vacanta

Am ajuns in aeroport in antalya si am intrebat unde este firma ***; am gasit si imediat ghidul ne a spus nr. , sa te inteleaga de autocar avem.

la hotel am fost cazata imediat, eu vorbind limba turca m am descurcat foarte bine cu ei. asta conteaza mult sa vorbesti pe limba lor. sa te inteleaga. totul este foarte bine organizat de ghizi iti spun tot ce ai de facut pe parcursul vacantei. iti dau un nr. de telefon la care poti sa l contactezi cand ai vre-o problema urgenta. plaja nu mi a placut deloc.

am fost prima zi sa fac aerosoli, dar am fost dezamagita de cum arata. la noi e super plaja-no comment. nu se poate face jogging pe plaja ca s numai pietre, de ti rupi picioarele. mi s-a parut neingrijita.

de serviciile personalului am fost super incantata si multumita. chiar ii compatimeam pe baietii de la restaurant cat munceau. plaja am facut numai la piscina, apa era foarte buna, calda de nu-ti mai venea sa iesi din apa. si parintii stateau mult cu copiii in apa de la piscina.

mancare multa, tot ce vrei si ce poftesti. la anul tot in turcia vreau sa merg in concediu, as fi ales tot acest hotel, dar am zis sa mai schimb zona. va recomand acest hotel cu drag! e bine sa aveti la voi dolari sau euro pt. cumparaturi.

Trimis de pisicutza in 16.09.10 16:49:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2524 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pisicutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

romanitzaa
    [16.09.10 18:53:54]

Am inteles ca ai fost multumita de ceea ce ti-a oferit hotelul, dar nu inteleg de ce nu ai punctat cazarea si masa.

[16.09.10 19:09:59]

@pisicutza, pe viitor te-as ruga sa renunti la scrierea exclusiv cu majuscule, deranjeaza foarte mult la citit si se poate considera ca tipi la noi, ceea ce nu este cazul tau, nu-i asa? De aceasta data am modificat eu textul si l-am departajat in paragrafe pentru a fi mai usor de urmarit.

Pe de alta parte referirile la agentii de turism sunt interzise, scrie cu rosu mai jos, fiind nou inscrisa ma multumesc sa te atentionez, insa te rog mai multa atentie.

fluturas1*
    [16.09.10 21:41:21]

Interesanta aceasta destinatie turistica, este bine de tinut minte.

AngelinaJ.*
    [16.09.10 23:13:26]

in unele zone din antalya, plaja este un amestec de pietricele cu nisip, deci trebuia sa te astepti la asa ceva.

[17.09.10 06:20:25]

@pisicutza: ai omis cred sa completezi notele (gradul de satisfactie) la capitolele "CAZARE si "BUCATARIA & MASA"; scrie-le te rog aici, printr-un ecou, si le vom introduce noi in review.

[23.09.10 15:31:47]

*** pisicutzo, se vede ca e prima ta excursie in Turcia... cum naiba sa nu se comporte dragut cu tine turcaletii daca le vorbesti limba si mai ales ca esti ****??? sa vezi ce frumos ce comporta cu ai lor, de parca toti sunt frati!!! ce prostii poti sa emani... "la hotel am fost cazata imediat, eu vorbind limba turca m am descurcat foarte bine cu ei. asta conteaza mult sa vorbesti pe limba lor. sa te inteleaga. " Aici ca sa nu mai vb de greselile gramaticale grave... banueisc ca daca mergi in ungaria vorbesti ungureste, in rusia ruseste, s. a. m. d. stiu... este foarte important, mai ales daca le graiesti in limba lor "multumesc, buna ziua, la revedere, etc... ". spui asta de parca e ceva normal sa vb toti limba turca, poate in conceptia ta da... fiind atacati de-a lungul instoriei de stramosii lor, probabil trebuia sa le invatam si limba, scuze ca nu m-am gandit...

Hai sa-ti spun unele chestii pe care se pare ca nu le-ai vazut, ptr ca eu am fost acolo in perioada 13-20.09, deci nu aveau cum sa schimbe prea mult lucrurile... si ca oamenii sa nu fie prost informati si apoi sa te injure ****: P

1. mai degraba trebuia sa ti se faca mila de angajati ptr ce haine murdare purtau, sau cat de jegosi si puturosi erau... "poate de la atata alergat" yeah right (sper ca intelegi asta cat timp nu e in turca: P)

2. cand ii rugai sa te serveasca cu ceva, nu te refuzau, e f adevarat, dar te serveau in mare sila si graba de parca i-ai deranjat de la o activitate extrem de importanta ptr ei.

3. nu stiu cum naiba nu ai observat ca angajatii mananca langa tine, in restaurantul principal??? unicul de altfel... unde se mai schimba cat de cat mancarea...

4. cum naiba poti spune ca era mancare multa si foarte variata ptr ca in toate cele 7 zile cat am stat acolo (pardon 6 zile si 7 nopti, ptr ca asta e manevra tour-operatorului mana in mana cu hotelul... dar asta e alta poveste) in restaurantul principal cum se termina un fel de mancare, nici macar nu se sinchiseau sa le schimbe/reinnoiaca???

5. cum naiba nu ai observat vesela murdara??? nu odata ni s-a intamplat sa cautam printre farfurii/boluri/linguri sa gasim curate ptr ca f multe dintre ele nici macar nu erau bine spalate?

6. probabil erai foarte patrunsa de mirajul acestui hotel ca nu ai observat cum se spalau paharele... direct cu mana goala si fara detergent!!! da, asa e, am crezut ca visez, dar din pacate "visul" se repeta de fiecare data cand mergeam in restaurant...

7. oameni cu copii mici au fost tinuti ore in fata receptiei pana li s-a repartizat o camera si aia temporar ptr ca urma sa fie schimbata a doua zi! ti se pare cumva asta serviciu de 5 stele? ! ? ! ? ! ? hai sa zicem ca s-o fi intamplat odata, ca e greseala, dar nu la mai multe persoane!!! iar cand aveai o obiectie ti se spunea clar in fata evident ca intr-o engleza stricata "if you don't like it you can go somewhere else"

8. cum naiba nu ai observat ca prosoapele nu sunt schimbate zi de zi? ! ? ! ? ! ori nu faceai dus, ori erai in continuare patrunsa de mirajul hotelului... daca nu lasam ciubuc la camerista, prosoapele cred ca le schimba la 3-4 zile...

9. nu pot sa nu fiu mirat sa nu faci o pomenire de gloata de rusi care pe langa faptul ca sunt extrem de galagiosi care-si lasa mizeria dupa ei pe plaja, te imping efectiv in restaurant, si asta in cazul fericit in care nu se baga in fata ta cu nonsalanta...

10. probabil esti fumatoare si nu te-a deranjat cum turcii fumau in restuarant efectiv ca turcii...

Imi cer scuze cititorilor daca am fost prea "acid" dar nu m-am putut abtine sa nu ii raspund acestei persoane care va poate induce in eroare cu prostiile ce le emana referitor la acest hotel.

Oameni buni, nu va lasati pacaliti de acele "super-oferte" afisate de catre agentiile de turism, e o mare pacaleala excursia asta. Am fost acolo, am patit-o, daca vreti s-o patit si voi pe banii vostrii e pacat, ptr ca o sa bagati bani in buzunarele unor persoane care efectiv isi bat joc de concediul vostru. Am mai fost in Turcia dar nici macar nu exista un nivel de comparatie cu ce am gasit la Crystal Admiral. Am umblat in lumea asta destul si chiar pot sa fiu la subiect cand fac referire ca serviciile acestui hotel este in cel mai fericit caz de maxim 3 stele, maxim!

Atentie la UAI, e o alta mare pacaleala, care au gandit-o foarte bine atat pantronii hotelului (rusi) cat si tour-opratorii. UAI in opinia celor de la Crystal Admiral este ULTIMATE All Inclusive, in niciun caz ULTRA All Inclusive, asa cum orice om normal ar interpreta, MARE ATENTIE!!!

M-am simtit dator sa informez pe cei interesati de acest hotel, celor care i-am plictisit sau i-am deranjat, imi cer scuze.

Vacanta placuta!

[23.09.10 18:11:51]

cristian33, pe acest site sunt interzise atacurile la persoana. Poti combate ideile cu care nu esti de acord insa intr-un mod civilizat.

In plus daca te simti dator sa informezi pe cei interesati poti sa scrii un review propriu, in acest fel se pot da si note hotelului, cu cat mai multe note, cu atat o medie mai relevanta pentru acest hotel.

In acest fel fiecare poate judeca singur daca este sau nu "o pacaleala" acest hotel.

pisicutzaAUTOR REVIEW
    [23.09.10 19:08:10]

EU DAU CALIFICATIVE LA SUPERLATIV PT CAZARE, MASA SI DISTRACTIE. NU VREAU SA PACALESC PE NIMENI CARE CITESTE PE FORUM, PT CA ACELASI LUCRU IL FAC SI EU. MA INTERESEZ DE O ANUMITA LOCATIE SA STIU CE HOTARASC.

[23.09.10 20:27:08]

pisicutza, putin mai sus spuneam ca pe acest site nu sunt permise atacurile la persoana.

Acest lucru este valabil si pentru tine iar ce ai scris in ecoul (pe care intre timp l-am sters eu) iti aduce o pauza de 2 zile pe acest site.

Sper ca aceasta sa fie o lectie si pe viitor sa respecti orice alt utilizator al saitului, chiar daca nu esti de acord cu opiniile sale!

[24.09.10 20:15:57]

Imi cer scuze, m-am lasat dus de val... , am sa postez si un reveiw ptr acest hotel, promit.

AngelinaJ.*
    [25.09.10 14:23:02]

se pare ca s-au schimbat unele lucruri din 2009 cand am fost eu. mie ca hotel mi s-a parut super ok.

romanitzaa
    [29.09.10 00:45:34]

Si mie hotelul mi s-a parut ok.

N-am vazut angajati murdari, vesela era impecabila, mancarea destul de diversificata, prosoapele erau schimbate zilnic.

Singurul incident l-am avut la receptie cand au cazat inaintea noastra pe cineva care venise dupa noi (tot romani dar vorbeau ruseste si au dat si spaga), noi nu am vrut sa le dam nimic si ne-au cazat dupa aproape doua ore, timp in care am luat pulsul complexului si am servit masa.

danidani
    [13.10.10 20:36:39]

cristian 33 cum naiba de ai mers la acest hotel de esti asa pretentios cum naiba ai vazut tu unde spala vasele cum naiba nu ti se schimbau prosoapele etc dami voie nu induce in eroare lumea cu comentariile de prost gust dupa parerea mea

[14.10.10 11:58:37]

danidani, probabil sunt eu mai figurant de felulul meu, poate am fitze in cap, poate ca m-am adresat celor ca mine, sa le atrag atentia asupra unor aspecte. daca ai fost acolo si ti-a placut, ma bucur ptr tine, si-ti urez cat mai multe vacante tot acolo, daca nu, te rog mergi si arunca si tu banii, ce pot sa zic? Am mers naibii la acest hotel primind asigurari de la agentia de turism ca acesta corespunde unui anumit standard agreat de mine, nu a fost deloc asa. Nu am fost singurul nemultumit din grupul de romani ajunsi acolo. Dar probabil ne-am nimerit noi astia mai al naibii de figuranti, ce sa zic? Suze daca te-am deranjat cu observatiile mele, cum naiba era sa tac?

danidani
    [14.10.10 17:59:36]

stai linistit singura problema a mea e ca ai cam exagerat si da am fost acolo in aug 17 si mie mi-a placut sincer n-am vazut nimic din minusurile descrise de tine dar asta e fiecare cum crede cum am mai raspuns si altor ecouri nu cred ca merita 1000 euro sau mai mult peste pretul acestui hotel doar pentru niste bere si suc la cutie in camera oricum e muuult mai bine asa rau cum spui la turci decat la noi sa auzim numai de bine

anadragusin, AngelinaJ.*, cristian33, danidani, fluturas1*, pisicutza, romanitzaa
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Admiral Resort Suites [Kizilot]: