ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2010
ÎNSCRIS: 12.10.08
SEP-2010

Către satisfăcător

OK pentru o zi - doua

De fiecare data cand am treaba in Constanta ma cazez la Hotel Parc din Mamaia. Este foarte bine amplasat, avand in vedere pe unde am eu treaba, si preturi mai mult decat acceptabile.

In luna iunie am fost si se renovau etajele inferioare, iar acum am gasit hotelul renovat, si cu o stea in plus.

Este o combinatie de vechi cu nou, s-au schimbat usile, mocheta si o parte din mobilier, dar lambriurile si o parte din mobilier nu s-au schimbat, si arata destul de rau. Camera a ramas la fel de mica, si nu stiu cum a primit 4*.

Gresia si mobilierul din baie de foarte buna calitate, dar pusa in mare graba, fara grija detaliilor, (probabil a fost pusa de niste "meseriasi"), care la un hotel de 4* conteaza.

Cel mai mare kitch este fereastra de la baie, (am atasat si eu o poza) care da in camera. Nu ii vad rostul. Are o perdea, dar care va disparea ca multe alte perdele de dus si atunci...

Restaurantul in care se serveste micul dejun este acelasi de acum 4 ani, aerisit si foarte frumos mobilat. Ospatarii baieti tineri, fara experienta, incaltati in pantofi sport (tenisi) si neacordand atentie clientilor.

Am citit si celelalte impresii si consider ca este un hotel bun, merita mai mult de 50% grad de satisfactie.

Trimis de zsolt_tusnad in 15.09.10 18:47:36

VIZUALIZĂRI: 2115 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zsolt_tusnad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
[15.09.10 19:15:43]

O parere obiectiva care merita apreciata, felicitarile mele. O singura chestie n-am inteles, anul trecut hotelul avea 3 stele si acum are 4? Zau ca nu stiu...

Etajul are 15 camere pe nivel, este cam greu sa sparga cate un perete pentru ca se injumatateste potentialul pentru cazare

recul*
[15.09.10 19:59:47]

faina faza cu fereastra! cred ca e pentru preludiu, caci chiar nu ii vad alt rost! su pur si simplu au schimbat destinatia unei camere pe care au facut-o baie!

recul*
Alte impresii din această RUBRICĂParc Hotel: