ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.10.2008
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 14.10.08
SEP-2008

Ne-am simtit bine la Ioanna Studios

Am facut rezervarea pe internet, la Ioanna Rabota pentru 10 nopti cu 30 euro/noapte, dupa o negociere de la pretul initial de 40 euro / noapte. Ni s-a cerut sa platim un avans de 60 euro pentru 2 nopti de cazare, iar restul sa platim cand ajungem. E o problema cu trimiterea banilor in strainatate, am umblat pe la o gramada de banci si comisionul de transfer varia intre 25 si 40 euro, dar pana la urma am gasit o oferta buna la San Paolo Bank, unde mi-am facut 2 carduri gratuite - unul in euro si unul in lei - pe care trebuie sa le tin active 6 luni (taxa de adminsitrare = 8 lei / luna). Am platit de aici avansul, cu un comision de doar 1,5 euro.

In fine, drumul a fost ok (am mers cu masina personala), nu ne-a oprit nimeni, nici la dus nici la intoarcere.

Ne-a placut, ne-am simtit bine la Ioana Rabota Studios. Totul foarte curat, camera mare, cu tv, aer conditioanat, cu o bucatarie complet utilata, terasa, gradina foarte frumoasa.

Vourvourou este un satuc, viata nu e scumpa deloc acolo. Am mancat si in Vourvourou si in Sarti si in Marmaras si in Nikiti si in Ouranoupolis la acelesi preturi nu cred ca a fost diferenta mai mare de 1-2 euro la acelasi fel de mancare. Cine vrea agitatie si viata de noapte activa poate sa mearga in Sarti, pentru liniste recomand Vourvourou.

Ca tot veni vorba de iesit si luat masa in "oras", se mananca foarte bine la retsuranul Paris din Vourvourou, vi-l recomand. Vineri si sambata este muzica live, o sa va atasez si una-doua fotografii... Pe langa asta, sunt foarte multe taverne si pizarii unde se poate manca bine. Inplus, sunt nu mai putin de 6 super marketuri de unde se poate cumpara cam tot ce doresti. Preturile sunt un pic mai mari fata de Nikiti, unde exista o gama mai larga de magazine.

Trimis de edygilet74 in 21.10.08 02:16:04

VIZUALIZĂRI: 8168 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (edygilet74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x Ioanna Rabota Studios

talangescu [13.01.09 05:42:03] »

au sezlonguri pe plaja la ioanna???

Andc [22.12.09 08:48:05] »

Vourvourou este o statiune foarte OK, linistita si frumoasa, am fost si eu de nenumarate ori la Vourvourou, dar in afara de Karidi Beach si Pizza Top mie nu mi s-a mai parut nimic atragator pe acolo. Laguna albastra de la Karidi e bestiala, apa e mica si calda cateva sute de metri de la mal, dar te saturi sa stai chiar sapte zile acolo si sa vezi zilnic acelasi lucru. Cand am hotarat sa merg in zona, m-am decis sa nu nu i-au cazarea la Vourvourou, ci la Ormos, zece kilometri nord de Vourvourou, locul de unde pleaca vasele in croaziera la Athos. Ormosul e mai aproape de toate si de Vourvourou si de Nikiti si oferta mai multe posibilitati de distracte si relaxare.

Oricum daca ajungeti in Vourvorou sa nu ratati pizza Top.

balena [02.03.11 01:12:05] »

Buna,

Poti sa ne spui cum e plaja din dreptul pensiunii? Nsipul, intrarea in apa, pietre in apa?

Cazarea e mai buna la parter sau la etaj?

Cate camere are cu totul pensiune, e ceva industrial?

Pun atatea intrebari pentru ma gandesc sa rezerv si eu acolo - daca imi rapunde la mail, caci l-am trimis de 2 zile si inca nu am primit nici un raspuns.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

edygilet74 [02.03.11 09:12:41] »

Buna, plaja de la pensiune este cu nisip, se vede si in poze. toate camerele sunt ok, la etaj ai avantajul ca este si terasa. Pensunea are 9 sau 10 camere. daca mergi acolo o sa te simti foarte bine. Ioana raspunde mai greu la email dar raspunde. Incearca sa dai un telefon ca stie engleza.

balena [03.03.11 00:36:11] »

Multumesc mult pentru informatii. Astept sa imi raspunda la e-mail, caci luandu-ma dupa poze, la ea imi place cel mai mult.

Vroiam sa te rog si daca poti sa imi spui si despre apa cum este in dreptul pensiunii, daca e brusc adanca sau se intra treptat si daca e cu pietre sau nu.

Inca odata multumesc!

edygilet74 [03.03.11 11:31:01] »

In apa se intra treptat si este nisip.

balena [04.03.11 23:19:19] »

Inca odata multumesc pentru raspuns.

adi n [12.03.11 09:06:23] »

buna! Am dat de cucoana (cu greu) si acum astept sa-mi trimita contul pt. a plati. As vrea sa aflu mai multe amanunte despre camera (eu vreau un studio). Cum sunt baile, mari sau mici? Bucataria e dotata cu tot ce-i trebuie (adica are si cuptor sau doar plita) ?

MULTUMESC!

Andc [12.03.11 09:32:04] »

Eu am rezervat in Vorvourou pentru luna iulie la Villa Dallas un apartament de doua camere cu 350 euro pentru 11 nopti, deci aproximativ 32 euro pe noapte. Pozele de pe site spun totul, singurul dezavantaj este amplasarea langa sosea, la aprozimativ 600 m de cea mai apropiata plaja. Oricum pentru cei care perinda in lung si lat ca mine e cea mai buna oferta de apartament pe care am gasit-o pentru luna iulie.

edygilet74 [14.03.11 09:07:47] »

buna, camera este mare si baia la fel, bucataria este dotata cu tot ce va trebuie, nu are cuptor doar plita.

balena [14.03.11 21:08:51] »

Eu i-am scris deja a doua oara.

Ca si prima data, a citit imediat ce am trimis (cel putin a deschis mail-ul de la mine si a dat confirmare de citire) dar de rasouns nu a raspuns.

La telefon nu am incercat sa dau de ea, pentru ca mie imi place sa am totul in scris ca sa existe confuzii; perioada, pret, ce fel de camere, discount, etc.

Sincer nu prea imi dau seama de ce cineva ar citi si nu ar raspunde, orice fel de raspuns ar fi el...

ghiocel [12.06.11 11:05:31] »

buna: vreau sa ajung in zona nea vrasna cu masina fara nici o rezervare si sa caut cazare cu 10 euro de persoana, ce ma sfatuiti? sau am sanse sa dorm in strada?

adi n [13.06.11 09:31:24] »

buna!

nu stiu ce preturi sunt in zona ta, dar in majoritatea locatiilor din sithonia preturile pentru iunie sunt intre 35-40 euro /camera. (pt studio).

poate daca ai noroc si cineva nu are inchiriat...

ghiocel [13.06.11 11:06:35] »

deci pot sta cu 35-40 de euro pe zi eu sotia si un copil de 14 ani??? si ce este mai precis sau ce cuprinde acest STUDIO?? Deci pana la urma parerile dvs. ar fi sa-mi fac rezervare sau cat la suta am sanse sa dorm in strada fara rezervare din tara???

adi n [13.06.11 13:50:11] »

studio inseamna o camera cu o bucatarie si un pat mare si unul mic. in ceea ce priveste rezervarea totul e dupa noroc. asa ca mai bine iti faci rezervare. nu te costa numic in plus, atita doar ca trebuie sa platesti in avans 2 nopti.

ghiocel [14.06.11 15:28:03] »

multumesc adi n

adi n [14.06.11 15:40:00] »

n-ai pentru ce!

eu plec joi 16.06.2011 la ioanna rabota. daca mai ai alte intrebari te ajut cu placere

unuplusnoua [24.06.11 16:44:06] »

Te-ai intors? Cum a fost pe acolo? Si eu plec pe 2 Iulie.

adi n [24.06.11 17:21:49] »

nu m-am intors. miine din pacate plec de aici. este frumos, apa e calda dar poti merge pe alte plaje nu numai in fata vilei. un sfat: sa iei autan ca o ai nevoie seara daca vrei sa iesi. in acest moment sunt 3 familii de romani aici. gradina e super, gratarul la fel, camerele sunt ok. distractie placuta!

bogdanm07 [17.06.13 00:52:14] »

@Andc: Salut. Poti sa ma ajuti te rog cu mai multe detalii despre Villa Dallas. As dori sa rezerv pentru luna august si, asa cum ai spus si tu, e cam cel mai convenabil pret dintre tot ce am cautat. Totusi nu prea am gasit informatii despre aceasta vila.

Merci,

pinteaemilia [22.01.15 10:28:44] »

@Andc - Buna ziua! Imi poti spune te rog, cum a fost la vila Dllas? Vreau sa trimit si eu avansul maine pentru luna iunie a acestui an si nu prea am gasit nicio impresie despre ei pe nicaieri. Ce se vede in pozele de pe http://www.halkidiki.com/ se gaseste si in realitate? Cum au fost gazdele? Multumesc!

adi n, balena, bogdanm07, edygilet74, ghiocel, pinteaemilia, talangescu, unuplusnoua
Alte impresii din această RUBRICĂIoanna Rabota Studios & Apart.:

• pagină generată în 0.069462060928345 sec