ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2010
ÎNSCRIS: 01.09.10
AUG-2010

Peisaje superbe

Desi am auzit, destule pareri despre acest hotel si eram un pic indoita de alegerea facuta, acum dupa ce am fost nu pot sa spun decat ca este superb.

Am avut un sejur de 7 nopti cu autocarul luat prin intermediul agentiei ***. Am fost cazati la etajul 2, o camera cu vedere spre plaja principala, si intr-adevar romanii au camere numai la etajele 1 si 2 (insa daca rezervarile se fac individual se pot lua camere si la etaje superioare). Camera a fost ok. Micul - dejun, desi este la fel in fiecare zi este destul de variat, iar la cina sunt doua feluri de baza, unul la alegere si desertul insa meniul este schimbat zilnic. Personalul hotelului este f amabil si in fiecare seara la barul hotelului sunt organizate diferite evenimente, deci nu va puteti plictisi. Piscina este complet renovata si cu o priveliste superba. Ca loc pentru plaja exista doua posibilitati, plaja publica unde se platesc sezlongurile, si cea a hotelului care este pozitionata pe stanci. (eu personal o recomand pe aceasta) Un mare inconvenient care noua ne-a dat de cap au fost albinele care te insotesc oriunde ai merge, inclusiv la masa, asa ca recomand un spray pentru insecte. Pentru ca hotelul este destul de izolat pentru centrul orasului exista un autobuz, insa acesta circula numai pana la ora 18.00 iar cele mai multe magazine au inchis de la ora 14.00 - 18.00. Noi am folosit taxiul insa ne-a luat 40 de euro de cursa. Zona Paleokastrita este superba si daca aveti posibilitatea sa inchiriati masina este cel mai bine, pentru ca tot Corfu este superb si merita vizitat.

Asa ca eu nu pot decat sa acord nota maxima acestui sejur, si cu siguranta ma voi intoarce acolo insa intr-un sejur individual pentru a ma putea bucura de toate frumusetile oferite de Corfu

Trimis de MIKYIRI in 01.09.10 21:31:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Nei pori, thassos, corfu

VIZUALIZĂRI: 3857 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MIKYIRI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Plaja de pe stanci

[01.09.10 21:57:17]

peisajul e intr-adevar superb, destinatie de retinut !

cristina m.
    [01.09.10 22:44:27]

cum a fost drumul cu autocarul?

webmaster20*
    [01.09.10 22:47:36]

MIKYIRI, bine ai venit in comunitate! Te rog insa sa recitesti ce scrie deasupra, mare, cu rosu.

referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo. ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

De data aceasta primesti doar un avertisment. Multumesc

[01.09.10 22:54:36]

Regulile nu trebuiesc incalcate, dar ce nu inteleg eu e de ce putem face "reclama" unui hotel dar nu si agentiei turistice, mai ales ca se stiu atatea tepe date de diferite agentii pe care astfel le-am putea evita !

[01.09.10 22:56:40]

Referirile interzise sunt cele pozitive (e imposibil, practic, de decelat recomandarile dezinteresate de cele facute in scop de reclama pura si interesata), insa cele NEGATIVE sunt tolerate - tocmai din motivul prezentat de tine mai sus.

[01.09.10 23:00:59]

Noi am fost in Antalya tot prin aceeasi agentie *** (asa am scapat de advertisment, sper), transferul Brasov-Baneasa tur-retur a fost gratis, am avut 100% suportul agentiei, iar in Antalya agentul corespondent a fost la dispozitia noastra 24 de ore din 24 pe mobil, ne-am intalnit cu ea (da, este o ea) de 3 ori la hotel, pentru diverse excursii organizate, alti turisti nu primisera de la agentiile lor nici macar lista excursiilor !

deeanaid
    [02.09.10 13:33:41]

SI TOTUSI REFERIRILE NEGATIVE NU POT FI FACUTE SI DE CONCURENTA AGENTIEI DE TURISM?

CRED CA NU AR TREBUI MENTIONATA DELOC AGENTIA....NICI IN CAZUL RECOMANDARILOR POZITIVE SI NICI NEGATIVE...

POTI AFLA AGENTIA DISCUTAND IN PARTICULAR CU PERSOANA CARE A POSTAT IMPRESIILE NU?

MIKYIRIAUTOR REVIEW
    [02.09.10 14:30:43]

Drumul cu autocarul dp. parerea mea nu a fost f greu.Am plecat la ora 16.00 din Bucuresti , cu opriri cam la 3 ore distanta.La ora 7.00 dimineata am ajuns in Grecia ( in port) de unde am luat bacul ,iar la ora 10.00 eram deja cazati la hotel.

La intoarcere a fost putin mai greu pentru ca plecarea se face la 10.00 dimineata.

MIKYIRIAUTOR REVIEW
    [02.09.10 14:35:38]

Imi cer scuze nu am stiut ca nu se poate mentiona numele agentiei. Interesul meu este doar ca cei care vor sa aleaga acest hotel sa fie informati corect despre calitatea si serviciile oferite.

cristina m.
    [02.09.10 14:36:12]

Mersi mult pt. info!

aimee
    [04.09.10 11:27:33]

daca aveti nevoie de cazare in corfu pe viitor va pot ajuta, iar costul acesteia este cu siguranta mult sub asteptarile dvs.

aimee, cristina m., deeanaid, MIKYIRI, raducondurache
    Alte impresii din această RUBRICĂAkrotiri Beach Hotel: