ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2010
DEC-2008
2 AD. + 2 COPII -- v: 10 si 13 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Experienta socanta!

Am petrecut revelionul la aceasta pensiune in anul 2008. Am fost 2 familii, noi cu 2 copii de 10 si 13 ani impreuna cu prietenii nostri si copilasul lor de 11 ani. Am avut parte de cele mai urate sarbatori din viata noastra.

Noi am luat un apartament, asa ni s-a impus datorita copiilor, total sejur a fost 100 000 000 lei in care aveai inclus cazarea 5 nopti, cina festiva de revelion, micul dejun, acces la zona de spa si bonuri valorice in val de 6 milioane de lei.

Ce sa va spun, hotelul desi nu trebuia era deschis si pentru cei din afara si cand vroiam sa mergem la masa trebuia sa asteptam mult (cca 1-2 ore) pana se elibera masa alocata noua, mereu gaseam mizerie la masa si dedesupt, daca vroiam sa mergem la spa trebuia sa anuntam si se comportau de parca ne faceau o mare favoare daca ne lasau desi era inclus in pretul pachetului, curatenia in camere lasa de dorit, bauturile alcoolice ramase neincepute de la petrecerea de revelion au fost furate in totalitate de catre ospatari in loc sa fie lasate pe masa pt a IIa zi la brunch, mancarea lasa de dorit, se servea cand rece cand calda, cand semicrud, cand am cerut factura pt servicii au dat-o cotita iar cand am insistat au facut criza de nervi si ni s-a spus ca asa turisti tupeisti nu au mai avut si daca mai vrem sa venim sa stim ca nu mai suntem bine primiti.

Nu am fost nicicand asa prost tratati la banii acestia. Penultima seara am anuntat ca plecam cu o zi mai devreme pt ca nu mai puteam suporta atmosfera si ca noi au fost si alti oaspeti, binenteles a II a zi ospatarii ne-au spus ca patronii sunt plecati din localitate desi era 2 ianuarie (deci sejurul nu se terminasera, pt toti oaspetii pensiunii se termina pe 3 ianuarie) iar cand am intrebat de factura ni s-a spus ca patronul o sa ne dea afara daca nu facem ciocul mic.

Cea mai urata vacanta, pacat de pensiune care arata foarte bine pt ca patronii sunt oameni de doi lei. Nu vom mai reveni niciodata acolo.

Trimis de mimisor in 30.08.10 00:45:01

VIZUALIZĂRI: 6735 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mimisor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

Andree
    [30.08.10 07:42:44]

Ei, vad ca nu am fost singura nemultumita de aceasta locatie.

Mare pacat, fiindca turistii sunt atrasi de pagina web si merg in numar foarte mare iar oamenii aia nu merita turisti.

[30.08.10 10:23:05]

Ce pot sa spun, am fost foarte dezamagiti, am plecat asa de suparati incat si eu si sotul ne sprijineam moral reciproc ca sa trecem mai usor peste asta...

dartax
    [30.08.10 10:27:49]

Chiar ati platit acei bani, 100 000 000 lei ?! Mult ...

[30.08.10 11:02:59]

Da, am platit 100000000 lei. Banii i-am platit inainte cu o luna in 2 transe direct in cardul personal al dnei. Otilia (patroana), asa cum ne-a fost specificat de catre ea.

Am inchiriat un apartament si ni s-a comunicat ca se plateste ca pt 4 persoane, nu conteaza ca suntem 2 adulti si 2 copii. Singura facilitate a fost ca in locul bauturilor alcoolice incluse in pachetele copiilor ni s-au dat bonuri valorice in val. de 6 milioane de lei si le-am putut folosi la masa de pranz.

As fi scris mai demult despre aceasta experienta urata la aceasta pensiune dar abia acum am gasit siteul acesta tot cautand pe net impresii despre un hotel in Barcelona.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [30.08.10 11:03:47]

10 mii FĂRĂ FACTURĂ??? "ciocu' mic"??? păi cred că a doua zi eram cu toată poliţia economică şi vreo 2 televiziuni la ei!!!

[30.08.10 11:12:51]

Aaaa, sa nu uit, ce m-a mirat foarte mult la patronii pensiunii acestea a fost ca iasi trateaza clientii preferential, adica daca aveai o masina scumpa, plateai cazarea mai mult daca era mai modesta plateai mai putin. Si mai era si in fct de zona, daca erai din Moldova erai trecut la sectiunea oaspeti diversi, eeee alta era daca veneai din Bucuresti, ti se faceau toate mofturile. Mie mi-au anulat o sedinta de masaj programata cu 2 zile inainte pt o doamna din Bucuresti care i-a anuntat cand eram eu la masa de pranz.

Curiozitatea este ca ei nu au avut pret fix nici la pachetele de revelion, asadar tot vorbind cu ceilalti turisti am observat ca nici o persoana macar nu a platit acelasi pret pe pachet, unii au platit chiar si 20 milioane mai mult ca noi iar altii ridicol de putin, nici jumatate din ce am platit noi.

Oricum daca ceva nu era in regula, patroana in loc sa-ti dea explicatii iti trantea in fata ca [... - afirmatii referitoare la viata privata a proprietarilor, eliminate de webmaster in urma sesizarii primite din partea celor celor vizati].

Pe mine personal, toata experienta asta m-a socat.

[30.08.10 11:15:43]

Dragos, patronul este politist si de aceea isi permite sa ameninte iar noi eram prea bulversati de comportamentul lor asa incat nu ne doream decat sa ajungem mai repede acasa.

vladex
    [30.08.10 11:26:53]

Chiar 10 000??? De RON??? !!?? Super mult. Nu imi vine sa cred!!

magdalena
    [30.08.10 12:04:42]

100 de milioane in Romania??? La o pensiune??? !!! Si asa conditii?

Dumnezeule mare!!! Socant??Revoltator! Am ramas siderata!!

raduu1972
    [30.08.10 12:07:22]

oau nu pot sa cred!!! chiar ati dat banii astia?

nu crezi ca in austria te simteai excelent de banii astia? si poate mai putini chiar, pacat, de ce nu ai luat legatura cu opc-ul?

[30.08.10 13:02:26]

Ba da Radu, chiar am dat acesti bani, nici mie nu-mi vine sa cred acum dar atunci am vrut sa fim neaparat cu prietenii nostri care inchiriasera deja acolo o dubla deluxe si au platit 75.000.000lei pt ca aveau un copil si contravaloarea bauturilor din pachetul copilului le-a fost data in bonuri valorice de 3 milioane. Copii, indiferent de varsta platesc la pret de adult in perioada sarbatorilor. Si da, de atunci nu am mai mers in nici o vacanta pe meleagurile tarisoarei noastre.

[30.08.10 13:05:46]

Ba sa crezi Vladex, a fost 2500 ron/persoana pachet, inmultit la 4 =10.000 ron. (am specificat deja, copii au platit pret integral din care s-au scazut 600 ron bauturile alcoolice si s-au transformat in bonuri valorice)

vladex
    [30.08.10 13:35:34]

Nu te supara pe mine, doar eram nedumerit!

NEUTRU
    [25.11.10 22:09:33]

raman cu gura cascata ce citesc aici. cum poate cineva sa plateasca 10.000 de roni si sa accepte sa fie tratat asa. nu stiu, daca chiar e adevarat, vina va apartine.

[25.11.10 23:14:59]

Este foarte adevarat si pot demonstra foarte usor ca ceea ce am scris aici nu e rea vointa, calomnie ci purul adevar. Ceea ce insa nu inteleg este comentariul dvs. cu ''vina va apartine''. Dumneavoastra daca mergeti sa petreceti undeva sarbatorile si suntteti prost tratat pe banii dvs inseamna ca tot domnia voastra sunteti vinovati? in ce sens vina ne apartine? Si daca nu ne-am plans mai departe este pt faptul ca stiam ca patronul este politist si ca e plin de relatii in statiunea Vatra Dornei deci nu rezolvam nimic, mai ales ca fiind dupa sarbatori totul era inchis iar noi eram o familie cu 2 copii suficient de dezamagiti si suparati pe situatia creata ca sa nu vrem altceva decat sa ajungem mai repede acasa si sa uitam acea perioada si acei oameni. Eu nu va doresc sa traiti o situatie similara dar... daca totusi vi se va intimpla sa stiti ca ''vina va apartine''...

milenia*
    [15.12.11 17:53:11]

Nu v-ati intrebat de ce a trebuit sa trimiteti banii in contul personal al proprietarei, Adancu? De aceea nu v-au dat factura, au tinut banii pentru ei, nu i-au trecut in registre, 100 milioane mi se pare esorbitant, faceati o croaziera si va asigur ca a-ti fi fost tratati ca niste printi.

Au tinut banii pentru ei dar, ar fi trebuit sa se comporte impecabil.

Dar ce e facut e bun facut. Eu, fiind in zona, am fost o data si am mancat la aceasta pensiune, preturi cam piparate...

Imi pare rau ca astfel de persoane aduc o publicitate negativa zonei si orasului Vatra Dornei, pe care il ador.

Andree, dartax, magdalena, milenia*, mimisor, NEUTRU, raduu1972, vladex
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Le Baron: