ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2008
    ÎNSCRIS: 11.08.08
    JUL-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Un sejur exceptional

Hotelul este intradevar unul de 2* asa cum este prezentat de agentiile de turism si de site-ul propriu, www.hotel-simeon.gr.

Raportul calitate - pret este unul foarte bun daca esti constient ca pentru banii dati si pentru clasificarea hotelului nu vei gasi conditii de 5*.

Hotelul dispune de 3 corpuri de cladire, asezate in linie, sala de mese unde se serveste micul dejun si cina (optional se poate lua si pranzul alcatuit dintr-un fel de mancare la alegere,preparata pe loc si o salata, paine si suc pentru numai 7 € /persoana - noi am luat in prima zi peste iar portia a fost consistenta), piscina cu adancimea de la 1,20 m la 2,50 m prevazuta cu sectiune pentru copii (0,5 m), pool bar unde berea Mythos la 400 ml si sucul la 400 ml costa 1,85 €, dus langa piscina, receptie, bar la receptie.

Camerele sunt spatioase, au grup sanitar cu dus, tv satelit cu Romania International, frigider, aer conditionat, balcon sau terasa.

Curatenie se face zilnic iar lenjeria se schimba la 2 zile.

Patronii sunt foarte serviabili, personalul la fel.

Mancarea este destul de diversificata mai ales la cina unde intotdeauna exista 3 feluri principale si inca in jur de 7 secundare, incluzand si salate. Micul dejun este in fiecare dimineata acelasi dar diversificat pe sortimente asa ca poti manca in fiecare dimineata altceva.

Pentru sarbatoritii din sejur, patronii comanda tort pe care-l daruiesc sarbatoritului la cina (noua ne-au facut surpriza aceasta fiind ziua fiului meu).

La cina, bauturile se platesc separat.

In piscina se poate face baie la orice ora din zi si din noapte cu toate ca pe la ora 20 aceasta este imprejmuita cu lant de plastic, pentru protectie. Daca il dai la o parte si intri, nu comenteaza nimeni nimic. Probabil este pus "la deruta".

Singurele 2 minusuri pe care le pot contoriza sunt acelea ca hotelul nu dispune de parcare proprie (masinile fiind parcate pe straduta din fata hotelului sau pe cea din spate) si nu dispune nici de loc de joaca pentru copii.

Trimis de Sioux-2 in 14.10.08 03:46:17

VIZUALIZĂRI: 2725 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sioux-2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

carmenm [12.12.09 04:55:08] »

Dragi cititori - sioux-2 a descris mai bine decat mine, cand i-am citit postarea am simtit clipele petrecute acolo, este purul adevar daca n-ai bani multi la Simeon nu mai simti ca nu-i ai. Noi ne dorim sa mergem acolo doar sa-i vedem. La plecare am dat un tur si ne-am luat la revedere de la toti. Mie mi-a placut acolo pentru linistea si pitoreescul locului. Am inteles ca statiunea, numele ei se traduce prin "schimbarea la fata"

carmenm
    Alte impresii din această RUBRICĂSimeon Hotel: