ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Groaznic!

Venind din Viena am oprit in Herculane seara pentru a ne odihni. Am gasit acest hotel Ferdinand si am zis ca e ok avand in vedere ca are 4* insa ne-am inselat.

Prima problema la receptie: am cerut un apartament pentru ca eram 4 persoane si ni s-a spus ca nu este pregatit si ca trebuie sa asteptam jumatate de ora (fiind foarte obositi de pe drum nu ne-a convenit dar asta e) ; am stat la restaurant sa mancam (mancarea buna) insa ospatarita cu greu venea la masa:)) (fiind foarte ocupata cu privitul la tv).

Apartamentul sa zicem ok cu un dormitor si living unde era o canapea extensibila care era foarte uzata si facea zgomot atunci cand te miscai; baia curata.

O alta problema pe care am intampinat-o a fost tot la receptie atunci cand am predat camera, ni s-a spus sa asteptam pentru ca trebuie sa se duca cineva sa verifice camera si am asteptat iar vre-o 30 min (nu stiu ce am fi putut lua din camera si nu stiu ce a trebuit verificat in conditiile in care in ap nu exista un minibar) insa asa e in Romania (nu peste tot dar...)

Trimis de ailynuka in 24.08.10 17:27:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE.

VIZUALIZĂRI: 2181 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ailynuka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

pepsi70ro
    [24.08.10 17:41:46]

Din cate reusesc sa-mi dau dau seama din ceea ce ai povestit in review, problemele tale au fost legate mai mult de servire/serviciii si mai putin de mancare/masa sau cazare/camera.

Apoi nota foarte mica la distractie si relaxare trebuie argumentata intr-un fel, ma gandesc ca daca vin dupa drum si ajung seara la un hotel sa ma odihnesc nu mai am nevoie de distractie, doar de relaxare.

In fine, sunt notele tale insa majoritatea dintre ele personal le privesc cu foarte mare neincredere vis/a/vis de ceea ce ai povestit in rw.

[24.08.10 19:56:03]

pai scuza-ma dar ce distractie sau relaxare poti sa ai intr-o statiune "moarta" cat despre serviciile hotelului nu am ce sa zic nu am vazut vre-o piscina sau spa sau ceva de divertisment. Singurul lucru pe care l-am vazut interesant a fost pe terasa o curgere de apa pe sub un podulet. la rubrica [piscine & baruri; animatori, spectacole; locuri de joaca etc] ce nota vroiai sa ii dau? care animatori, care loc de joaca... nici macar nu stiu daca exista ceva care sa se "asemene cu divertisment". problema mare e cu relatiile cu clientul ca daca staff-ul ar fi cum trebuie eu cred ca poti sa treci cu vederea peste lipsuri. eu cred ca am fost indulgenta

aishor
    [24.08.10 21:37:12]

cred ca daca nu veneai din Viena, ci direct din Constanta (sau Bucuresti..), altele ar fi fost impresiile...

[24.08.10 22:23:27]

hm nu cred. pentru ca am umblat destul de mult si prin tara noastra, tot ce zic este ca cu aceiasi bani poti sa stai in alta parte (tot in tara) muult mai bine (si conditii si calitate)

bessondm
    [24.08.10 22:45:57]

Pentru distractie si relaxare, de exemplu, exista si varianta in care sa nu acorzi nota. Dupa cum justifici chiar tu in ecou, mai corect era sa selectezi "nu pot sa ma pronunt".

Costi
    [12.09.10 12:52:52]

@ailynuka

Categoric eşti subiectivă.

Aş putea înţelege celelalte note (deşi nu rezultă din postarea ta), dar dacă şi pentru cadrul natural ai dat doar nota 5, atunci, categoric erai prea obosită pentru a-ţi putea forma o părere cât de cât obiectivă.

În ecou, spui:

nu am vazut vre-o piscina sau spa sau ceva de divertisment

Probabil tot oboseala te-a împiedicat să vezi că hotelul dispune dispune de piscină, saună, solariu, centru de fitness, jacuzzi, precum şi de o bază de tratament, uite aici: http://www.descriere.ro/hotel-ferdinand-herculane.html

Mă întreb când ai avut ocazia, până la această vârstă fragedă, să umbli "destul de mult" prin ţărişoara noastră ...

Şi să ştii că "vreo" se scrie legat!

[12.09.10 16:26:32]

Pt Costi,

Ok probabil sunt subiectiva,sau foarte pretentioasa.Eu doar mi-am spus parerea,ceea ce vroiam sa punctez este diferenta calitate-pret.

Referitor la varsta mea,am 18 ani si am avut ocazia sa vizitez foarte multe tari,dar si locuri de la noi din tara.Apreciez tara noastra,avem foarte multe locuri si peisaje minunate insa nu stim sa le valorificam,si Herculane este unul dintre ele!

any*
    [16.09.10 22:47:29]

@ailynuka, cred ca ai fost prea obosita de nu ai observat minibarul, si inca ceva, daca nu ti-a placut ce ai gasit acolo, de ce nu ai renuntat la cazare? sunt foarte multe pensiuni si hoteluri in Heculane. poate gaseai una pe placul tau... si inca ceva, ai vazut 4 stele in loc de 3...

freiburg
    [06.09.11 08:21:49]

mucegai in baie

------------------------------------------------------------------------

Hotelul Ferdinand a ajuns sub orice grad. In baie cam 103 mucegai in baie se prelinge apa de la etajul superior. Apa in piscina nu mai este apa sulfuroasa asa cum a existat la redeschiderea hotelului. Sauna e in stare nefolosibila. Intre cladirea hotelului si dealul amenajat frumos e mizeria in floare: se gaseste o dacie a postei romane in stare de nefolosinta, ruginita, cu roti dezumflate, se mai gaseste un morman de caramizi mucegaite punct de infectie in asa numitul hotel regal. Preturile sunt fff mari. Halatele pentru tratament rupte si murdare, slarfi de baie nu mai exista au disparut.

Mancarea de la micul dejun nu e regal doar SLOGANUL ESTE REGAL SI SE PLATESTE REGAL (lasa de dorit, cele mai ieftine produse ce exista pe piata, painea nu e proaspata...)

Domnul cu mustata care este cu supravegherea de la sala de mese este un bozumflat, un morocanos un individ care nu stie sa fie amabil. Oare nu a luat parte la cursuri de comportament? Sa fie trimis la reciclare.

ailynuka, aishor, any*, bessondm, Costi, freiburg
    Alte impresii din această RUBRICĂFerdinand Hotel: