ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010
ÎNSCRIS: 11.08.09
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 [ani]

Slanic - o destinatie potrivita pt weekend

Baia Baciului

- intrare 20 ron/persoana, 10 lei sezlongul

- lume multa in wk, namol, gratare

- fata de anii trecuti, mi s-a parut putin mai amenajat

- intre 12.00 - 15.00 au program cu animatori pentru copii (pictura pe fata, clovn, baloane modelabile etc)

- au amenajat locuri de joaca pentru copii: gonflabile, trambuline etc

Baia Rosie

- complex nou deschis, intrarea la strand 35 lei/persoana (inclus sezlong si jacuzzi)

Restaurant Grota Miresei

- timpi de asteptare mici, preturi maricele la mincare

- portii indestulatoare, mincarea gustoasa

Restaurant-hotel Slanic

- servire impecabila, foarte rapida, mincare buna, preturi peste medie (pentru o locatie de 2*)

Aici as avea o observatie legata de acest hotel:

- parintii mei au stat aici o saptamina prin programul "Hai la bai! ", cu un cost de 575 lei/pers, cost care include 6 nopti de cazare, pensiune completa si 2 proceduri/zi, pe baza trimiterii de la medicul de familie.

Cele 2 proceduri au constat de fapt in intrare la salina si intrare la strand... deci, practic, nu i-a mai costat nimic in plus.

Au fost f incintati de servire si mincare; am stat si eu cu ei la masa in cele 2 zile cit am stat acolo si intr-adevar a fost peste asteptari... totul raportat evident la banii platiti!

Camera hotelului este micuta si baia nerenovata; in rest curatenie si miros frumos.

La fel, pe exterior hotelul arata cam nasol.

Parculetul din fata hotelului pus insa la punct: foisoare, mese+banci de lemn, fintina arteziana, flori, f frumos amenajat totul si f curat.

Foarte placut sa stai seara acolo la un pahar de vorba :)

Trimis de Chloe in 24.08.10 12:19:47

VIZUALIZĂRI: 2610 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

magdalena
[24.08.10 12:25:20]

Sa inteleg ca hotelul nu a fost inbunatatit de cand am fost noi aici...

ChloeAUTOR REVIEW
[27.08.10 11:09:35]

Nu pare sa fi suferit imbunatatiri, insa se vede ca oamenii se straduiesc. Cel putin e curat peste tot, iar spatiile comune (receptia, holurile, restaurantul) parca arata mai bine decit camerele.

De asemenea, parculetul din fata hotelului e bine intretinut: flori, pavaje si delimitari cu pietre, o mica fintina arteziana, cosuri de gunoi, foisoare. Si multa liniste

Din pacate nu am vazut baza de tratament, insa citeam ca e destul de decenta...

Chloe, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Slănic Prahova: