ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010
DIN: galati
ÎNSCRIS: 29.05.10
AUG-2008
3 AD. + 1 COPII

Aqua Dome, un loc de vis

Daca vreti o vacanta relaxanta chiar va recomand locul unde am fost. E departe rau dar nu e de neajuns si exista un centru spa super. Locul se afla in localitatea Langenfeld, AQUA DOME si pentru a vedea ca am dreptate va arat si voua. Peisajul din Austria e super si daca va place muntele e o tara in care o urcare pe munte e o placere, daca va place apa aveti si in acest sens alternativa.

Cazare ieftina si de f. f. f. f. f. f buna calitate iar viata de zi cu zi e mai ieftina decat in Romania. Cred ca m-as obisnui daca m-as muta acolo.

La aqua dome am experimentat pentru prima data saunele. Pentru 7 euro putei sa faci sauna oricat doreai. Saunele sunt multe spatioase si diferite, eu am incercat pe cele cu fan, cu aburi, uscate, si preferata mea cea cu arome diverse. In zona cu saune nu se putea intra cu aparate foto asa ca trebuie sa ma credeti pe cuvant ca o descriere a acesor saune " SUPERBE".

Eu nu am fost cazata la hotelul centrului ci in Langenfeld la un complex de apartamente. Noi 3 adulti si un copil am platit 800 euro pentru 6 nopti intr-un apartament cu 3 camere. Biletele pentru Aqua Dome le-am luat de la receptia complexului nostru si ni s-a acordat o reducere de 20%. Mi-am umplut plamanii de aer curat. Nu am avut mancare inclusa dar apartamentul era dotat cu o bucatarie superba utilata cu tot ce ne trebuia.

Peste drum de apartamentul nostru era un supermarket din care ne aprovizionam zilnic (preturile mult mai mici decat la noi) si am gatit noi doar cand nu plecam dn localitate.

A fost o excursie superba pe care v-o recomand cu caldura.

Trimis de gdanutza in 24.08.10 00:05:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 6182 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gdanutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

bessondm
[24.08.10 08:49:41]

Interesant, Austria este o destinatie ideala pentru iubitorii de munte. Cateva intrebari, daca poti raspunde: ce pret/persoana ati platit (fix sau negociat?), distanta fata de Viena, se pot face drumetii montane?

Multumesc.

dartax
[24.08.10 10:35:47]

click aici

nu au pagina in romana

gdanutzaAUTOR REVIEW
[24.08.10 12:05:55]

Este la granita cu Italia si Elvetia, departe de Viena. Cu avionul primul aeroport este la Innsbruck care este la 30-40 km de Aqua Dome. Noi am fost cu masina si am facut mult de asta cred ca nu voi mai ajunge vre-o data acolo.

Se pot face drumetii ca este munte peste tot si localnicii se plimba pe jos si cu bicicleta. Biciclete poti inchiria de acolo.

gdanutzaAUTOR REVIEW
[24.08.10 17:14:42]

despre cazare va dau site-ul locatiei in care am stat eu click aici

Alina Morar
[24.08.10 22:44:50]

@BESSONDM

Drumetii se pot face in aceasta zona, doar conditie fizica sa ai si echipament.

Din Solden, la 20km de Langenfeld, se urca la Platformele BIG3, pe ghetari la peste 3000m altitudine.

Acum in iulie am stat aici 2 zile. Poti sa citesti si review-urile mele.

Daca intentionezi sa mergi anul acesta, prima telecabina care urca spre Big3 este in renovare, sa-i zic asa, pana in decembrie. Noi am urcat cu masina, am platit 17 euro, iar apoi am vrut sa luam a doua telecabina spre Tieffenbach Gletscher, dar in acel moment nu functiona, erau ceva probleme tehnice.

Apoi, sunt multe cascade, pasul Timmelsjoch 2474m, prin care poti ajunge la Stelvio Pass, OTZI DORF si multe altele.

Aqua Dome e ceva unic si de neratat, chiar azi am vazut la stiri cum Catalin Botezatu, a filmat la Burlacul cu fetele lui in Aqua Dome si in Germania la un castel superb. Emisiunea va fi joi seara, sper sa nu uit, vreau sa vad locurile acelea, in rest eu nu m-am uitat la aceasta emisiune.

bessondm
[24.08.10 22:57:40]

Multumesc mult pentru raspunsuri gdanutza, Alina Morar. Planuiesc un sejur in Austria, inca nu m-am hotarat spre ce zona s-o apuc. Sfaturile voastre ma vor ajuta, cu siguranta.

Alina Morar, bessondm, dartax, gdanutza
Alte impresii din această RUBRICĂBăile termale Aqua Dome: