ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2010
    DIN: Constanța
    ÎNSCRIS: 10.07.09
    SEP-1999

Un hotel economic

In toamna anului 1999 am hotarat ca este cazul sa vizitam Europa.

Si cum prima data cand iesi din tara, dai peste Ungaria am ales Budapesta.

Am avut grija ca excursia noastra s-o facem astfel incat sa putem da o fuga si la Bratislava pentru a putea incuraja nationala Romaniei care juca in preliminariile lui Euro 2000.

Zis si facut, dupa 3 zile de plimbari neasteptat de reusite in capitala ungara, ne-am urcat in tren si dupa 3 ore coboram pe peronul garii din Bratislava.

Am pornit pe strada care pornea din fata garii si dupa 30 de min de mers pe jos am descoperit centrul orasului.

Hotel Kjiev este o cladire impunatoare, construit in stilul hotelurilor comuniste, incapator, cu multe camere.

Cu un pret foarte bun, ne-a convins foarte repede sa ne cazam acolo.

Camere nu prea mari, dar curate, fara balcoane, lifturi incapatoare si un restaurant cu mancare excelenta.

Am vazut pe net ca pretul camerelor acum se invarte in jurul a 50 euro.

Face toti banii, in centru, chiar langa un supermarket, erau cazati aici si toti jurnalistii romani prezenti la meci.

Cum deobicei Bratislava se viziteaza intr-o zi, maxim doua, hotelul reprezinta o optiune foarte buna.

Trimis de marius gaudi* in 23.08.10 10:55:51

VIZUALIZĂRI: 1292 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius gaudi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[23.08.10 12:50:06]

retras punctele standard acordate automat acestui reveiw, timpul mare scurs de la aceasta vacanta face ca recomandarea de cazare sa devina extrem de putin relevanta.

[25.08.10 11:18:55]

Ciudata treaba, nu scriu pentru puncte, dar daca scriam ca am fost in 2005, de exemplu, mergea?

Hotelul nu s-a mutat din centru, m-am uitat pe net, camerele sunt tot la fel de mari, preturile le-am trecut actualizate... ma rog... la cate rewieuri sunt scrise despre hotelurile din Bratislava... de inteles retragerea punctelor!

Am citi despre Rusia, reviewuri cu calatorii in anii comunismului, cu punctele la locul lor, or avea pile?

[25.08.10 11:20:37]

Ma gandeam sa scriu ceva si despre Bratislava, dar probabil ca n-ar mai fi relevant.

Acum acolo este o alta Bratislava.

[25.08.10 11:36:17]

Raspunsurile sunt evidente si as indrazni sa le etichetez din categoria common-sense -- de "bun simt" adica ("marfa" deficitara, se vede treaba, in Romania zilelor de azi)

(1) - daca ai fi mentionat (in mod mincinos) ca an al sejurului un an mai recent, ti-as fi lasat punctele (cercetarea "anulului sejurului" nu e inculsa in priroritatile acestui site)

(2) - conditiile si serviciile oferite de un hotel pot diferi mult de la un an la altul, dar'mi'te de la un deceniu la altul. Personal consider de o relevanta extrem de scazuta recomandari DE CAZARE (si subliniez - de cazare) mai vechi de 3 ani. Totusi, te-as invita sa remarci ca ti-am acceptat impresiile (nu le-am sters de pe site), chiar daca nu le-am "votat: -- acele 1000 de PMA std reprezinta, daca vreti, "votul site-ului", unul absolut echivalent cu votul oricarui utilizator, atata doar ca (momentan!) are valoare dubla (de la anul vor fi egale ca valoare).

(3) impresii si recomandari DE CALATORIE (de exemplu despre Bratislava) sunt o cu totul alta categorie. Aici, intr-adevar, ma astept sa NU se fi schimabt prea multe (si chiar daca s-a schimbat, redarea simtamintelor si emotiilor starnite de starea de fapt "de altadata" are farmecul sau), astfel ca NICIODATA nu am retras punctajul standard (="votul site-ului") pentru impresii si recomandari "de calatorie" (non-cazare) pe criterii de VECHIME!

@marius_gaudi ma dezamagesti, aveam o alta perceptie despre despre echilibrul si maturitatea ta. Asta e, se intampla, se vede treaba ca zicala aia cu "ulciorul care nu merge de multe ori la apa" chiar functioneaza

[25.08.10 11:51:44]

Vad ca mai nou ma jignesti, sa inteleg ca nu am echilibru si maturitate?

Ar fi fost normal sa-ti prezinti punctul de vedere si atat.

Ai depasit masura.

gigioc
    [22.07.11 22:30:55]

domnu marius, vreau sa fac un tur al EU si prima optiune pe care o am in bratislava este acest hotal pt ca este in centru.

preturile sunt de 50 de E ai dreptate. ,

deci cum fac, ma bag?

adica sa nu fie vreo darapanatura comunista, pe site arata bine dar cine stie in realitate

masina pe unde o parchez in zona (mai ieftin)

vreau sa dorm doua nopti acolo, sa ajung seara sa ma plimb toata ziua sa dorm seara urmatoare si apoi dimineata sa plec la viena.

care e sfatul tau.

l as alege pt ca e in centru si nu stau dupa autobuze, trenuri, taxiuri, etc

merci

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [23.07.11 14:29:35]

Ti-am trimis un mesaj personal.

Noi nu am fost atunci cu masina, acestea erau parcate in parcarea hotelului, nu stiu daca era gratuit.

gigioc, marius gaudi*
    Alte impresii din această RUBRICĂKyjev Hotel: