ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 9ani

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

O vacanta placuta

A fost o vacanta frumoasa, conditii f. bune de cazare, mancarea buna, gratar in fiecare zi, raport calitate-pret f. bune.

am fost 3 familii cu copii, nu am avut probleme la drum, am gasit parcare de cum am ajuns, putin departe de plaja, coborai niste scari, echipa de divertisment destul de draguta.

Trimis de dc77 in 22.08.10 10:28:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri (ATLAS SI ROYAL), sunny beach (COLOSEUM)

VIZUALIZĂRI: 2376 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dc77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Pas7y
[22.08.10 13:23:00]

cu banii cum ati facut? unde ati schimbat? eu ma gandeam sa ii pun pe un card si sa scot de acolo... erau bancomate?

Visan125
[22.08.10 19:20:56]

in Nisipuri sunt bancomate, nu stiu exact daca chiar la Slavey insa in zona comerciala am vazut destule. Dar se pot schimba leii direct in leva in Bucuresti la casa de schimb de langa ex. -mag. Eva

[24.08.10 09:13:24]

noi am schimbat la Varna,cu 1,95 la banca.

kouklakys*
[24.08.10 13:46:37]

prea ..telegrafic

Am inteles : "O vacanta placuta !"

[26.08.10 15:21:17]

daca vreti mai multe detalii,nu trebuie decat sa cereti...nu prea imi place sa scriu...

[28.08.10 15:11:31]

buna, ma intereseaza mai multe detalii referitoare la copii. vom merge cu puiul de pana in 2 ani. am apa plata? am ce sa-i dau de mancare la un copil asa de mic? se tot zvoneste de multe cazuri de enterocolita si ma cam sperie. piscina pentru copii e ok?

bobchi
[29.08.10 14:20:53]

Pentru Iepurila.

Stai linistit (a) in privinta copiilor. Au apa plata. Au lapte cald si rece bun (eu i-am dat la copil si nu au fost probleme). Si mancare este buna pentru copii: sunt ciorbe bune, carne de pui, cartofi la tava. O sa vedeti ca o sa fie bine.

Eu azi m-am intors de acolo. A fost bine. O sa scriu si parerea mea dar zilele urmatoare.

[29.08.10 22:44:51]

pt. iepurila, este asa cum a scris bobchi, si eu am o fetita de 9 ani, nu am avut probleme, este mancare suficienta (nu ca in alti ani ce-i drept), trebuie sa fii carcotas ca sa nu-ti placa nimic.

apa este f. curata. sunt 3 piscine afara (una f. mica, pt. bebesusi) si una in interior.

[30.08.10 16:45:05]

Multumesc mult de raspunsuri.

azi iar am citit zvonistica referitoare la nenumarate cazuri de enteroviroze. cu complicatii grave. cica de la apa din piscine. e vorba atat de litoralul romanesc cat si de cel bulgaresc.

voi pleca cu inima taaare stransa si voi fi panicata non stop.

voiam sa va intreb detalii referitoare la banii de buzunar. ce e mai bine sa am la mine euro sau leva? leva de unde pot cumpara? ies mai avantajos daca schimb la bancomat euro in leva?

[31.08.10 09:54:34]

poti schimba euro in leva in Varna,Ruse sau in statiune,dar e mai scump.curs bun au si la bancomatele din statiune.(raiffaisen am vazut mai multe pe acolo)in legatura cu apa,nu lasa copilul sa inghita apa ,pt. a evita neplacerile.mult noroc la vreme buna!

bobchi
[31.08.10 20:43:21]

nu e nevoie sa ai euro.

poti schimba direct din lei in leva, in mangalia (probabil si invama veche, eu am schimbat in mangalia). si poti schimba la hotel sau la case de schimb din statiune direct din lei in leva. asa ca nu trebuie sa te complici cu euro (daca schimbi direct lei-leva pierzi mai putin).

Pas7y
[01.09.10 19:39:51]

Pentru Iepurila .. stai linistit (a) , am venit azi (01.09.2010) de la hotel Slavey.. este super tare.. tot personalul zambeste. mancarea e buna si destula.. sunt aparate de apa plata la fiecare bar. noi am avut un bebe de 6 luni si nu am avut probleme. apa in piscina are clor..se simte la miros insa e curata.. o curata in fiecare noapte. nu prea ai pe ce sa cheltui bani asta daca nu vrei sa mananci in oras...sincer ca si conditii hoteliere sunt tari dar ca infrastructura statiunii , Eforie Sud le da rusine.. concediu placut,, app azi era frig si ploua. sa aveti haine groase ca bate vantul tare.

[02.09.10 15:15:21]

multumesc tare mult pentru toate detaliile si impresiile voastre

bobchi, dc77, iepurila, kouklakys*, Pas7y, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: