ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 2.5 ani

Niko's Paradise 2010

Buna ziua,

Ma numesc Marusca Cristian si sunt din Timisoara. In perioada 31.07.10 - 07.08.10 impreuna cu inca 3 familii cu 3 juniori pina in 2 ani si jumatate ne-am petrecut concediul in frumoasa statiune Platamonas fiind cazati la Niko's Paradise.

Per ansamblu pot spune ca a fost un concediu reusit, hotelul si piscina sunt superbe iar in hotel si in camere se face curatenie in fiecare zi.

Cu mult inaite sa facem rezervari la acest hotel m-am informat despre toate lucrurile posibile stiind ca vom merge 4 familii cu 4 copii mici si aproape toata lumea a laudat conditile, masa, cazarea etc.

As dori sa spun ca am si citeva nemultumiri cum ar fi:

- micul dejun este bufet suedez (ceea ce inseamna mai multe feluri de mincare la alegere) timp de 7 zile au fost aceleasi feluri.

- la cina mi sa spus ca sunt 3 feluri de supe la alegere + 3 feluri de garnituri, din pacate nu a fost asa nici macar o zi. Supele sunt ciudate iar garnitura este putina in farfurie. Copiii seara nu au portie.

Piscina este inchisa intre orele 19:00 - 09:30 iar bauturile la barul piscinei sunt destul de piparate (ex. berea la halba - 3 euro un cocteil - 6 euro), nu este voie sa consumi linga piscina decit bauturile de la bar. Sincer noi nu am respectat aceste reguli dar ca sa fie bine am mai comandat si de la bar.

La hotel se organizeaza diferite excursii, inainte sa va inscrieti la una dintre acestea informati-va exact despre toate datele (cu ce se efectueaza transportu si cit dureaza etc.). Noi am fost pe insula Skiathos si ni s-a spus ca transportul se face cu autobuzul putin si 2 ore cu vaporul, din pacate a fost 2 ore si jumatate cu autocarul si aprox. 2 ore si jumatate cu vaporul, am facut plaja o ora am fost la masa inca o ora dupa care ne-am intors inapoi. Vreau sa va spun ca nu imi pare rau ca am fost pe insula, dar drumul a fost foarte obositor pentru noi, de copii ce sa mai zic. Excursia a costat 35 euro/persoana.

Recomand tuturor care merg in statiunea Platamonas si au posibilitatea de deplasare (autoturism) sa faca cumparaturi din Paralia Katerini deoarece preturile sunt la jumatate si aveti de unde sa alegeti.

Pentru sfirsit doresc sa va spun ca a fost superb si nu imi pare rau ca am fost la Niko's Paradise si doresc sa salut pe aceasta cale gazdele hotelului care au fost amabile si ospitaliere.

Va salut.

Cristi

Trimis de cristianmarusca in 18.08.10 13:42:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Athena

VIZUALIZĂRI: 3170 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristianmarusca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

krondia*
    [18.08.10 14:10:19]

Există două tipuri de mic dejun tip bufet: suedez şi continental. Micul dejun de tip bufet continental este mai puţin diversificat şi nu conţine, de regulă, şi preparate calde chiar dacă preparatele sunt la alegere în ambele cazuri. Înclin să cred că despre acesta din urmă este vorba acum. Mai multe detalii click aici. Din păcate, de cele mai multe ori, turistul nu cunoaşte această diferenţă iar agenţia de turism nu face această precizare.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [18.08.10 15:29:44]

Feilicitari pentru review, ai dat multe detalii si asa este in mare parte in Grecia, mic dejunul e aproape, daca nu chiar identic, supele sunt ciudate pentru ca ei nu manaca supe/ciorbe, la masa de seara bauturile sunt scumpe, din acest motiv merita mult mai mult sa mergi fara mese in Grecia, pentru ca poti manca unde vrei, exact ce vrei si la pretul cel mai bun pe care il gasesti.

Despre Paralia, nu mai sunt preturile de altadata nici acolo, vise taica vise: 8,5 euro sticla de 2 litri de ouzo anul trecut... Acum aceeasi sticla era 13,50 euro, rosiile erau 1 euro kg la 30 iunie si pe 1 iulie s-au facut 1.65, aceleasi rosii la acelasi magazin din Paralia.

milorad

[24.09.10 13:07:44]

Merci.

adrian borca
    [24.09.10 13:12:38]

Detalile oferite scrise de tine sunt foarte bune. Felicitari

[24.09.10 16:34:06]

milorad si adrian borca (alaturi de laviniaa si maru) erau clone create probabil de cristianmarusca pentru... socializare ) -- si pentru a mai aduna un vot, acolo

Toti cei patru utilizatori pomeniti mai sus au fost banati, iar voturile lor = anulate

[25.09.10 08:57:11]

Nu cunosc aceste persoane si voturile lor poti sa le pastrezi pentu tine... WEBMASTER

aliantasudului
    [17.08.11 18:03:55]

Unde este mai exact acel duty-free din poza?

Ce se poate cumpara de acolo si eventual ceva preturi...

aliantasudului, cristianmarusca, krondia*
    Alte impresii din această RUBRICĂNiko Paradise Hotel [Platamonas]: