ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2010
DIN: arad
ÎNSCRIS: 17.08.10
JUL-2010

Fara cuvinte, dezastru total

acest om, pardon individ, care se pretinde ca face turism nu merita increderea noastra a celor ce platim. el este doar un mare mincinos, care nu este capabil sa tina o rezervare facuta cu 30 zile inainte, care atunci cand ajungi la el te duce intr-o camera ordinara plina de mizerie, pereti cu vopseaua, varul cazute cu vedere la pubele de gunoi, cu o galagie si o dezordine de nedescris. tipul asta face turism dupa ureche, locatia e cel putin modesta, turistul este mintit, el ia pozitia feciorei maria, el un om care nu pare a fi trecut prin vreo scoala.

ATENTIE! NU MERGETI! O SA REGRETATI AMARNIC. NU VA LASATI INSELATI DE ACEST INDIVID FARA SCRUPULE> NU MERITA ATENTIA VOASTRA>EU U NUL AM PATIT-O, SI AM UMBLAT CU COPILUL DUPA MINE DUPA AIA SA-MI GASESC CAZARE!!!

Trimis de oakeru70 in 17.08.10 09:51:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI. A mai fost în/la: munte. mare, zeci de locatii

VIZUALIZĂRI: 1540 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oakeru70); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

Sanziana
[17.08.10 09:58:13]

incerc sa iti inteleg indignarea, dar sa stii ca tipand la noi (scriind cu litere de tipar) nu reusesti sa ne convingi de cele scrise mai sus. Te rog sa vii cu completari referitoare la conditiile de cazare si masa, ai dat note foarte mici, chiar a fost asa de rau? Cat despre plaja ce ne poti spune?

webmasterXY*
[17.08.10 10:02:23]

Este clar ca nu s-a cazat in aceasta locatie, drept pentru care impresiile vor ramane afisate, dar fara note. (oricum, cele acordate pt. "plaja" si "bucatarie si masa" nu ar fi avut vreo legatura cu realitatea!)

oakeru70AUTOR REVIEW
[17.08.10 10:17:30]

Bine, fie eu am fost la costinesti, pe data de 29 iulie am ajuns, am facut rezervare telefonica cu 30 zile inainte atunci cand mi-am luat si biletele de tren cuseta dus intors, am negociat pretul noptile de cazare, era vorba de 9 nopti, am vrut sa platesc o suma de bani avans dar patronul mi-a spus ca nu e nevoie, ca deh noi ardelenii suntem oameni seriosi,

am mai vorbit de cateva ori, iar in duminica de dinaintea plecarii am mai vorbit sa mai rezerv o camera pentru niste prieteni care s-au hotarat in ultimul moment.

totul a fost ok, paris multumit peste masura, dar joi la ora 12 cand am ajuns cu sotia si fetita de 9 ani m-i s-a replicat: voi sunteti??? ce sa fac cu voi ca mi-a venit grup si nu mai am camere, dar hai ca va dau o camera pe colt, de 2 paturi, dar nu are vedere la mare, e mai de proasta calitate, bla bla.

urmatorul pas a fost sa urc sa vad camera, era undeva pe un colt, mizerabila, cu peretii coscoviti, mica fara trei paturi cum negociasem, fara nimic.

I-am spus ca nu pot accepta, sa-mi ofere o alta locatie, nici nu s-a sinchisit, a vorbit pe un ton urat, incult fara formule de politete, drept pentru care am plecat.

Daca eu nu postez, altul va face ca mine si noi toti vom suferi, cat despre note intelegeti ca le-am dat zero pe toate chiar daca nu am stat acolo sau nu am luat masa, dar am considerat ca la un asemenea management, aceste pot fi notele.

Ah, doar ca o parere sunt licentiat in administrarea afaceilor in turism si servicii si cam stiu cu ce se mananca.

greseala mea ca nu am platit avans, altfel tipul suporta rigorile legii.

sa auzim numai de bine!

oakeru70AUTOR REVIEW
[17.08.10 10:34:18]

astept un raspuns la compltarile de mai sus din partea lui sanziana m si webmaster6. multumesc.

webmasterXY*
[17.08.10 11:00:52]

Si cam ce raspuns as putea da? In afara de faptul ca acum firul epic este mult mai detaliat, din punctul meu de vedere lucrurile sunt (si au fost de la inceput) clare: nu ati stat acolo => impresiile raman pe site pentru informarea potentialilor amatori, dar (conform regulamentului nostru) fara a purta si notele alocate de autor.

Va multumim si asteptam si impresii din locurile unde ati fost multumiti, nu doar de la intamplari nefericite de genul celei mai sus descrise.

bessondm
[17.08.10 11:16:06]

Cum s-a rezolvat situatia pana la urma? Ati gasit cazare la altcineva? Imi inchipui ce "fericire" sa bati drumul de la Arad la Costinesti ca sa fii astfel intampinat...

oakeru70
Alte impresii din această RUBRICĂVila Micul Paris: