ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2008
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 24.09.08
MAR-2007

Hotel foarte bun, servicii ireprosabile

Am fost la acest hotel in martie 2007, prin firma [nume agentie], dupa parerea mea o firma serioasa si am avut parte de un sejur perfect, din toate punctele de vedere.

Plecarea cu avionul din Budapesta a fost la ora stabilita, organizarea a fost buna si la plecare si la sosirea in Tunisia.

Impresii despre hotel:

- masa de tip bufet, mancare diversificata, buna, proaspata, servirea bauturilor de catre ospatari foarte amabili si cu bun simt

- la sosire am primit carduri pentru A. I. (acesta este un sistem mult mai bun decat bratara A. I. deoarece in orice loc din incinta hotelului poti comanda bauturi sau cafea, la orice ospatar, sau angajat al hotelului si nu esti nevoit sa stai la coada sau sa te deplasezi la bar)

- camerele sunt curate, frumoase, mobilier intretinut, se face zilnic curatenie, personal foarte amabil

- spre deosebire de alte hoteluri unde am mai fost in vizita sau in alt sejur (vezi Tour Khalef) erau programe de animatie sau spectacole, pentru toate categoriile de turisti (cu sau fara plata)

Hotelul este foarte bine pozitionat: 15 minute de mers pe jos pana in centrul orasului (pe malul marii sau prin oras), se poate circula seara pe jos sau cu taxi, fiind aproape de centru se gasesc in apropiere numeroase baruri si restaurante - viata de noapte fiind "stilul occidental". Este situat direct pe plaja, fara sosea sau alte "obstacole", are piscina si o gradina de palmieri frumoasa, nu foarte mare, deci drumul spre plaja nu este o "excursie lunga"...

Dupa parerea mea si a mai multor persoane in tema cu hotelurile din Sousse, este cel mai bun hotel - raport pret/calitate.

Excursiile au fost bine organizate.

Cel mai mult m-a impresionat excursia din Sahara unde am vazut intr-adevar o alta lume (de fapt ca si toata Tunisia).

Recomand tuturor sa viziteze Tunisia, totul este diferit de stilul nostru european, mai ales daca nu au mai vizitat nicio tara musulmana.

Din acest motiv am revenit in octombrie, dar nu am mai gasit bilete la acest hotel, am luat la altul, unde aveau mari dificultati la servirea A. I... unde nu mai mergem niciodata si nici nu recomandam nimanui sa mearga...

Recomand din tot sufletul Hotelul Marhaba Beach, tuturor. Nu veti fi dezamagiti!!!

Trimis de sz.alina in 24.09.08 05:55:28

VIZUALIZĂRI: 1646 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sz.alina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P22x PLAJA-MARHABA BEACH-1
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[24.09.08 07:13:38]

in octombrie ai stat la tour khalef?cam cat se face de la tour khalef pana in port la vincci?noi vom merge din 1 oct in port si am de vizitat pe cineva la kartago el ksar

[24.09.08 07:14:28]

kartago el ksar e langa tour khalef!e distanta mare?

[25.09.08 03:52:28]

De la Tour Khalef pana in port(El Kantaoui) sunt cam 7 km , se poate merge cu trenulet , un fel de mini-car , sau cu taxi (se negociaza pretul) , ei cer cam 5-6 dinari(1dinar=2 lei)si se poate negocia la 2.5 - 3 - 4 dinari , depinde de sofer.Seara dupa ora 21 e mai scump.

Din port e o sosea mare care duce in sousse si la Tour Khalef(e chiar la soseaua principala),se poate merge si pe jos , multa lume merge...

Noi am prins la inceputul lunii Octombrie ploi multe , zilnic,nu vreau sa va sperii ,dar sa va luati umbrele ca acolo le gasiti foarte scumpe daca a inceput ploaia deja...ei cer cat vor(nu au preturi fixe).In mod normal anotimpul ploios incepe in Noiembrie dar noi am avut ghinion,nici localnicii nu se asteptau sa ploua chiar asa de tare in octombrie.Au mai avut si Ramadan si au fost inchise toate magazinele , doar in port erau deschise , asa ca am fost zilnic in port.E foarte frumos...va doresc concediu placut si timp frumos.

[25.09.08 03:54:51]

PS-nu stiu daca am trimis bine "ecoul"si daca a ajuns la voi ca nu prea ma descurc...oricum daca mai va pot ajuta cu ceva...cu mult drag

[25.09.08 04:45:49]

ok mersi mult pt informatii

[25.09.08 06:16:34]

si te vei mai intoarce in tunisia?ti-a placut?video poti sa imi dai si mie?mersi

[25.09.08 07:53:27]

Cu siguranta ma voi intoarce in Tunisia, dar la Marha Beach si voi face excursia din Sahara, ca restul nu m-au impresionat foarte tare. Video am, dar sunt DVD-uri cam de o ora, cu toate locurile unde am fost, pe fon muzical, cu meniuri... pe net nu cred ca le pot trimite ca au cam 4 giga unul. Oricum ma bucur ca e cineva interesat de informatii, asa am facut si eu inainte de plecare, ca sa nu ma trezesc acolo cu niste "socuri" cum am patit in Croatia...

[25.09.08 08:19:40]

da ok,e bine sa se povesteasca cum a decurs sejurul unei persoane intr-o tara straina,ca te duci acolo si nu sti la ce sa te astepti.da video mari nu se pot posta!

ms oricum!

[25.09.08 12:08:40]