ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2010
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 13.08.10
AUG-2010

Mizerie!!!

am fost in august la hanibal palace. este cel mai mizerabil hotel in care am stat. in camere nu se face curat. gasesti din prima zi mocheta murdara, baia nespalata, wc murdar, mirosind urat, cosul de gunoi din camera plin, cearsafuri murdare. personalul hotelului... marlanie mai mare nu am intalnit. vor spaga sa ti dea o camera mai putin jegoasa decat ce ti ar da fara, nu ii intereseaza nici o plangere. piscina este plina de mizerie, si plina de clor de ti se inrosesc ochii, plaja nu este curatata niciodata, plina de mucuri de tigara si cioburi, alge... si multe altele pe care nu le curata nimeni!!!

mancarea de la hotel, putina si aceeasi zilnic. la micul dejun am mancat acelasi lucru 7 zile. paine cu unt si gem.

DIN CAMERE SE FURA!!! UNOR PRIETENI LI S-A FURAT TELEFONUL MOBIL. si reactia celor de la hotel: esti sigur ca nu l ai uitat la plaja?

NU AS MAI MERGE NICIODATA IN TUNISIA SI MAI CU SEAMA LA HANIBAL PALACE!

preturi foarte mari la terase, mancarea proasta si scumpa...

iar localnicii... tiganie la patrat.

IN TURCIA, EGYPT M AS INTOARCE CU PLACERE DAR IN TUNISIA NICIODATA!!!

nu merita nici o excursie optionala. tzepe!

Trimis de cozmin in 13.08.10 09:18:03

VIZUALIZĂRI: 1941 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cozmin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Kyandra [13.08.10 12:27:21] »

Sa fim seriosi, nu poti condamna o tara pentru o experienta nefericita intr-un hotel. De ce sunt tepe excursiile optionale? Mie plimbarea in desert mi s-a parut fenomenala, experienta unei vieti! Toti localnicii "tiganie la patrat"?????? Hm...

cozmin [13.08.10 16:14:31] »

excursii optionale in care ai un pranz oferit de ei care nu ti ajunge nici pe o masea, mese murdare, fete de mese la fel si tacamuri cu mancarea incleiata pe furculita.

eu ma respect si nu mi mai trebuie asa ceva

alta tara, alta destinatie

localnicii? se tin de tine in magazine de ti fac creierii varza, insistenta grosolana, agresivitate

baruri, terase-au doua beri celtia si stella facuta la ei. orice ai comanda iti aduc cartofi prajiti cu... ceea ce eu nu mananc niciodata.

sunt multe terase unde se serveste doar suc, cafea... care e f proasta si ceai

NU SUNT SPECIALISTI IN NIMIC!!!

NU STIU SA FACA MANCARE, NU STIU SA FACA CURAT, SA SE POARTE FRUMOS.

ZERO!

ancamariagadea* [13.08.10 16:42:12] »

Fiecare are dreptul la punctul sau de vedere asadar, din punctul meu de vedere... exagerezi. Cred ca ai avut asteptari mult prea mari de la o tara care apartine unei alte lumi. O astfel de tara trebuie judecata fara raportare la cultura noastra, cea europeana.

Acolo este vorba de alte traditii, alti oameni, alte obieiuri culinare etc. Ca bacsisul la ei este parte a traditiei si culturii lor cred ca ar trebui sa intelegem, odata pentru totdeauna. Chiar imi amintesc ca @Diaura a scris foarte frumos despre Arta negocierii cu arabii.

Si eu am fost in Tunisia si pot spune ca excursiile optionale mi s-au parut extraordinare, conditiile au fost de bun simt iar ceea ce am vazut si am experimentat acolo m-a imbogatit din punct de vedere cultural si spiritual.

Oamenii mi s-au parut OK, nici vorba de agresivitate sau grosolonie. Ce ti-au facut de spui asta?

Daca conditiile de cazare au fost proaste si mancarea cu probleme, hotelul este de condamnat, intr-adevar, si va compatimesc.

Dar... haideti sa nu mai aruncam cu noroi intr-o tara intreaga si in oamenii ei doar pentru ca am ales prost hotelul, pentru ca am avut alte asteptari sau pentru ca nu suntem torelanti cu traditiile lor, cu lumea lor. Au si ei plusurile si minusurile lor, ca si noi, de altfel. Nu cred ca totul acolo este urat si murdar!!!

Oameni buni, haideti sa fim toleranti, fara a condamna o tara intreaga si locuitorii sai! Cand despre Romania se spune ca este mizerabila si ca toti romanii sunt niste hoti noi cum ne simtim???

marian 1973 [14.08.10 16:10:27] »

De curiozitate, cat a fost sejurul?

iuliagh [15.08.10 01:15:50] »

Cred ca ar fi trebuit sa te documentezi mai mult in privinta hotelului inainte de a pleca. Pt. ca hotelul era 0, nu ti-a mai placut absolut nimic.

Ma surprinde insa ca un om care se "respecta" nu a facut tot posibilul sa isi schimbe hotelul , si sa incerce totusi sa nu aibe un sejur ratat.

bose [29.07.12 19:08:39] »

Nu poţi da nota zero decât dacă atunci când ajungeai în Tunisia autocarul te aducea într-o curte fără hotel şi îţi spuneau că acolo e hotelul. Puteai da nota patru sau doi, mâncarea o puteai analiza ceva mai obiectiv, până la urmă au mai fost turişti acolo şi au mâncat ceva. Probabil a fost foarte rău, au fost multe probleme dar nu cred că există locaţie de nota zero.

În ceea ce priveşte Tunisia, este o ţară frumoasă şi interesantă unde chiar ai ce vedea! E altceva! E diferită!

webmaster [29.07.12 19:12:51] »

Cf actualelor precizari din Regulament, notele de tip zero peste tot nu sunt acceptate, fiind considerate scrise prea la suparare, lipsite de o minima obiectivitate.

Regula a fost introdusa ulterior incarcarii review-ului si face exceptie de la cutuma prin care nu aplicam retroactiv prevederile Regulamentului, astfel ca review-ul de fata va ramane publicat FARA NOTE.

bose, cozmin, iuliagh, Kyandra, marian 1973
Alte impresii din această RUBRICĂEl Hana Hannibal Palace Hotel: