ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2010
ÎNSCRIS: 15.02.10
MAY-2010

Către satisfăcător

Dragut, dar nu memorabil

Am fost in Benidorm in luna mai, anul 2010. Statiunea este draguta, dar pare a fi o destinatie preferata de cei din varsta a treia, sau chiar a patra:), nu stiu cum e situatia in full sezon, dar in luna Mai asa era. Hotelul este ok, partea de cazare de nota 10, masa cam de 8 (sortimente multe, dar mancare cam fara gust).

Sper sa nu pornesc o seama de polemici, dar serviciile in Spania mi s-au parut absolut execrabile, mult sub serviciile din celelalte tari civilizate pe care le-am vizitat (si nu sunt putine). Mi se pare ridicol ca intr-o statiune cu turisti in proportie de 40 % englezi, nici un chelner spaniol si nici un vanzator sa nu vorbeasca engleza nici macar la un nivel MINIM. Poate ca totusi am avut noi ghinion, cine stie... ?

Trimis de Mihai777 in 12.08.10 12:36:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2760 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere generala Benidorm

buhani73
[31.08.10 19:35:43]

buna

mai ai poze din benidorm?

spune-mi, posibilitati distractie?

Mihai777AUTOR REVIEW
[23.09.10 14:19:48]

buhani73, mii de scuze, abia acum am avut posibilitatea sa intru pe site si sa-ti raspund:

1) Mai am poze din Benidorm, dar au caracter personal; ce am considerat ca merita aratat am pus pe site.

2) Dupa cum am spus, statiunea se adreseaza in principal celor de varsta a treia, asadar e destul de greu sa gasesti locuri de distractii pentru tineri, iar in cazul in care le gasesti (cluburi, terase, etc) ele sunt sau goale sau populate cu "moshulici".

Singurele posibilitati de distractie care merita mentionate sunt cele 4-5 parcuri tematice din jurul Benidormului (Mundomar, Terra Mitica, etc.)

buhani73
[23.09.10 17:31:14]

multumes de raspuns!!

intre timp cred ca ma oreintez spre Portugalia-Albufeira. pare mai ok si se ajunge destul de lejer

cryss27
[31.07.11 15:50:13]

Cum e apa in luna mai? Noi am vrea sa mergem cu bebe de aproape 2 ani (la anul) si am vrea sa stim daca e potrivita vremea pentru el. Inca ne gandim daca vom alege aceasta statiune sau Palma de M.

Mihai777AUTOR REVIEW
[02.08.11 07:42:46]

Hmm, nu stiu ce sa zic... mai ales cu bebe... apa era acceptabila in ultima parte a sejurului nostru (asta la sfarsitul lunii Mai adica), insa nu recomand Benidormul ca destinatie de baie in mare in Mai... mai degraba din Iunie incolo. In Palma de Mallorca nu am fost, asa ca nu ma pot pronunta, nu pot face comparatie intre cele doua.

Gabi123
[05.07.13 15:43:16]

Spuneai ca in Spania serviciile sunt sub alte tari care le-ai vizitat... eu pot sa spun ca imi fac vacantele de vara in Spania de vreo 7 ani si nu pot sa dau decât nota 10 serviciilor de acolo... si ink ceva... Cat platesti atât primesti!!!

Gabi123
[05.07.13 15:47:33]

Dupa pozele de la hotel imi dau seama de ce ai avut parte de servicii proaste... data viitoare încearcă sa te cazezi la un hotel de 4 stele si vei avea o vacanta de vis!!!

[06.03.18 14:05:37]

... din celelalte tari civilizate pe care le-am vizitat (si nu sunt putine).

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articole (reviewuri) noi.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

buhani73, cryss27, Gabi123, Mihai777