ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2010
ÎNSCRIS: 30.07.10
JUN-2009
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 luni

Un hotel declasificat?

In perioada 29 - 30. 06. 2009 ne-am cazat la Hotel Lion s Palace la citiva km distanta de Salonic. Hotelul este situat pe un deal cam arid, nu departe de tumultul orasului atit de bine cunoscut.

Am fost acolo trei familii si am negociat pe loc pretul camerelor pentru ca nu am avut rezervare. Noi, sotia mea, eu si baietelul nostru de 9 luni, am platit 60 de euro cu mic dejun inclus.

Consider ca pretul este OK tinind cont de calitatea hotelului si a serviciilor.

Inca de la inceput ne-a mirat faptul ca hotelul avea 3 stele pe frontispiciu (se vedeau urmele a inca 2) dar arata de cel putin 4 iar cind am ajuns in camera am inteles ca hotelul ,,face" 5 stele.

Cred ca la un moment dat a fost declasificat dar nu stiu de ce. Pot face citeva supozitii. Probabil ca fiind in afara Salonicului, destul de ascuns de turisti, probabil ca nu avea ,,vad" asa cum se spune si cred ca avea putini clienti. Cind am fost noi, hotelul era aproape gol. Cred ca am mai vazut 2-3 masini in parcare iar in hotel nu am vazut mai pe nimeni. Neavind turisti, nu cistiga bani si cred ca a renuntat la anumite servicii ca sa nu plateasca oamenii degeaba. Renuntind la servicii, a fost declasificat. Spun asta si pentru ca la ora cind am fost noi nu prea mai oferea ceva in afara de cazare, masa si parcare. Era sfirsit de iunie si piscinele erau goale (fara apa). Parea tare pustiu. Pacat de el ca arata foarte bine.

Camerele erau foarte mari, aerisite si foarte luminoase. Nu mai vorbesc de curatenie. Baia era de asemenea mare si avea tot ce are o baie la 5 stele.

Sala de mese era si ea mare, aerisita si luminoasa. Mesele erau suficient de distantate ca sa te simti confortabil. Totul lucea de curatenie.

Mincarea la micul dejun a fost un festin si un deliciu. Nu am avut bufet suedez, am avut meniu fix dar a fost din belsug. Din pacate nu pot pune prea multe fotografii. Sunt prea personale. Dar trebuie sa ma credeti pe cuvint. Sotia mea a fost foarte incintata de acest hotel.

Ca puncte slabe ar fi faptul ca drumul pe acest deal pina la hotel nu e asfaltat, e doar pietruit dar se merge bine pe el si faptul ca nu ai o panorama prea placuta din hotel pentru ca este pe acest deal cam arid, cu putina vegetatie.

Cu siguranta as mai sta acolo si il recomand fara rezerve atit ca hotel de tranzit cum l-am folosit noi, dar si pentru o sedere de citeva zile, pe timpul vizitarii Salonicului.

Trimis de bose in 10.08.10 22:23:25

VIZUALIZĂRI: 1883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bose); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul Lion s Palace.... 3 sau 5 stele?

valentina [11.08.10 12:02:22] »

Cum ti s-a parut Salonicul? Cate zile merita alocate pentru vizitare?

bose [11.08.10 18:25:18] »

Salonicul este un oras monden care imbina frumos modernul cu vechiul. Un oras cu o tumultoasa viata de noapte. O nebunie!

Nu stiu de cite zile ai nevoie sa il vizitezi. Eu am stat doar o zi. Total insuficient.

Trebuie sa stai macar 3-4 zile. Sigur ai ce face si ce vedea.

bose, valentina

• pagină generată în 0.04324197769165 sec