ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2010
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 27.07.10
AUG-2010

Un hotel de nota 10+

A fost un concediu reusit in proportie de 99%, diferenta de 1% in minus se datoreaza compatriotilor nostrii care au reusit sa ne dezamageasca din nou...

Am ajuns la hotel in jurul orei 14. 00, ne-am cazat imediat si am reusit sa gasim si un loc de parcare (dupa cateva insistente), intr-o parcare subterana apartinand hotelului. Parcarile fara plata apartinand hotelului erau ocupate dar contra unei sume simbolice de 2 euro am fost condusi la aceasta.

Mentionez ca paracarea subterana nu ne-a costat nici un cent fiind inclusa in serviciile hotelului... care au platit intre 4 leva/zi si 3 euro/zi au luat o tzeapa de zile mari si noua noua ni s-a pus aceasi placa dar stiind cum sta treaba nu am inghitit pastila).

In prima faza am primit o camera cu vedere la parc la etajul IV dar am refuzat-o pe motiv ca nu merge aerul conditionat si usa la baie era blocata, drept pentru care am primit o alta la etajul III cu vedere la mare (si se vedea marea extrem de bine). Camera a fost extrem de spatioasa, curata, zilnic se facea curatenie si se schimbau prosoapele, cearsafurile la 2 zile.

Restaurantul extrem de curat si frumos, cu mancare pentru toate gusturile dar un pic cam aglomerat la orele de varf. Mancarea era proaspata si chelnerii de treaba.

Hotelul dispune de 5 piscine in aer liber si una acoperita pentru gimnastica, toate fiind foarte curate si ingrijite.

Animatorii de nota 10, spectacolele au fost extrem de reusite.

Pana la plaja se facea 10 minute pe jos dar la ce conditii oferea hotelul nici nu-ti mai venea sa te duci:)

Mentionez ca la barurile hotelului se serveau bauturi racoritoare si alcolice autohtone (bere Kamenitza, vinuri, etc) dar si internationale (gin Wembley, etc).

Hotelul dispunea si de internet wireless GRATIS pentru cei care aveau laptop-ul cu ei (eu am fost unul dintre cei care l-am avut).

Partile proaste au fost legate doar de concetatenii nostrii care m-au dezamagit din nou. Au reusit sa se bata cu ospatarii pentru ca nu au fost lasati sa intre in restaurant in costumele de baie ce siroiau de apa (tocmai ce iesisera din piscina), la piscina foloseau 3 umbrele la doua sezloange cand practic era prevazuta doar una, i-si umpleau farfurille pana la refuz cu mancare din care nu consumau nici 10%, comandau cate 3-4 pahare de bauturi cand maximul admis era de 2 per / persoana o data, tipau, bateau copii ca nu mancau... etc.

Efectiv au facut inca odata tara de rusine in fata nemtilor, englezilor...

Trimis de matrix74 in 09.08.10 13:25:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (matrix74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 5 voturi)

n_aly_e [03.05.11 14:49:40] »

Cat de adanci erau piscinele exterioare? Am auzit ca sunt cam de 1 metru. Si cea interioara se incalzea?

n_aly_e
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sunrise Hotel: