ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2008
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 20.09.08
    AUG-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Recomand, ne-am simtit super!

Nu de mult, 8 Sept ne-am intors si noi din concediu, 12 zile. A fost super ok. Am ramas cu impresii frumoase de acolo.

Mancarea a fost f buna, diversificata, restaurantul principal f mare, aveau si scaunele pt copii.

OIN ce priveste camera, am avut ceva necazuri la cazare, este de fapt singurul minus pe care i-l pot acorda hotelului. Nu stiu daca pur si simplu am avut ghinion noi, insa prima camera care ne-au dat-o (la parter) avea igrasie si nu puteai sta. Exclus. Am facut urat si ne-au schimbat camera cu una mult mai mare si ok din toate pdv.

Dupa cum stiti, hotelul are mai multe cladiri unde te poti caza. N-am stat in nici una din corpurile principale ale hotelului, insa a fost ok. Sora mea a stat intr-una din aceste cladiri cu sea view, unde era perfect.

Camera curata, spatioasa, aveam minibar umplut zilnic, seif (dar pt care trebuia sa platesti separat - un lucru ciudat pt hotel de 5 stele UAI), ne faceau curat zilnic si ne schimbau prosoapele.

Exista acolo 2 piscine mari si una de copii cu topogane. Noi ne faceam veacul mai mult la una din cele 2, adik cea din fata hotelului de unde vedeai si marea. Aceasta avea o portiune cu apa mica pt copii si acolo am stat pt ca se puteau balacii al nostru bebel si nepotelul.

Atat nepotelul meu - care a vomat vreo 2 zile si a facut febra f mare - cat si copilul meu - doar a vomat in cateva randuri cam 2 zile - au avut ceva probleme de sanatate, si eu zic ca a fost totusi de la apa din piscina inghitita si care nu era tocmai curata (erau multi care intrau plini de nisip in piscina asta fiind un minus iar pt hotel caci nu aveau paza la piscina). La alte hoteluri stiu ca esti atentionat daca intri in piscina plin de nisip.

Hotelul mai are un loc de joaca pt copii unde acestia puteau si manca, aparte de restaurant (era mancare numai pt ei) si unde ii puteai culca - aveau patuturi sub diferite forme f haioase.

Am numarat cel putin 6-7 restaurante cu specific, insa n-am apucat sa mergem la niciunul. Plus o terasa unde seara se canta live. Sau discoteca in aer liber.

APropo de distractie si divertiement, in fiecare seara era spectacol pe diferite teme si miniclub pt copii. Al meu copil era innebunit si se simtea super printre atatia copii si muzica. Exista de asemenea un fel de imn al hotelului, care se canta des la piscina sau seara la spectacol si se si dansa intr-un anume fel.

Se faceau f multe concursuri in piscina sau langa, jocuri de nisip, volei, fotbal, polo etc. Am prins si ziua Turciei cu seara festiva, sampanie si tort gigant. Am ramas surprinsa sa vad ca turcii sunt f patrioti si-si canta imnul. Era o atmosfera care te inveselea de-a dreptul la cantarea imnului lor. Poate si pt ca este f saltaret sa zic asa.

In ce priveste excursiile... am preferat sa inchiriem masina si am fost la Side, Cascada Manavgat, shopping si Templul lui Apollo. Dat fiind ca copilul a fost f marait in acea zi, am decis sa nu mai mergem si noi cu sora mea in Antalya la mall.

Am zburat cu compania Tarom si dus si intors si a fost ok totul. Doar f socati cum ne-a izbit caldura de 40 de grade cand am ajuns acolo (totusi eram in 28 aug).

Am fost f multumiti de servicii, mancare, entertainment. Iar 11 nopti mi se par suficiente pt a face o vacanta in Antalya. 7 erau prea putine, clar. Si este minunat ca au toate facilitatile pt copii, lucru foarte de apreciat de catre familiile cu copii mici.

Recomand, deci, acest hotel unde ne-am simti super in ciuda micilor "problemute" avute sau constatate acolo.

Atentie la fotografii din hotel. M-a ros intr-o zi sa intreb cat costa... bla-bla... si am ajuns sa facem poze. Multeeeee. Fara intentia noastra, insa fotograful ne-a pus in fel si chip sa stam. Si cand ne-am dus sa discutam detaliile... soc! 120 poze. De la 600 E am ajuns sa dam pe Cd cu toate pozele, un poster mare, toate pozele in format mic-mic pe niste fasii lungi si 72 poze scoase in format 13/18 = total 196E ! Nu ne pare rau caci sunt amintiri super. Dar a2a oara stiu cum sta treaba si nu mai facem, gata! Oricum se vede ca sunt profesioniste iar cu aparatul nostru nu ne-ar fi iesit in veci apusul ala de soare extraordinar.

Trimis de alyna24* in 20.09.08 07:20:58

VIZUALIZĂRI: 1653 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alyna24*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

crinalup, sunray
    Alte impresii din această RUBRICĂVoyage Belek Golf & Spa: