ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2010
DIN: Hunedoara
ÎNSCRIS: 07.08.10
JUL-2010

Super frumos!

Am fost in aceasat vara la hotelul Cometa, tocmai m-am intors de acolo si sincer a fost mai mult decat frumos, a fost super, nu ma asteptam sa fie chiar asa, dar a intrecut asteptarile mele.

Hotelul e curat, in camere se face curat zi de zi, prosoapele se schimba o data la 2 zile, iar lenjeria se schimba atunci cand e nevoie.

Personalul este foarte amabil, fara sa se dea vreun ciubuc sau vreo atentie, isi face treaba foarte bine.

Masa e cu bonuri valorice pe care le poti cheltui la 5 restaurante/terase din statiune si chiar ai de unde alege, eu am fost la toate 5 si am fost multumita de ele. Se gateste bine si preturile sunt acceptabile.

Hotelul este chiar pe malul marii din el iesi chiar pe plaja. Plaja de langa el are 2 golfulete, cu apa buna pt copii si chiar si pt cei mari. Putin mai departe aprozimativ 150m se afla plaja Jupiter unde e super, e numai nisip si apa e curata si buna! Statiunea Jupiter e micuta, curata si destul de frumoasa.

Eu recomand cu incredere Hotelul Cometa! Si nu cred ca va regreta cineva daca il alege! Bineinteles depinde si de ce isi doreste fiecare!

Trimis de mmihaela in 07.08.10 15:06:31

VIZUALIZĂRI: 3419 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mmihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Andox
    [08.08.10 00:40:57]

mmihaela printre cele 5 restaurante unde poti cheltui bonurile valorice este si restaurantul Insula ?

In cei 1000 de lei (banuiesc) ai avut inclus cazare si bonuri valorice de o anumita suma sau doar cazarea ?

[08.08.10 11:51:47]

Printre cele 5 restaurante nu se afla Insula. Ele sunt restaurant Meteor, chiar in incinta hotelului, Terasa Rustika, Maria, Marguerita si Curacao si au mancare buna. La Meteor e ceva mai scump, zic eu, si nici nu mananci foarte bine. Dar la celelalte e ok.

Da, in cei 1000 ron am avut inclusa cazarea si bonuri valorice in valoare de 560 ron pt doua persoane. Si bonurile le folosesti asa cum doresti.

Andox
    [09.08.10 20:56:30]

Multumesc pentru informatii mmihaela . Pretul este foarte bun.

[10.08.10 13:00:14]

Cu placere. Si in cazul in care mai vrei sa afli ceva poti sa ma intrebi.

[16.10.10 01:14:23]

Desi eram adolescenta, am mers cu parintii la Cometa acum 20 de ani si m-a fascinat si atunci.

Cum anul viitor vrem sa facem o vacanta in Romania, ma gandesc serios la aceasta destinatie. De aceea te rog daca poti spune ceva mai mult despre camere, despre baie, dat fiind ca am un sot "sensibil" de mofturos. Iti multumesc anticipat

[18.10.10 12:06:12]

Camerele sunt modeste, nu au mobilier nou. Dar sunt ingrijite si se face curat zi de zi. Baia, e ok, miros urat nu este, e curata si arata bine. Sper sa iti fie de folos informatia. Daca te mai pot ajuta cu ceva, poti sa ma intrebi. O zi buna!

[18.10.10 19:03:33]

Multumesc mult. De ajuns sa nu fie miros de mucigai si baia ok. Despre marime si modestia camerelor se stie si cred ca oricine este convins ca nu poate fi altfel datorita varstei hotelurilor. Am mers in 1991 si mi-a placut. Dar au trecut 20 de ani. Cum am mers in 1988 la Amfiteatru si dupa 15 ani (2003) am ramas cu un gust mai mult decat amar. Nu mai doresc experiente de acest gen, dat fiind faptul ca sotul e un pic cam pretentios in ceea ce priveste curatenia.

As dori sa-mi spui daca stii, garsonierele au vedere la mare sau in parcare.

Mai e usirea din restaurant direct pe plaja?

[19.10.10 15:18:44]

La noi chiar nu era deloc miros de mucegai. Dulapul era mai vechi si avea un miros asa de lemn, dar in rest a fost totul ok.

Garsonierele, nu stiu sigur, dar cred k au vedere spre parcare, camerele au toate vedere spre mare. Iar iesirea din restaurant direct pe plaja mai este si pe mine una, m-a incantat foarte mult lucrul acesta. Dar restaurantul nu m-a multumit deloc. Mancarea era putina, nu prea buna si scumpa. Pe cand la terasele la care am fost, era mult mai buna. Acum depinde de fiecare persoana. Dar hotelul m-a incantat foarte mult!

[19.10.10 17:15:48]

Iti multumesc pt disponibilitate si informatii.

Iata o destinatie de vacanta decenta si ca pret rezonabila, de asemenea fara fizele din alte statiuni

[19.10.10 18:00:09]

Cu placere. Si sper sa iti fie de folos informatiile.

Da, chiar e o statiune frumoasa.

ange234
    [08.07.11 12:10:07]

Pretul mentionat este unul foarte bun. Imi poti spune cum ai achizitionat pachetul (de la vreo agentie sau direct la hotel) ?

[08.07.11 13:55:06]

Pachetul l-am achizitionat de la o agentie din Hunedoara, dar acum am vazut ca au mai marit preturile si acestea variaza de la o perioada la alta.

ange234
    [08.07.11 17:21:00]

Multumesc de raspuns. Am vazut ca acum au preturi sensibil mai mari si oferta respectiva era f avantajoasa.

ange234, dariaiac*, kiseki, mmihaela
    Alte impresii din această RUBRICĂCometa Hotel [Jupiter]: