ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2010
ÎNSCRIS: 30.07.09
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII

Un superb Aqua Palace

Intr-o duminica ploioasa ca loc de distractie am ales Aquapalace Hajduszoboszlo, acesta este un imens parc acvatic acoperit deschis in martie 2010.

Parcul se deschide la ora 10 si are program pana la ora 22.

La intrare nu am fost mirati deloc cand la coada 80 % din cei de acolo vorbea romaneste.

Biletul de intrare este 3200 HUF/ adult, 2200 HUF/ copii peste 7 ani si 1200 HUF / copii sub 7 ani. Tot la intrare se platesc si serviciile welnes masaj aprox 3600 HUF/30 min, sauna 800 HUF / toata ziua. Dupa ce am platit intrarea si serviciile extra pe cale le-am dorit, am primit bratari ca la hotelurile all inclusive, adultii – portocaliu, copii sub 7 ani – roz, copii peste 7 ani – galben. Pe baza acestor bratari am avut acces in incinta aquapalace-ului si la vestiare. La intrarea in vestiare am scanat bratarile si pe scaner ne-a aparut un numar – acesta indicand numarul dulapiorului, deschiderea si inchiderea acestuia facandu-se tot pe baza scanarii bratarii de la scanareul de pe sirul unde se afla dulapul cu numarul respectiv. V-am descris toate acestea caci noua la inceput ne-a fost un pic cam greu sa ne dam seama cum functioneaza toate acestea.

Dupa ce ne-am dezechipat am pornit spre incinta parkului…. aici am fost chiar placut surprinsi, erau:

1. la parter - bazine cu bai tematice:

– baia cu apa termala Pavai si cu vizionare TV – aceasta era cea mai calda

– baia romana – decorata chiar in stil roman unde te simti de parca te-ai fi intors in timp in imperiul Roman;

– baia tropicala - piscina mare unde erau si topogane, foarte frumos decorat, cel mai mult mi-a placut ca erau niste trunchiuri de copaci de unde in loc de crengi tasnea apa. ;

– baia Gange;

– baia cu pestera;

– baia de gheata.

2. la etaj era lumea copiilor cu loc de joaca amenajat pentru cei mici si doua bazine cu apa calda pentru pici.

Tot la etaj era si centrul Spa si Welnes si bazinul olimpic.

Distractia si conditiile in aquapalace au fost la maximum, un pic dezamagiti am fost de locul si de conditiile de servire a mesei.

In incinta aquapalace-ului este un loc de luat masa – stil impinge tava unde dupa o coada infernala de aproximativ 1 ora (si nu exagerez altii au stat si mai mult) se ajungea la locul de servire, aici meniurile erau fixe nefacand exceptii (de exemplu fetita mea voia snitzel cu cartofi prajiti si meniul era cu pireu, avand si alt meniu cu cartofi prajiti, dar nici dupa maxime insistente si cu rugamintea ca platim in plus pentru cartofii prajiti nu s-a putut rezolva).

Deasemenea este si o cafenea - cofetarie mica foarte frumos amenajata, cu multe feluri de cafea, bere si multe feluri de prajituri si torturi (dupa parerea mea prea mica pentru cati clienti sunt, deoarece era lume care statea in picioare nemaiapucand masa libera) – dar preturile sunt chiar mici.

Trimis de ghecamelia in 07.08.10 12:28:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4010 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ghecamelia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 macheta aquapalace-ului
Reduceri pentru membrii AFA:
  • 10% reducere ptr orice membru inregistrat AmFostAcolo
Click pentru a solicita o ofertă personalizată

Alina Morar
[07.08.10 13:17:37]

Noi, cand am fost in aprilie, am putut lua si cartofii separat. Poate si din cauza ca nu era atata lume, fiind in cursul saptamanii.

corinne
[07.08.10 14:39:59]

Un loc care trebuie retinut !

Ma bucur ca te-ai reintors cu impresii noi din vacanta....asteptam un review de la tine!

popescu.borsa*
[29.09.10 23:30:08]

Am fost de multe ori la HAJDUSZOBOSZLO dar nu am auzit pe existenta acestui ,,Aqua Palace''. Eu obisnuiesc sa merg la Silver Hotel. Ma bucur sa aud de existenta acestei locatii. Din poze concluzionez ca este chiar mai frumos decat la ,,Aquaticum'' din Debreten. O sa testez.

Alina Morar, corinne, popescu.borsa*
Alte impresii din această RUBRICĂAqua-Palace Hajduszoboszlo:

Reduceri pentru membrii AFA:
  • 10% reducere ptr orice membru inregistrat AmFostAcolo -
    IMPORTANT: pentru biletele consumate pana in 9 martie, reducerea este de 20%
    Solicitarile se pot trimite in limba romana
Click pentru a solicita o ofertă personalizată