ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2008
SEP-2007
[?] AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super tare, frate !!!!!

Am fost pentru prima data in Turcia... si am fost foarte, foarte incantati - de absolut tot.

Mancare pentru toate gusturile (e imposibil sa nu-ti placa ceva), camerele supercurate si foarte frumoase, mari, incapatoare, distractie la maxim, zi si noapte (pacat ca trebuia sa mai si dormim).

Am plecat cu gandul ca ne vom intoarce si anul urmator; va recomand o vacanta de neuitat la Daima.

Trimis de cccristina in 17.09.08 14:48:40

VIZUALIZĂRI: 2464 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cccristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 priveliste de vis
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

bitnic
[25.01.09 19:51:28]

salut! cat a costat sejurul, de cate zile? ne intereseaza mult hotelul. cu ce touroperator? multumesc

cccristinaAUTOR REVIEW
[29.01.09 19:17:15]

nu mai tin minte cu exactitate, dar a fost in jur de 1.400 euro (2 adulti si un copil de 6 ani), 7 zile; am mers cu agentia apple tour(constanta), care lucreaza cu tez tour; daca va veti duce acolo, n-o sa va para rau, serile sunt superamuzante si mai ales daca aveti si copii este locul ideal. Anul acesta am fost tot in Turcia la Sungate Port Royal, dar nu mi-a placut atat de mult ca la Daima - a fost lux, dar atmosfera....a cam lasat de dorit

sunray
[04.02.09 12:53:59]

..buna..imi poti spune te rog care au fost conditiile in cea ce priveste gratuitatea la copii?...pentru cati copii si pana la ce varsta?...aici pe site spune ca primul copil are gratuitate pana la varsta de 14 ani...dar cel de-al doilea mai mic ce fel de gratuitate are?....multumiri anticipate...

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[04.02.09 13:00:19]

in general, cand hotelul nu precizeaza explicit regimul celui de-al doilea copil, al doilea plateste tariful pentru a 3-a persoana [care este intotdeauna explicit prezentat]

vali123
[04.05.09 09:45:34]

ma intereseaza drumul cu masina , detalii drum bulgaria, turcia, itinerar cel mai scurt.

ionela
[08.05.09 11:34:33]

Buna ziua

Voi merge in septembrie cu familia la daima resort, impreuna cu familia (eu, sotul si cei 2 copii-unul de 13 ani si unul de 1 si 6 luni).

Ma interesa cel mai mult daca pentru cel mic voi putea gasi mincare necondimentata?

Din ce am mai auzit, sunt sanse foarte mici. Este adevarat?

Va multumesc anticipat,

Ionela

cccristinaAUTOR REVIEW
[09.05.09 23:07:22]

noi n-am fost cu copii asa de mici, si chiar nu va pot da un raspuns legat de mancarea necondimentata, dar va pot spune ca erau o groaza de bebelusi acolo, si nu am vazut mamicile cu mancaruri speciale, la borcane; deci cred ca exista si asa ceva. Concediu placut !

ionela
[11.05.09 09:28:01]

Va multumesc mult pentru tot.

Marinela
[10.06.09 13:36:43]

As vrea sa merg si eu cu familia la acest hotel dar baiatul meu (13 ani) isi doreste mult sa joace bowling sau minigolf. Intrebare pt. cei care-au fost la Daima: pot gasi asa ceva la acest hotel?

Am fost cu cativa ani in urma in Kemer si mi-a placut f. mult statiunea; as vrea sa o vizitez din nou. Este departe de statiunea Kemer?

Va multumesc anticipat,

Marinela

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[11.06.09 12:19:48]

Kiris este la aproximativ 10 km de orasul Kemer, fiind considerat practic in aceeasi zona.

Uite un link catre harta regiunii: - localizarea pe harta a hotelului Daima Resort - poti vedea pana si strazile pe care o iei ca sa ajungi in Kemer

chilintan
[01.06.10 16:02:39]

Eu am fost acum recent primadata la Daima Resort si primadata in Turcia. Sejurul a fost de 2 persoane (eu 28 de ani si prietena mea 25 de ani) in perioada 14-21 mai.

Pret: 465 euro pe cap ******, avion Cluj - Antalya, ultra all inclusive.

Am platit extra: croaziera cu iaht-ul - 29 euro, baie turceasca + pilling (exfoliere) - 18 euro (era oferta, pretul era inajnte 36 euro) si parasailing - 35 euro, 12 minute.

Activitati free incercate de noi: tenis de camp, minigolf, tragere cu arma.

Plusuri = Mancare si bautura cata vrei, nu intelege nimeni limba romana, spectacoluri interesante zilnic.

Minusuri: 90 % din hotel RUSI prosti si needucati, 9, 99 % germani si alte neamuri de rusi, 0, 01 eu cu prietena (romani), plaja cu pietris

Concluzie:

A fost frumusel, dar nu mai ma duc acolo.

Urmatorul sejur, Grecia (vreau nisip fin sub picioare).

webmasterXY*
[01.06.10 16:21:16]

@chilintan

ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo. ro - sunt INTERZISE

Fiind nou pe acest site de aceasta data trec cu vederea acest derapaj;

Iti recomand sa citesti aici inainte de a posta ceva.

O zi buna!

parpalita laura
[18.04.11 16:07:11]

Vreau sa merg anul acesta cu familia la Daima si vreau sa te intreb daca la tuburi trebuie sa platesti o taxa sau bilet?

cccristina, chilintan, ionela, Marinela, parpalita laura, sunray, vali123
Alte impresii din această RUBRICĂDaima Resort [Kiris]: