ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
    JUN-2010
    2 AD. + 1 COPII -- v: 2 [ani]

A fost superb

Buna

Am fost si noi la Torba Voyage si motivul pentru care l-am ales a fost faptul ca, pentru copii, este cel mai indicat dintre toate celelalte detinute de grupul Voyage. Am avut camerele de lux si deci si accesul la piscina proprie. Am stat la etaj, desi initial am fi vrut sa stam la parter, caci din balcon intrai direct in piscina, dar cred ca a fost mai bine pentru ca acele camere au o treapta si pentru copii mici este un adevarat obstacol.

Camera mare, baia la fel, serviciile foarte bune.

Am vazut ca s-a postat aici un comentariu legat de Torba si de restaurantele din incinta complexului. Noi avand un copil de 2 ani care nu manaca aproape nimic, a fost dificil cu aceste restaurante, plus ca. din ce am incercat noi, cel italian si cel grecesc, aveau o bucatarie cumva adaptata, nu era ce stiam noi. Preparate putine si servire lenta, pe principiul ca ai toata noaptea la dispozitie. Nu mi-a placut si nu merita sa te zbati sa iti faci rezervare la aceste restaurante. Restaurantul principal are de toate pentru toate gusturile si mai ales, varstele. O armata de chelneri, in adevaratul sens al cuvantului, iti sta la dispozitie.

In rest, superb, iar pachetul de lux a meritat din plin.

Simti ca fiecare banut iti este apreciat. Se poarta exemplar, iar cu noi, caci eram cativa cu acest pachet, nu stiau ce sa ne mai faca.

Legat de curatenie, as avea ceva de comentat, in sensul ca aveau un program haotic, intrau fie dimineata, fie dupa-amiaza, nu am inteles cum era stabilit.

Concluzia, a fost foarte frumos, a fost primul concediu la un resort de 5 stele si am plecat cu o amintire frumoasa

Trimis de miha75* in 06.08.10 13:37:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: cesme

VIZUALIZĂRI: 5550 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miha75*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

celeste
    [06.08.10 15:00:38]

Buna Miha, poti sa atasezi si niste poze?

Poate dai mai multe amanunte despre piscina, plaja animatie, locuri de joaca pt. copii...

[09.08.10 13:44:33]

buna

noi am fost la plaja privata care era doar pentru cei cu pachetul de lux. e foarte misto, cu un mic coltisor de piscina pentru copilasi, lume foarte putina iti dai seama. la celelalte nu am fost, erau destule, unele cu niste trambuline, cred ca foarte haioase. astea cred ca erau pt copii mai mari si adulti.

plaja era foarte aproape, nisipul era fin, dar cred ca era adus sa amenajeze plaja, locuri gaseai tot timpul, ei iti dadeau si prosoapele.

in legatura cu locul de joaca ,,era ceva amenajat, cu leagane, casute, un tobogan, insa destul de mic. cred ca mai aveau si alte activitai, dar noi avem un copil de 2 ani si atunci ce am vazut a fost suficient. seara, dupa 9, se deschidea o mini discoteca draguta foc. cam astea, din cate am vazut noi, erau distractiile.

cel mai bine intra si pe site si vei gasi acolo mai multe. poze, uite aici linku-ul nostru click aici

[11.08.10 09:12:00]

Buna, Miha!

Intentionam sa plecam cu fetita noastra de 1 an si 10 luni la acest hotel in luna septembrie. Cum si tu ai o fetita de varsta apropiata, as avea cateva intrebari legate de vacanta ta.

-Cum ai rezolvat cu transferul de la aeroport? Ati luat autocarul sau un transfer privat? Daca e a doua varianta, de unde?

-Am vazut in poze (apropo, ai o fetita superba) ca aveati colac, jucarii de nisip... Le-ati cumparat de acolo sau ati venit cu ele din tara? E cazul sa luam si carutul sport cu noi?

-Unde a dormit bebe? Ati avut un patut special in camera?

-De la ce agentie ati cumparat biletele? Stiu ca nu ai voie sa dai numele pe forum, dar imi poti trimite pe anne_marinescu[at]yahoo. com

Multumesc anticipat pentru raspuns.

[11.08.10 13:33:52]

buna

transportul ti-l asigura agentia prin care ai luat pachetul. jucarii gasesti in complex, sunt de toate, noi am lasat cea mai mare parte din ele acolo.

patutul trebuie cerut in momentul in care vorbesti cu agentia, dar cred ca se poate si acolo. noi am avut unul din plasa, foarte misto, ambra fiind obisnuita cu el caci acasa avem unul la fel. la camere standard patutul e din lemn, cam scorojit, ce-i drept, sau cel putin asa am vazut eu.

in legatura cu agentia, nu prea stiu caci nu m-am ocupat eu ci sotul meu, dar te anunt daca aflu mai multe.

ok, daca mai ai intrebari, te astept

apropos, eu iti sugerez sa iei pachetul cu camere de lux, e muuuuuult mai bine

[11.08.10 13:40:31]

pentru anne

stai ca am uitat de carut. noi nu l-am avut, e bine sa-l iei, daca poti, caci si a noastra voia numai in brate, si o stapanesti mai bine, in aeroport, cel putin. si daca mergeti la bodrum, cum am facut noi, e ideal, ce sa mai vorbim. acuma vedeti si voi

[11.08.10 15:01:30]

Multumesc din suflet pentru informatii, Miha!

Referitor la transferul aeroport-hotel. Inteleg ca acesta consta intr-un autocar care ia turistii din aeroport si ii lasa pe fiecare la hotelul lui. Nu stiu cat de departe de aeroport e hotelul si daca bebe rezista la un drum mai lung.

In afara de aceasta varianta, mai exista posibilitatea transferului privat... hotelul iti trimite o masina care te ia de la aeroport doar pe tine si te duce la hotel fara nici o alta oprire. Voi de care ati avut?

Cu ce firma ati zburat? In avion, nu i s-a facut foame Ambrei? Te-au lasat sa treci cu lapte praf sau cum v-ati descurcat? Pampersi v-ati luat din tara sau ati gasit si acolo?

Inteleg ca seara sunt niste spectacole. Fetitei i-au placut?

Ati avut un pret foarte bun pentru sejur. Daca reusesti sa afli si numele agentiei, ti-as fi profund recunoscatoare.

Multumesc din nou pentru promptitudinea cu care mi-ai raspuns.

[12.08.10 18:20:10]

buna

transferul catre hotel nu dureaza f mult. cred ca in jur de 40 de minute, dar e foarte placut. vine un autocar al agentiei si lasa pe fiecare unde are rezervarea, la noi au fost cam 3 opriri.

in avion am avut lapte praf, biscuiti, tot felul de fructe, ai voie. poti sa iei si niste branza topita, ou fiert, eu asa am avut ca am plecat f diminineata

in legatura cu chiloteii, poti vb la magazin sa iti aduca masura, daca nu o au sau sa o cumperi direct.

nu stiu agentia, cred ca e una sg care mai da pachete si altora, cred ca ***

[13.08.10 08:02:26]

Multumesc din suflet pentru toate raspunsurile.

O sa optam si noi pentru transferul standard daca mi-ai spus ca e ok.

Stiam ca nu ai voie cu mancare in avion, dar ma bucur daca spui se poate (probabil or face exceptii pentru bebei).

O sa luam si carutul cu noi. Ce e de vazut la Bodrum pentru o familie cu un bebe mic? Ambrei i-a placut?

Cred ca luni ma duc sa inchei contractul. De-abia astept sa plecam...

Concediu placut si voua daca mai plecati pe undeva...

cos
    [16.08.10 10:36:39]

Buna!

Urmeaza sa plecam la club voyage torba peste 2 saptamani si as fi vrut sa. mi dai cateva informatii. Noi am vrut sa luam bilete la camerele de lux, dar copilul avand 15 ani ni s. a spus ca acestea sunt doar pt 2 persoane. Am inteles de la tine ca a fost foarte bine si regretam ca nu avem decat o camera standard. Vroiam sa stim daca la piscinele de la camerele de lux au acces doar cei cazati acolo. Cum vi s.au parut barurile, cum se serveau bauturile, in special berea, la pahare de plastic sau era si la sticle? cum vi s. au parut specatacolele de seara? Ati observat daca la celelalte piscine se puneau prosoapele dimineata pentru a se ocupa loc?

Am citit un review in care se spunea ca politica hotelului este sa le stranga pe cele lasate mai mult de 2 ore si mi s. a parut ciudat, doar nu sta cineva sa cronometreze cand si. a lasat fiecare prosopul. Este chiar asa de aglomerat incat sa trebuiasca sa rezervi loc?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

[16.08.10 12:16:17]

Pentru cos

Buna, cu ce agentie plecati? Si noi vrem sa mergem la acest hotel la inceput de septembrie. Ti-am citit si celalalt post referitor la concediul cu 'probleme'. Spune-mi, te rog, si numele celeilalte agentii, macar sa nu ma duc la ea.

Multumesc anticipat.

[16.08.10 17:14:36]

Salut Cos,

Pot sa iti raspund si eu

Din ce stiu eu este ca la piscina de la camerele "deluxe" nu au access decat rezidentii de la aceste camere. De altfel este oarecum... scoasa din circuit si asezata foarte frumos ca intr-o gradina cu aceste bungalow-uri "deluxe".

Barurile sunt foarte "bogate" in bauturi si frumos aranjate. Baietii si fetele care servesc excesiv de amabili si foarte draguti. Daca bei bautura acolo la bar se serveste in pahare de sticla sau daca vrei bere se poate lua la sticla. Daca vrei sa iei pe plaja bauturile se dau in pahare de plastic.

Chestia cu prosoapele este cam asa. La cazare primeste fiecare client cate un card pentru prosoape de plaja. Prosop poti sa iei de la orice toneta (sunt multe la fiecare piscina/plaja) iar cand predai prosopul iei inapoi cardul. (Poti lua binenteles prosoape de la o toneta si sa il inapoiezi la alta toneta). Nu era lume chiar asa de multa incat sa nu gasesti loc la una din piscine. (sau mai bine zis sunt foarte multe sezlonguri caci lume nu era asa putina). Poate nu gasesti fix in locul perfect pentru plaja dar oricum gasesti undeva. Piscine publice cu access absolut pentru toata lumea sunt 3. Si sunt maricele. toate au si spatiu pentru copii cu apa de la 30cm, 60cm, 120cm si 150cm.

Prosoapele nu cred ca erau stranse pentru ca sunt date in schimbul cardului. Iar cardul trebuie sa il predai la plecare. Asa ca chiar daca iti lasi prosopul pe plaja (sau psicina) tot trebuie sa vii sa il iei ca sa iti poti recupera cardul. Noi ne-am uitat de mai multe prosoapele si jucariile pe plaja peste noapte si le-am gasit a doua zi exact acolo unde le-am lasat puse cu grija de cei care curatasera plaja.

Sper ca am reusit sa te ajut.

cos
    [17.08.10 08:45:24]

Buna andy76!

multumesc mult pt.informatii.

concedii cat mai placute!

[21.08.10 16:24:38]

Pentru Miha

Din nefericire n-am mai gasit locuri la Voyage Torba anul asta. Asa ca o lasam pentru la anul...Tu in ce perioada ai fost in luna iunie? Eu as vrea la inceput, dar nu stiu daca e destul de cald si daca apa e ok.

[23.08.10 13:08:47]

buna annne,

noi am fost la inceputul lunii iunie. Vremea a fost perfecta (niciodata peste 27grade C). apa a fost in jur de 23-24 tocmai bine.

Chiar in ultima a zi (cand am plecat) a a fost cu adevarat extrem de cald (>30gradeC). Era de nerespirat. Ne-am bucurat ca am fost scutiti de astfel de temperaturi care efectiv ne-ar fi blocat in camera.

[25.08.10 14:40:50]

pt Anne

Buna

parerea mea este ca la inceputul lunii este foarte bine de mers caci nu este asa cald si mai ales, pentru faptul ca este extra sezon si preturile sunt mai mici.

Este de preferat sa mergi pana pe 15 iunie ca, dupa aceasta data, de regula, resortul este inchiriat masiv, si nu mai gasesti sau gasesti la preturi mai mari. pachetele pentru Romania sunt putine, din cate am vazut eu.

imi pare rau ca nu ati reusit sa mergeti vara asta.

bye

[28.08.10 13:11:37]

Multumesc pentru raspunsuri si lui Andy si Mihaelei.

Am vazut ca pentru anul asta plecarile au fost pe 28.05, 04.06 (atunci ai plecat, Miha?) si 11.06. Probabil tot ceva de genul asta va fi si la anul. Cred ca totusi pe 28.05 e prea frig (dar era muult mai ieftin), asa ca o sa ma orientez la urmatoarele doua date. O sa aleg ca si voi, varianta camerei deluxe, cumparata la early booking. Daca n-am reusit sa ajung anul asta, macar la anul s-o fac lata!

[30.08.10 13:24:41]

buna

da, noi am plecat pe 4 iunie, dar cred ca si mai devreme era ok.

petrutaa
    [15.12.10 10:07:05]

Puteti sa-mi spuneti ce adancime avea apa la aqua park? Dorim sa mergem la vara si vreau sa-mi dau seama daca adancimea apei este ok pt copil.

oanaboteanu
    [20.04.11 12:14:05]

Buna,

Lamuriti-ma va rog care e diferenta intre camerele deluxe si cele private pentru ca nu mai inteleg. Din ce am vazut exista camere deluxe dar si camere private si acestea cu piscina proprie (dar care au internet in camera spre deosebire de celelalte). Ce imi recomandati?

Multumesc

[20.04.11 12:20:50]

@oanaboteanu: intrebarea ta de mai sus este un exemplu perfect pentru utilitatea rubricii "Intrebari si raspunsuri" (existenta la fiecare hotel!): scriind intrebarea acolo, in acea sectiune, sunt anuntati automat toti cei care au scris impresii de la acest hotel (3 la numar in acest caz), iar sansele de a primi un raspuns cresc.

Am postat in numele tau intrebarea in sectiunea mai sus amintita - vezi aici

[21.04.11 07:57:05]

Cred ca camerele private sunt situate in Torba Private - o parte noua a complexului deschisa abea anul trecut. Camerele deluxe sunt situate in parte mai veche a complexului. Cele doua parti sunt despartite de o strada publica. Ca sa ajungi din Torba Private in complexul vechi si implicit la restaurantul principal, plaja, SPA etc trebuie sa traversezi aceasta strada. Nu este o strada circulata prea mult.

Cred ca asta e diferenta. Cred ca mai multe detalii poti gasi chiar pe site Torba Voyage

andy76, annne, bobyrodin, celeste, cos, miha75*, oanaboteanu, petrutaa
    Alte impresii din această RUBRICĂVoyage Torba Hotel: