ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2008
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 15.09.08
AUG-2008

Vacanta la hotel Madara

Concediul din 2008 am ales sa-l petrec pentru a doua oara in Bulgaria. Daca prima data am ales Albena, anul acesta Nisipurile de Aur... despre statiune cred ca s-au spus destule asa ca voi trece la hotelul Madara.

Dintre multitudinea de hoteluri disponibile la agentiile de turism l-am ales pe acesta si cred ca am facut o alegere inteleapta. Hotelul e situat intr-o zona linistita a statiunii, aproape de hotelurile Excelsior, Mimoza, dar spre deosebire de cele doua mentionate anterior la Madara foarte putini turisti romani, fapt care sincer m-a bucurat.

Camerele spatioase, cu balcon, care avea vedere, fie spre parcare, fie spre piscina. La capitolul curatenie e lucru stiut ca hotelurile din Bulgaria stau mai bine ca cele de la noi, prosoape schimbate zilnic, lenjeria de pat la 3 zile.

La capitolul distractii in incinta hotelului, era in fiecare seara animatie pentru cei mici, iar in cursul zilei animatia de la piscina, teren de tenis/volei/fotbal. Pentru un loc la piscina trezitul devreme era mai mult decat necesar, strainii nu sunt mari amatori de deplasare pana la plaja.

Despre mancare pot sa spun ca a fost ok, desi cateodata parca as fi vrut mai multa diversitate, dar ca sa compenseze asta prajiturile au fost intotdeauna foarte bune.

Despre personal nu am decat cuvinte de lauda, foarte amabili, daca te pot ajuta cu o informatie o fac intotdeauna si nu se fac diferente intre turisti.

Hotelul dispune de parcare proprie, nu foarte mare, dar suficienta, intrucat strainii vin cu avionul :)), piscina exterioara si interioara unde erau si cateva aparate de fitness, coafor in receptie, schimb valutar, un mic magazin si barurile.

De la ora 12 la 15 functiona snack bar-ul unde se putea consuma: pizza, cartofi prajiti si hamburger. La Pool Bar se serveau clatite incepand cu ora 10 pana seara la 19, mai putin intre orele pranzului. Mie mi-a placut, nu am regretat alegerea facuta si as mai merge inca o data.

In concluzie cine doreste sa mearga la Madara face o alegere buna.

Trimis de roxalexa in 15.09.08 04:44:10

VIZUALIZĂRI: 4891 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roxalexa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[30.01.09 21:01:57]

cam la ce distanta de hotel este plaja?

[30.01.09 22:38:59]

nu este foarte aproape de plaja, cam 500-600m (in pas de plimbare pana la plaja faceam cam 15 minute). Hotelurile de la Nisipuri sunt fie la nivelul marii, aproape sau chiar pe plaja, sau in zona de deal. Exista posibilitatea de a lua trenuletul din fata hotelului si merge pana la plaja, contracost bineinteles . Daca te mai pot ajuta si in alte privinte, cu cea mai mare placere!

[31.01.09 11:26:35]

acum ca le stii pe amandoua care iti place mai mult albena sau golden sands?

[01.02.09 15:14:48]

Mie personal mi-a placut mai mult la nisipuri, dar nu din toate punctele de vedere...cand am fost eu la albena all inclusive-ul de acolo a fost mult superior celui de la nisipuri, hotelul la care am stat era situat chiar pe plaja...dar daca iti place agitatia, plimbarile, distractia, atunci la nisipuri e mult mai bine... Albena e o statiune pentru familiile cu copii, pentru ca e multa liniste, parerea mea...

[01.02.09 19:54:44]

multumesc

mirunik_nico*
    [17.05.09 10:50:12]

Buna

Poti sa-mi spui te rog daca exista AC in camere?

Mersi

[17.05.09 18:09:27]

da, e aer conditionat in camera cu senzor pentru usa de la balcon. Daca usa e deschisa aerul se opreste. Daca te mai pot ajuta si in alte privinte, cu cea mai mare placere

mirunik_nico*
    [17.05.09 22:32:15]

Mersi mult pt informatie, as mai avea o intrebare, camerele erau curate, mirosea frumos in ele, eu am o mare probl cu mirosurile. Mersi mult de tot.

[18.05.09 09:55:45]

Camerele sunt ok, curate, fara mirosuri neplacute ... tot la fel pot sa spun si despre bai... Curat se facea zilnic in camere, tot zilnic se schimbau si prosoapele iar lenjeria de pat la 3-4 zile...

Din punctul meu de vedere a fost f bine... asa cum ziceam si in review, nu foarte multi romani aleg madara, cel putin anul trecut am fost destul de putini... eu zic ca e mai bine asa... preferatele romanilor sunt excelsiorul si sunrise... dar si cele de 5 stele...

Ca si sfat daca ai printre optiuni mimosa... evita sa mergi acolo. .

VeronicaP
    [27.05.09 14:34:17]

As vrea si eu sa merg la Madara. Este pentru prima data cand merg in Bulgaria si as vrea sa fie ceva dragut pentru ca nu merg decat eu si prietenul meu. Voiam sa te intreb daca exista posibilitati de distractie si daca exista magazine prin preajma. De asemenea, sunt curioasa daca au fost incluse in pret sezlongurile si umbrela sau daca nu cat a costat inchirierea lor.

O alta problema pentru mine o reprezinta locul de parcare, pentru ca am auzit ca se cam "imprumuta" masinile pe acolo. Este o parcare sigura?

Multumesc anticipat si te rog mult sa imi raspunzi, pentru ca nu stiu inca ce decizie sa iau.

[27.05.09 17:13:51]

Buna veronica! Posibilitati de distractie sunt, daca iti plac cluburile sunt cateva cluburi dragute la nisipuri... nu e niciunul in aer liber asa cum se obisnuieste la noi (dar inauntru sunt 20 grade)... sunt o sumedenie de terase, unele chiar cu muzica live, karaoke, bowling, biliard... cam de toate as putea zice... magazine la fel... sunt de toate felurile, cu suveniruri, si alte cele...

Noi am strabatut toata statiune cam in fiecare seara... si nu e mica... dar ne facea placere... Daca iti place argintul, sunt o multime de tarabe unde gasesti bijuterii... sezlongurile sunt gratuite doar la piscina, pe plaja costau 7 leva/ bucata, la fel si umbrela...

Cat despre parcare, e o parcare in fata hotelului, nu f mare, dar de regula se gaseste loc, este inchisa in partea din fata cu lanturi... Despre furturi de masini am auzit si noi, am fost la fel de sceptici, dar am vazut "masini de masini" cum s-ar zice in parcarea hotelului, apartinand bulgarilor... plus ca noaptea mai dadeau cate-o tura baietii din receptie...

Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma intrebi!

VeronicaP
    [27.05.09 18:01:45]

Mersi mult pentru informatii. Daca mai am nevoie de alte inf., te voi intreba.

Oricum, m-ai convins. Voi alege acest hotel. O zi buna.

tudorelcata
    [16.07.09 14:14:20]

Urmeaza sa merg si eu la acest hotel peste cateva zile. Daca poate cineva sa-mi explice si mie mai pe larg ce presupune "all inclusive" la acest hotel si de ce suma as avea nevoie pentru un sejur de 7 zile?

indiralisa_26, mirunik_nico*, roxalexa, tudorelcata, VeronicaP
    Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: