ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2008
    ÎNSCRIS: 06.08.08
    AUG-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Foarte bine

A fost excelent sejurul nostru, desi scurt, hotelul e super, dar cu unele minusuri, ca de exemplu toaletele care sunt putine la cata lume este acolo si prin urmare destul de murdare fata de Miracle unde am mai fost si unde aveau orar de curatenie. Aici n-am vazut niciunde orar...

Sincer cred ca datorita multor romani care se comporta necivilizat, regret ca spun asta dar sincer asa este, erau multi romani care se dadeau in spectacol... Sigur multi erau si civilizati. Rusii, chiar daca erau multi, nu mi s-au parut deranjanti.

In rest totul ok, foarte frumos mai ales pentru familii cu copii mici, animatia excelenta, plaja si poolbar super, mi-a placut.

Camera noastra un vis, cu etaj, pat dublu jos pat matrimonial sus, doua bai, vedere la mare, foarte curat, chiar a fost super frumos.

Ceau la toata lumea, reveniti cu alte intrebari daca sunt!

Trimis de ilona in 13.09.08 02:40:46

VIZUALIZĂRI: 2300 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ilona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 parterul camerei
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 71.40 EUR pe cameră

[14.09.08 02:50:37]

BUNA! MERGEM SI NOI LA ACEST HOTEL! POTI SA-MI DAI MAI MULTE DETALII DESPRE EL? CU CE AGENTIE AI MERS, CE TIP DE CAMERA AI LUAT, DACA SUNT MULTI ROMANI PE ACOLO, SERVICII, MANCAREA, ETC? DACA AI MERS IN EXCURSII IN ZONA? MULTUMESC!

[14.09.08 04:11:56]

eduard1, am cumparat de la emol travel din arad, operatorul de acolo teztour, ok ,am luat normal camera insa am primit acolo cum am descris mai sus , cred eu ca am nimerit disponibile acelea , camerele etajate sunt la nivelul 6 al hotelului ,romani parca nu atit de multi ca rusii dar depinde ce romani , nu vreau sa jignesc pe nimeni , si noi suntem nebuni si neam distrat si am ris dar in limitele civilizatiei , din pacate sunt multi necivilizati dar nu ai de unde sa stii , dar pina la urma nu conteaza decit sa va simtiti bine, serviciile .......camera foarte curat , minibar zilnic ,prosoape zilnic , lenjeria de pat de 3 ori la un sejur de 7 zile , ospatarii depinde cum nimeresti , seara aveam un ospatar foarte amabil insa dimineata am nimerit la un crizat de ospatar care abia iti aducea sucul ...dar te descurci si singur , in rest mincare la plaja dela 12 la 16 parca , dupa masa la piscine tot felul ...prajituri , inghetata , nu mai stiu ce gustari , mincarea este foarte buna doar daca nu sunteti disperati dupa carne de porc , peste de mfoarte multe feluri , tot felul de garnituri , tot felul de meniuri pe care sigur nu le maninci acasa deci eu am profitat din plin . noi nu am mers in excursii insa au mers una din perechile de prieteni care au fost cu noi,la orasul de pesti adica vaporul cu fundde sticla , au vizitat ruinele bisericii sf. nicolae , a costat 90 de euro . Per total a fost foarte bine , singurul lucru neplacut ,repet , a fost mizeria din c-uri , consider inadmisibil la asa hotel si la banii care ii dai ,lasind la o parte faptul ca eu sunt obsedat de toaletele publice , va dorsc un concediu excelent si daca reusiti sa ignorati micile inconveniente e grozav , in ce perioada mergeti ? de unde zburati? daca mai sunt intrebari cu mare placere ! ceau !

[14.09.08 04:56:42]

Buna, Ilona! Noi mergem pe coastele Antalyei de 10 ani, atunci cand am hotarat sa renuntam la concedii in Romania! De obicei de 2 ori pe an, primavara si toamna! In acest an am hotarat sa mergem la acest hotel deoarece este nou si mai mult pentru copil! Dupa ce in ianuarie am fost in Egipt, la plaja! Intrebam de camera, deorece si noi doream o junior suite, dar era pretul cam mare asa ca am luat o camera cu vedere la mare! Noi plecam din Bucuresti, tot cu Tez Tour! Voiam sa intreb de parcul de distractii daca este gratis, daca au si bauturi straine la bar, daca prosoapele de plaja sunt cu depozit! Intreb toate astea deorece voiam sa nu fim neplacut impresionati la sosire acolo! Anii trecuti am fost Rixos Premiun, Ella, Cornelia, Papillon Zeugma, Delphin, Xanadu, etc. resorturi de prima mana. Le recomand pe acestea garantat! Cat despre romani, in general educatia lipseste total, de la mesele incarcate pana la refuz, galagia de la piscine si baruri! Cat despre servitul bauturilor la mese, eu nu am stat dupa ospatari, am mers singur si le-am luat, ba chiar cu toate ca in restaurant nu era barul pentru turisti, nu au facut figuri si m-au servit! Vroiam sa mai intreb daca este aglomeratie la masa, daca stai sa gasesti mese libere! Cat despre mancare toate sunt cam la fel, curge totul din belsug! Unul singur le bate pe toate: Rixos Premium! Multumesc inca odata! Daca ai fotografii, ar fi minunat! Eu am pus cateva la hotelurile amintite mai sus!

[15.09.08 14:02:25]

eduard1,eu sunt novice pe linga tine atunci , eu merg a doua oara in turcia,primul , miracle nu este unul de prima mina dar a fost foarte bine si pret bun acum 2 ani , aici la fel am rezervat in iunie 1700 euro pt 2 adulti si copilul peste 14 ani ,cu tot cu taxe de aeroport ,deci un pret foarte bun ,repet , am convingeria ca am primit camera etajata superba doar pentru ca acelea erau disponibile , resorturile la care ai fost tu stiu de pe net ca sunt superioare dar putin mai scumpe , sa revin la royal dragon : aqua park gratuit , prosoape cu card le schimbi de cite ori vrei , bauturile .....erau desigur si straine dar nu stiu sa spun exact , barbatii consumau multa bere care clar este efes , eu tot felul de cocteiluri in care habar nu am ce puneau si nu ma pricep , stiu doar ca la terasa lobby sa baut jack si jonnie , la masa chiar nu era inghesuiala deloc ,mia placut ca nu aveam senzatia de cantina ( cam asa era lamiracle) o terasa mare impartita in multe mici , noi eram 7 pers si gaseam in fiecare seara masa libera daca nu ne aranja ospatarul , il cheama izmet , in rest ,,,,,sunt curioasa de impresia ta comparativ cu cornelia unde am vrut sa merg dar am ales intotdeauna in functie de pret , daca esti amator de lux si confort si til permiti sa te intreb daca stii de sungate in kemer , mia povestit cineva ca ar fi net superior tuturor resorturilor despre care vorbisem pina acum , te poti uita pe net parca www.sungate.com . iti doresc concediu placut , cind ai timp poate faci o comparatie intre egipt si turcia , sunt curioasa si as vrea sa merg ,cum sunt hotelurile de acolo? mersi frumos!

[15.09.08 14:13:25]

eduard1 , nu reusesc sa postez poze ,ma mai uit putin pe aici daca nu reusesc revin miine .

[16.09.08 00:53:45]

Buna, Ilona! Multumesc pentru informatiile primite, eu sunt mai tipicar, imi place sa nu ma trezesc cu surprize neplacute pe unde merg! Despre Sungate nu pot sa-ti spun nimic, deoarece nu-mi place Kemer si nu voi merge acolo! Insa iti recomand in Kemer, Amara Dolce Vita, foarte bun, am vrut sa merg acolo anul asta dar am renuntat in ultimul moment pentru ca a vrut fetita la Royal Dragon. Este un hotel de exceptie! Despre Egipt vezi ca am scris despre Continental! Ai si fotografii! Se merita sa mergi pentru experienta si excursii optionale! In ianuarie o sa mergem in Hurghada! In excursii in zona ai fost, prin Side etc! Multumesc inca odata!

[16.09.08 03:30:41]

ceau eduard1, nu am fost in nici o excursie fiind prea scurt sejurul de 7 zile am preferat sa ne relaxam , noi suntem mai comozi si ne place leneveala sigur mie si la fiicamea ne place si sa vizitam dar aici nu , sincer din prea putinul vazut din autocar , senzatia mea a fost una de groaza si saracie in turcia pe tot traseul de la aeroport si pina la hotel , bazarurile ma irita si ma obosesc , totul este de proasta calitate , prefer sa ma bucur din plin de confortul din hotel , de vizitat e mai ok austria , franta ,germ si desigur egiptul miar place sal vizitez, nu stiu daca o sa mai merg degarba in turcia , imi doream anul acesta spania dar nu gasesti serviciile UAI ca la turci , avem in proiect pt dec florida , este o obsesie veche a mea si a fam mele , dar vedem ce ne rezeva viitorul , voi cite zile mergeti la royal ? o zi buna !

[16.09.08 05:27:57]

BUNA, Ilona! Asa este cu peisajul in afara hotelului, este cam de lumea a treia! Ce este la aceste hoteluri nu vei gasi niciunde, ma refer la ceea ce ofera gratuit! Dar aveai cate ceva de vizitat acolo! Eu am vizitat in primii doi ani cam ce era de vizitat, dupa care, asa cum sunteti si voi mai comozi, la fel am stat mai mult la odihna! Sa citesti despre Egipt ce am scris la hotel Continental, fostul Intercontinental, este frumos sa mergi pentru excursii! Eu acum merg 8 zile! Este bine la anul sa incerci Ella sau Amara Dolce Vita in Turcia, ori cam prin iunie ori sfarsitul lui septembrie sunt cele mai bune perioade pentru vreme! Eu nu am dat gres cu aceste perioade! Sa incerci cu fotografiile! Multumesc!

[16.09.08 06:44:22]

sunt la birou si nu am aici pozele , incerc mai tirziu de acasa, sunt absolut convinsa ca peste tot in lumea asta este cite ceva interesant de vizitat chiar primitivismul saracia si alea alea ......dar asta e...cu alta ocazie , am citit deja ce ai scris despre egipt , fiicamea vrea foarte mult , desigur si eu , sotul viseaza alte destinatii , in cele din urma tot ceea ce conteza este sa ne simtim bine si sa ne intoarcem sanatosi desigur pe linga tot confortul pentru care platim binisor , nu ?

[16.09.08 07:36:34]

da! ai dreptate! ok! mai vb!

[17.09.08 02:50:57]

am pus citeva poze , la food n-am pozat nimic dar pot sa spun ca deserturile erau mega delicioase , o zi buna !

[17.09.08 10:51:19]

multumesc! apreciez! cand mai ai nevoie de informatii astept!

[17.09.08 12:56:05]

pai ....astept sa revii din concediu sa scrii si tu impresiile , pina atunci distractie maxima sa aveti !

[29.09.08 16:00:13]

BUNA! sunt aici la royal! e bine! nu ca la rixos cu mancarea, dar bine hotelul, se simte ca este nou, cu toaletele e bine fata de ce spuneai, in mare e ok! ospatarii cam nesimtiti daca le dai nas, eu stiu turca si se cam baga singuri in seama, dar ii lovesc repede cu doua vorbe si se calmeaza! plaja buna, nu se compara cu belek sau alania, aici cred ca este cel mai bine, in loby au wireles! bauturi cum ai spus, au cam tot ce vrei, am primit camera cu vedere la mare! curatenie! e bine!

[29.09.08 16:02:52]

in rest multi nemti, rusi putini, romani la fel, noi suntem singuri din seria tez tour!

avionul a fost cam gol! zborul placut, dar a plecat cu intarziere cam 3 ore! mai vb!

[01.10.08 08:38:51]

cume vremea p'acolo, Eduard? [te asteptam si cu un review independent, oricum, cand revii ]

[01.10.08 15:07:58]

buna ilona! vremea e super, cald, soarele frige, dupa 25 septembrie este cel mai bine cam pana pe 15 octombrie! si preturi bune!

[12.10.08 10:53:32]

buna Ilona! M-am intors! A fost bine! Vezi ca am scris ceva si am bagat si poze!

[02.01.09 03:28:16]

Ce agentzie imi recomandatzi dar sa fie in bucuresti si daca merge spaga la receptzie pentru o camera frumoasa si cam cat se le dau la turcaletzi?

[03.01.09 13:49:03]

TEZ TOUR! In acest moment au cele mai bune preturi pe segmentul Turcia si Egipt! Nu vand direct ci prein dealeri! Recomand Balkan Air! pe langa Banca Nationala! Cat despre spaga nu ai nevoie de asa ceva la acest hotel! Toate camerele sunt la fel, in fond in camera doar dormi!

criss65
    [04.01.09 08:06:25]

pt eduard1:

cât ai stat tu la acest hotel ai avut impresia că este aglomerat, că nu face faţă la câţi turişti sunt? mă bate gândul să ma duc la vară la RD şi aş vrea să aflu cât mai multe. în 2008 am fost la limak lara unde totul a fost superb. din pozele pe care le-am văzut şi ce a m citit despre RD pare la fel de promiţător ca şi Limak.

[05.01.09 02:09:05]

Ok merci eduard1,concediu placut!

[07.01.09 12:14:50]

pt. criss65, este cam aglomerat pe plaja si la piscine, dar nu disperi, cred ca limak este mai mare, dar aici e nou, eu zic ca merita, ei fac fata la aglomeratie!

iriss27
    [22.04.09 22:07:57]

Buna ziua,

Eu am 2 copii de 1 si 2 ani, doresc sa stiu daca imi recomandati acest hotel. Am vazut ca au o roata si un parc de distractii pentru ei, se plateste sau intra in pret?

Aveti idee daca pentru ei au paturi pliante sau trebuie sa iau de acasa? Cred ca va trebui sa intreb la agentie.

In cursul zilei, exista locuri unde ar putea dormi copiii? La unele hoteluri am vazut un fel de baldachine sau hamace la umbra?

In jur de 20 iunie, apa marii este calda?

Va multumesc mult.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [23.04.09 23:21:13]

Nu se plateste nimic la Luna Park. Patut pliant: se rezolva acolo - daca e cazul! - nu ai de ce sa duci de acasa.

In 20 iunie apa va fi probabil aproape perfecta. Cum am mai scris, iunie si septembrie sunt cele mai bune luni pentru vacanta in Turcia - mai ales pentru familiile cu copii.

[24.04.09 07:37:07]

Iriss27, pentru copii este excelent hotelul, de la mancare{tot felul de cereale, lapte, ceai, dulceatza de toate natziile, biscuitzi si etc, nu mai tzin eu minte}, carucioare, scaune pentru servit masa, loc de joaca la nisip amenajat cu umbre si o gramada de jucari, mai este si clubul copiilor unde doua fete dragutze au grije de copiii si tu potzi sa-ti faci de cap vreo 2 ore. Mai exista si piscina pentru pici dotata cu de toate{mingi, bile de plastic, portzi, colace, etc}plus topogane pentru apa, leagane, balansoare, tractorase, motorase si multe altele) intrun cuvant au de toate, timp sa ai sa te joci cu ei.

iriss27
    [24.04.09 17:27:04]

jokermen2001, tm67bru va multumesc pt raspunsuri, cred ca voi alege acest hotel, imi place cum arata, mai putin designul la camere, dar de asta chiar nu imi pasa

Aveti idee daca ofertele early booking sunt mai avantajoase decat cele last minute? Mi se pare ca s-a mai scumpit fata de ce preturi au platit prietenii nostri care au fost anul trecut.

Daca mai aveti vreun sfat, il astept cu drag.

[24.04.09 19:55:33]

Anul trecut, fiind hotel nou-lansat, Royal Dragon a avut preturi promotionale, era clar ca se vor scumpi, pentru ca e in mod clar un hotel de clasa medie-superioara.

In al doilea rand, Royal Dragon nu este genul de hotel pe care sa te astepti sa-l gasesti in oferte "Last Minute". Aproape sigur locurile se vor ocupa RAPID, asa ca putin probabil sa mai prinzi daca nu iei cat de repede. In concluzie --> early booking; grabeste-te, mai ai cateva zile! Sper sa mai fie locuri.

Iti scriu din Turcia (Belek) acum, mi-am propus sa trec si pe la RD, nu stiu daca o sa ajung ptr ca programul mi-e foarte incarcat. S-ar putea, deci, sa aduc foto cu noutati de acolo, cand ma intorc (in 1 mai).

corason, criss65, EDUARD1, ilona, iriss27, jokermen2001
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Dragon Hotel [Evrenseki]: