ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 20.02.09
    JUL-2010

Destul....

Din titlu vreau sa spun ca a 5-a oara nu m-as mai intoarce. Nu pentru ca serviciile s-au inrautatit, dar ce e mult strica.

La hotel nu s-a schimbat mai nimic. Nu o sa mai reiau lucrurile pozitive spuse in review-urile anterioare ci o sa punctez ce nu mi-a placut sau ce s-a schimbat fata de anul trecut in bine sau rau

Lucrurile care nu mi-au placut au fost urmatoarele:

- la sosire au vrut sa imi dea camera la parter in corpul principal, iar in momentul in care am venit cu argumente ca anul trecut am avut camera la parter dar platind o camera economic, au spus ca nu ma cred, lucru care m-a deranjat, practic m-au facut mincinos. Nu am vrut sa le dau nici un bacsis ca atunci sigur se rezolva si intr-un final dupa parlamentari mi-au dat una la etajul 5, insa managrul traia tot cu impresia ca nu am dreptate.

-mergind si prin alte parti la 4 si 5 stele, acum m-a deranjat ca nu exista frigider in camera

- camera nu e deloc mare ci mai degraba compacta cu tot ceea ce e necesar.

- in foaia pe care ti-o dau la receptie nu specifica nimic de faptul ca ai voie sa maninci gratis la unul din cele doua restaurante a la carte (bulgaresc si gourmet)

-programul de animatie cel putin in 3 dintre seri e acelasi ca anul trecut.

-m-a deranjat comportamentul unui angajat la barul de pe plaja cind am intrebat daca pot lua ceva de mincare direct de langa gratar pt ca in alta parte era coada. Grataragiul a binevoit sa imi faca un semn cu mina larg gen bashti...

-la barul de pe plaja, in gradina din spate (Havanna) miroase a wc.

-la barul de pe plaja nu poti servi altceva in afara de bere si suc, restul e cu plata. Ca fapt divers la plata au Campari pe plaja, iar la hotel unde ar trebui sa fie inclus nu au decit ceva bulgaresc.

-la lobby bar nu exista un meniu cu bauturile, adica nu poti comanda cocktail-uri, pentru ca eu aleg dupa meniu nu din memorie. Iti sint aratate pe bar, dar chiar nu stiu ce sa comand, in afara de bauturile necombinate

Lucrul pozitiv e ca nu se mai plateste salteaua de pe plaja si de la piscina, care era anul trecut 2 leva. Altul fiind ca la partea cu grataragiul, dupa ce am vorbit cu managerul barului, acesta a purtat o discutie cu acel angajat.

Mincarea a ramas la fel buna si variata, bautura la fel, animatia la fel.

Cam atit

Trimis de zpedro* in 01.08.10 17:00:15
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3867 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zpedro*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sziszi
    [01.08.10 17:54:02]

Puteti sa'mi spuneti cum sunt camerele la parter? Au balcon?

[01.08.10 18:06:50]

din amintiri spun, pt ca anul trecut am stat acolo, au balcon

[01.08.10 18:19:57]

zpedro: ai trecut la data acestui sejur 'IUL-2010'. Sa inteleg ca de fapt e de anul trecut?

[01.08.10 19:16:10]

sejurul de acum, din iulie 2010, a fost la etajul 5, anul trecut am stat la parter, de aceea am zis "anul trecut am stat acolo."

[01.08.10 19:17:57]

am inteles, multumesc

[01.08.10 19:20:24]

cu placere

sziszi
    [01.08.10 19:38:11]

Ce inseamna camera economic?

[01.08.10 19:50:24]

pe site-ul statiunii asa era oferta anul trecut, la un pret simtitor scazut, un last minute, camere economice, nu difereau cu nimic de celelalte, singurul "dezavanaj" era ca erau la parter, care nu sint in general cautate de turisti.

emycor
    [02.08.10 08:26:13]

noi am sta anul trecut la parter... in cladirea principala... e un parter inalt, are balcon iar "dupa" balcon e o terasa mare cu pietricele si ce au mai aruncat altii de la etaje... privelistea era estompata de niste copaci, dar daca te chinuiai bine se putea vedea un pic din mare

[02.08.10 09:12:13]

marea ti-o puteai doar imagina, de la ultimele etaje, daca esti pe partea ei, intr-adevar se vede, dar de la parter never ever

emycor, sziszi, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Garden Hotel (ex corpul K):

• pagină generată în 0.054922819137573 sec