ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2010
ÎNSCRIS: 24.07.10
JUL-2010

Hotel foarte OK

Hotelul Melissi Beach din Agia Napa este un hotel foarte ok.

Camera este curata, se face curat in fiecare zi, se schimba prosoapele ceea ce mi se pare perfect normal pentru un hotel de 4 stele.

Noi am avut vedere spre curtea hotelului si spre sosea, iar noaptea se mai auzeau atv-uri gonind. Nu ne-a deranjat prea tare acest lucru pentru ca dupa o zi plina, dormeam bustean. ; -)

Masa, noi am fost la demipensiune, deci am testat micul dejun si cina. Mancare multa, destul de variata si farte buna. La micul dejun erau aceleasi varietati de mancare in fiecare zi asa ca dupa cateva zile ne cam plictisiseram. La cina in schimb erau feluri diferite in fiecare zi. Unele seri au fost cu mancare specifica: chinezeasca, italieneasca, cipriota... cam pe astea le-am recunoscut noi. La cina bauturile se platesc in plus (un suc costa 1, 9 E)

Piscina hotelului este foarte foarte faina, apa este calda calda, deci stateam si ne balaceam cu orele. Sezlongurile si umbrelele erau gratis si gaseam intotdeuna libere, iar prosoape am luat de la hotel.

Exista si o piscina pentru copii foarte draguta cu o umbrela de soare mare in mijoc asa ca cei mici se balaceau la umbra.

Marea este foarte aproape. Practic, hotelul este situat pe plaja, dar plaja este publica. Sezlongurile si umbrelele costa in jur de 3E bucata. Noi ne lasam lucrurile la piscina hotelului si mergeam pe plaja faceam baie, apoi reveneam la piscina. De furat cica nu se fura. Lasam in fiecare zi lucrurile nesupravegheate (telefoane, bani etc) si nu am avut nici o problema.

Hotelul mai ofera o piscina acoperita, jacuzzi acoperit, mese de biliard, tenis de masa, mini golf si tenis de camp. Mini golf-ul este de toata jena. Se plateste 2 E de persoana si joci cat vrei dar terenul este de fff proasta calitate asa ca nu merita banii deloc. Restul nu le-am incercat.

Trimis de alina_b in 24.07.10 14:13:18
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CIPRU

VIZUALIZĂRI: 3384 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina_b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

laura81
[03.06.11 14:18:02]

Buna sunt din tg mures si vrem si noi la acest hotel putem vb mai pe larg despre hotel si despre cipru sa mi spui in ce perioada ai fost care sunt preturile cat de cald e si mai multe chestii...

mersi

ankvlad
[29.11.16 10:03:57]

Buna ziua,

Ne tenteaza si pe noi acest hotel pentru iunie 2017. Daca se poate, as avea cateva intrebari:

- Exista locuri de joaca pentru copii? Cum este entertainmentul pentru ei seara? Vom merge cu 2 copii de 1 si 5 ani.

- Cum este plaja/marea din fata hotelului?

- Exista restaurante/supermarketuri in zona? Cum v-ati descurcat la masa de pranz?

Multumesc,

Anca