ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2008
ÎNSCRIS: 08.09.08
AUG-2008
[?] AD. + 1 COPII

Un sejur prefect

Sejurul nostru la Club Voyage Belek - punctez aici principalele impresii din vacanta

Drumul pana acolo: zborul Cluj Napoca Antalia fara probleme, cu MD80 (nici un minut de intarziere, preluarea de la aeroport in timp util, autocarul cam second dar nu ne-a deranjat). Cazarea s-a efectuat rapid 10-15 min, cu 20E in pasaport am primit o camera OK. cu vedere spre relax pool si o parte de mare

Camera primita - relativ mare cu tot ce trebuie (aer conditionat split, sapun, sampon, betisoare, gel de dus , TV, Minibar cu apa plata, minerala, coca cola, sprite, fanta). Pentru al treilea pat am sunat la receptie si au trimis imediat pe cineva cu lenjerie si prosoape; s-a rezolvat in cateva minute (patul exista dar nu era echipat, fiind un fel de canapea). Am primit 2 carduri pentru camera si 3 carduri pentru prosoape de plaja. Pe jos mocheta, in baie gresie si faianta, uscator de par, telefon, cada si dus.

Serviciile - cele de curatenie au fost excelente, zilnic se schimbau prosoapele, iar lenjeria cand doreai puneai cearsaful jos. Zilnic se improspata minibarul si la baie sampon sapun.

Plaja, piscinele: relaxare si distractie depline. Plaja superba, cu nisip, intrare in mare lina, apa se adancea deabea dupa vreo 20 m, la capatul pontonului era cam pana la piept. Apa calda (30 grade), curata, cu valuri. Sezlongurile foarte comode, pe ponton fiind saltele groase imbracate in flotir sau cum se numeste materialul ca la prosoape si ergonomice. Husa se schimba in fiecare dimineata (se scoteau seara pe la 19.00 si dimineata se imbracau saltelele cu altele curate). Pe plaja erau un alt fel de sezlonguri dar foarte comode iar la piscine alt tip de sezlonguri cu niste saltelute subtiri

Mi-a placut ca nu am avut deloc senzatia aceea de aglomeratie sau inghesuiala; curatenia m-a impresionat, cam din ora in ora trecand si adunand deseurile lasate de unii turistiu(sticle, peturi, mucuri de tigara). Locurile de pe ponton se ocupau primele, gaseai max. pana in ora 08.15, dupa care la piscina mare (Adult pool) max. ora 09.30. Pe plaja gaseai locuri la orice ora si daca aveai un pic de rabdare si pe ponton si la piscina se mai eliberau locuri

Bucatarie si masa: mancarea si bautura de nota zece (carne de oaie, vita, pui). Freshul de portocale se platea 1E paharul, la bauturi erau vreo 3 feluri de vodka (Stolichnaya am consumat eu) vreo 2 tipuri de cognac, 3 tipuri de whisky (Ballantine si altele nu le-am retinut), inghetata la liber etc.

Altele, diverse: vegetatia era atat cat trebuie, gazonul fiind super intretinut; spectacole in fiecare seara de la 09.30 de buna calitate; internet se platea vreo 2E 1/2 ore; seiful din camera se platea dar nu stiu pretul nefolosindu-l; fier de calcat nu exista, dar puteai sa lasi hainele la spalat si calcat contra cost (nu am folosit serviciul si nu erau afisate preturi nicaieri); discoteca de la ora 02 noaptea pana spre dimineata(nu am fost); sauna, un fel de baie de aburi cred pentru inhalatii , baie turceasca si fitnes la liber (foarte bine dotata sala de fitnes)

Si aic, in acest hotel, nu am scapat depuzderia de romani si rusi, dar nu au deranjat nici unii nici altii

Excursii nu am facut din lipsa de timp si bani; daca luam un sejur de 10-12 zile, era perfect, insa 7 zile este putin. Majoritate excursiilor oferite de AliBaba costau 50 E, inclusiv spectacolul Fire of Anatolia. De fapt toate, mai putin scufundarile, care costau 60E...

In concluzie totul a fost super pentru mine nu am nimic de ce sa ma plang.

Trimis de maxIC in 08.09.08 09:56:00

VIZUALIZĂRI: 1612 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maxIC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂVoyage Belek Golf & Spa: